Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wycieczka wychowanków w sobotę
strony: [ 1 ]
Cudowienka14-06-2018 00:34:13   [#01]

Nauczycielki zaproponowały dyrekcji wyjazd na wycieczkę dla grupy  przedszkolaków z ich rodzicami- w sobotę.

Przygotowały jej plan, przedstawiły (dwa miesiące przed planowanym wyjazdem) dyrekcji- , zyskały jej aprobatę. Kilka dni przed planowaną wycieczką dyrekcja ją odwołuje. Jako powód podaje kwestie formalne dotyczące organizacji pracy przedszkola w dni wolne od edukacji.

Dyrekcja twierdzi, iż nie może dopuścić do wyjazdu, gdyż dzieci i ich rodzice nie będą ubezpieczone, bo wyjazd organizują nauczycielki, a nie biuro podróży. Dyrekcja była przekonana, że wyjazd będzie we współpracy z biurem podróży

.Przypominam, iż o wyjeździe została szczegółowo poinformowana 2, 5 miesiąca wcześniej i wyraziła na niego zgodę.

Nauczycielki otrzymują ustne upomnienie dyrektora, iż następnym razem w takiej sytuacji otrzymają naganę dyrektora za nieznajomość prawa. 

Rodzice mimo wszystko  chcą wyjechać na wycieczkę prywatnie, dyrekcja nie wyraża na to zgody (ciekawe.....). Po licznych interwencjach rodziców, w końcu "wyraża zgodę"

Każe podpisać stosowne oświadczenie, iż rodzice podczas (prywatnego wyjazdu)  przejmują pełną odpowiedzialność za siebie i swoje  dzieci .

1. Czy jest dokument regulujący kwestę wyjazdu w dni wolne od pracy z placówki? Jeśli chodzi o statut  nie ma żadnego zapisu.

2. Czy jest podstawa do tego, aby ustnie upominać nauczycieli, a w ewentualnej przyszłości straszyć naganą?

3. Kto tu nie zna prawa? W mojej ocenie to dyrektor jest strażnikiem przestrzegania prawa na placówce i on weryfikuje tę kwestę, dopuszczając. bądź nie - (w tej konkretnej sytuacji- możliwość wyjazdu), ale w czasie jej planowania, a nie kilka dni przed wyjazdem. 

4. Czy jest podstawa do tego, aby żądać od rodziców złożenia w placówce stosownego oświadczenia dotyczącego prywatnego wyjazdu z dziećmi????

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]