Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Program XIII Kongresu Zarzadzania Oświatą, Toruń, 24-26.09.2018
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar02-07-2018 12:20:46   [#01]

PROGRAM I NABÓR na XIII Kongres Zarządzania Oświatą
OSKKO*, UMK, Toruń, 24-26.09.2018 r. 
www.oskko.edu.pl/kongres/

Szanowni Państwo: dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół i placówek oświatowych, urzędnicy oświatowi. Liderzy i osoby zarządzające w oświacie.

Poznajcie aktualny program i informacje ws. naboru na trzynasty Kongres Zarządzania Oświatą, który odbędzie się w dn. 24-26 września 2018 r. (poniedziałek-środa) w Toruniu, w obiektach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Przygotowaliśmy potrzebne nam dziś szkolenia narzędziowe, m.in. z zakresu: RODO, prawa pracy (PIP), oceny pracy nauczycieli, aktualności prawnych. Będą to szkolenia dla praktyków i sprawdzane w praktyce.


Zaplanowaliśmy zajęcia natury pedagogicznej, dotyczące m.in. umiejętności rozmów o rzeczach ważnych dla ucznia, edukacji przedszkolnej, oceniania, diagnozy potrzeb uczniów, pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Zadbaliśmy o wydarzenia kulturalne – jak koncert chopinowski, teatr, planetarium. Zaprosiliśmy uczestników do placówek toruńskich. Odbędziemy dyskusje na nurtujące nas tematy. Zapewne rozmowy przeniosą się wieczorami na toruńską Starówkę.

Najnowszy program Kongresu  jest do pobrania pod adresem www.oskko.edu.pl/kongres/program.pdf). Tradycyjnie uczestnicy będą mogli dowolnie kształtować własną ścieżkę uczestnictwa wśród wielu debat, wykładów i warsztatów. Już dziś program spotkań jest bardzo bogaty, a liczba spotkań wzrośnie tego lata do ok. 60.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem:  https://fm.formularze.eu/fm/oskko/KZO-2018 i należy go wypełnić online. Przygotowaliśmy wiele opcji noclegowych, zróżnicowanych ze względu na typ pokoju, położenie obiektu i, co za tym idzie, cenę.

Zapraszamy też do odwiedzenia stron poprzednich kongresów http://www.oskko.edu.pl/kongresy/. Pozwoli to osobom, które nigdy nie uczestniczyły w organizowanych przez OSKKO spotkaniach, przybliżyć ich charakter.

Prosimy wszystkich zainteresowanych o włączenie się w prace nad rozwojem programu Kongresu. Jest on naszym wspólnym dziełem**. Jest spotkaniem praktyków.

Zapraszamy do Torunia.

Biuro i Zarząd OSKKO

Biuro OSKKO03-07-2018 07:45:07   [#02]

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą, zaktualizowaną 3 lipca, wersją programu Kongresu: http://www.oskko.edu.pl/kongres/program.pdf

 


post został zmieniony: 03-07-2018 07:45:19
ola 1303-07-2018 12:49:22   [#03]

A czy ci, którzy nie będą już dyrektorami od 1 września, to mogą być dalej członkami OSKKO i jeszcze przyjechać na konferencję?

ewa03-07-2018 13:09:30   [#04]

oczywiście, że tak :-)

robson29-07-2018 13:25:53   [#05]

Ja zrezygnowałem z bycia dyrektorem. Bycie dyrektorem w naszych warunkach nie ma nic wspólnego z zarządzaniem oświatą. Przy obecnym statusie dyrektora zastanawiam się, czy nie powinien on posługiwać się inna nazwą, np. kierownik oświatowy lub coś takiego.  Większość myli stanowisko dyrektora z jakimś nadnauczycielem. To jest jakaś bzdura. Niestety moim zdaniem nie wyszliśmy w tym poglądzie z dawnych czasów. Do tego dochodzi sam konkurs i jego przebieg. Farsa w wiedza merytoryczna zaczyna mieć drugorzędne znaczenie. Wiecie o czym piszę. Wiedza merytoryczna nie jest najważniejsza. Czas się trochę uderzyć w pierś. Kiedyś na kongresie był ten gość z Belgii. On mówił, jak zarządza się tam szkołami i jak wybierany jest tam dyrektor, jakie ma obowiązki itd. Widziałem, jak część kręci nosem ale moim zdaniem to by uzdrowiło całą sytuację. Do tego dochodzą jeszcze zarobki, które są totalnie nieadekwatne do obowiązków i odpowiedzialności. Na podobnych stanowiskach menadżerskich jesteśmy na szarym końcu. I pewnie ktoś mi zaraz powie coś innego, ale albo jesteś dyrektorem menadżerem albo kierownikiem jednostki pokornie wykonującym wszystkie polecenia bez względu na to czemu one służą. Jeśli jesteś kierownikiem bez chęci budowy czegoś fajnego to zarobki są do tego adekwatne. Miałem swoją wizję szkoły ale u nas wizja nie ma znaczenie. Szkoła bez polityki!!! Może jeszcze kiedyś więcej o tym powiem lub napiszę... To są tematy na kongres. Przemyślcie

 

 

 

 

 

 


post został zmieniony: 29-07-2018 13:37:14
Marek Pleśniar30-07-2018 14:40:11   [#06]

gość z Belgii do nas wraca na kongres do Torunia. Chcemy rozwinąć parę wątków, obiecał w marcu że więcej opowie o "umowie społecznej" dla szkoły

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]