Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zajęcia z godzin dyrektora na świadectwie?
strony: [ 1 ]
DorotaN18-06-2018 09:40:07   [#01]

Witam, czy zajęcia z godzin dyrektora wpisujemy na świadectwo i w arkusz?Wiem, że ide na łatwiznę, zadając to pytanie, ale może szybciej, czas przyspieszył....

 

w związku z zapisem art. 44a ustawy z 07 września 1991 r. o systemie oświaty, który określa, iż ocenianiu podlegają obowiązkowe i dodatkowe zajęcia edukacyjne,

 

no to chyba tak?


post został zmieniony: 18-06-2018 09:51:59
izael18-06-2018 11:07:17   [#02]

dodatkowe zajęcia edukacyjne to:

 

UPO Art. 109. 1. Podstawowymi formami działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły są:

1) obowiązkowe zajęcia edukacyjne, do których zalicza się zajęcia edukacyjne z zakresu kształcenia ogólnego i z zakresu kształcenia w zawodzie, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 47 ust. 1 pkt 3, w tym praktyczną naukę zawodu, a w przypadku szkół artystycznych - zajęcia edukacyjne artystyczne;
2) dodatkowe zajęcia edukacyjne, do których zalicza się:
a) zajęcia z języka obcego nowożytnego innego niż język obcy nowożytny nauczany w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, o których mowa w pkt 1,
b) zajęcia, dla których nie została ustalona podstawa programowa, lecz program nauczania tych zajęć został włączony do szkolnego zestawu programów nauczania;
...
3. Zajęcia edukacyjne, o których mowa w ust. 1 pkt 2, organizuje dyrektor szkoły, za zgodą organu prowadzącego szkołę i po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców.
robson18-06-2018 16:12:46   [#03]

Poprawcie mnie bo ja już mam kręciołek w głowie. Jeśli uczniowie klasy czwartej mieli za zgodą organu zajęcia z drugiego języka to na świadectwie wpisuję je jako zajęcia dodatkowe i liczę je do średniej. Tak???

gosiaes219-06-2018 10:37:18   [#04]

robson - ja właśnie tak robię :)

 

barbara7119-06-2018 20:47:06   [#05]

Ja też.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]