Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnienie
strony: [ 1 ][ 2 ]
majaaaa29-08-2018 12:53:02   [#51]

Podnoszę i proszę :) Ktoś pomoże!

Jacek29-08-2018 14:32:35   [#52]

dodatkowa umowa

majaaaa29-08-2018 14:56:24   [#53]

Dzięki Jacku! ale powiedz mi jeszcze :) dziewczyna kończy w styczniu podyplomowe jak zda :) będzie miała kwalifikacje czy wtedy mogę rozwiązać dodatkową umowę i liczyć jej jako nadgodziny?

Jacek29-08-2018 14:59:46   [#54]

wg mnie tak, ale rozwiązanie umowy za porozumieniem stron

Jot29-08-2018 18:55:20   [#55]

1. Czy można zatrudnić nauczyciela kontraktowego od 1 września w na niepełny etat świetlicy na czas określony z tego powodu, że są to godziny z OP, które mamy dopiero od tego roku?/mała szkoła/ Niewiadomo, jak będzie w przyszłym roku.  Możliwe, że będą potrzebne innym nauczycielom na uzupełnienie etatu. Umowa na czas określony, czy tak?

 

BeataGie30-08-2018 09:05:36   [#56]

Ukończone: kolegium nauczycielskie język polski z edukacją wczesnoszkolną, licencjat z filologii polskiej, wcześniej pracowała jako nauczyciel edukacji przedszkolnej, ale nie ma uznania pisemnego tamtego dyrektora. Czy mogę uznać na podstawie suplementu kierunek za zbliżony do edukacji przedszkolnej? Chodzi o pracę w "0"

rzewa30-08-2018 09:26:26   [#57]

Jot: umowa na czas nieokreślony

BeataGie: sama musisz ocenić: albo uważasz, że ma kwalifikacje i zatrudniasz albo występujesz o zgodę do KO na zatrudnienie - moim zdaniem to nie są odpowiednie kwalifikacje do oddziału przedszkolnego; do kształcenia zintegrowanego tak ale nie do przedszkolaków

BeataGie30-08-2018 09:31:09   [#58]

rzewo a co z zapisem, który teraz wyczytałam w rozporządzeniu o kwalifikacjach:

§ 4. 1. 2. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach i klasach I–III szkół podstawowych posiada również osoba, która ukończyła: 1) studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku pedagogika w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym; 2) zakład kształcenia nauczycieli w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. 

Czepiam się spójników.

rzewa30-08-2018 11:33:11   [#59]

ale Twoja kandydatka nie spełnia pkt 1 tego przepisu - nie ma studiów na kierunku pedagogika w secjalności przygotowującej do pracy w wieku ani przedszkolnym ani wczesnoszkolnym

ten drugi pkt tego przepisu spełnia jakby trochę... ale jak dla mnie to za mało

Jot30-08-2018 17:21:48   [#60]

Rzewo, czyli potem w razie, gdy tych godzin nie będzie po prostu rozwiązuję umowę za trzymiesięcznym wypowiedzeniem? Ja już głupieję...Jakie szkolenie to inna interpretacja. Taki przypadek został wyjaśniony, jako przyczyna organizacyjna tożsama z realizacja godzin przyznanych przez OP, które "dziś są-jutro nie ma" Dziękuję za odpowiedź:-)

BeataGie30-08-2018 17:24:30   [#61]

Czy jesli nauczyciel w ubiegłym roku miał oddział przedszkolny (pensum 20), a w tym roku klasę I (pensum 18), powinien otrzymać zmianę warunków zatrudnienia? Tak samo nauczyciel przedmiotu (18), który dostaje 2 godziny świetlicy i zmiana pensum na 19?

rzewa30-08-2018 19:55:39   [#62]

2 x tak

Jot: szkoła podstawowa ma obowiązek prowadzenia świetlicy zatem godziny świetlicy w szkole być muszą i to przez cały rok szkolny. OP decyduje co prawda, o ich liczbie ale to nie zmienia faktu, że w ogóle są i są cały czas -> zatem n-la świetlicy należy zatrudnić na czas nieokreślony

jeśli się liczba godzin zmniejszy to rozstaniesz się z n-lem wypowiadając mu stosunek pracy w maju - podstawą rozwiązania stosunku pracy będzie w tym wypadku art 27 ust 1 KN (niepełny wymiar czasu pracy) zatem n-lowi nie przysługuje odprawa

mogłabyś zatrudnić na czas określony (art 10 ust 7 KN) jeśli by to były godziny zajęć, które mają być organizowany tylko przez określony czas - takimi zajęciami na pewno nie są zajęcia świetlicowe

elrym30-08-2018 21:36:07   [#63]

czy możliwa jest sytuacja, że nauczyciel w jednej szkole bierze urlop bezpłatny

a w drugiej zatrudnia się na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela?

AnJa30-08-2018 21:52:51   [#64]

Tak.

elrym30-08-2018 22:05:18   [#65]

Ok, dziękuję 

Jot30-08-2018 22:09:15   [#66]

Bardzo dziękuję rzewo

ewitex03-09-2018 16:59:50   [#67]

Nauczyciel jest na urlopie zdrowotnym, później musi wykorzystać urlop wypoczynkowy. Czy dając innemu nauczycielowi umowę na zastępstwo mogę w treści napisaćnna czas nieobecności, czy muszę wyliczyć dokładnie i napisać konkretną datę. Czy nauczyciel po zdrowotnym musi od razu wziąć urlop wypoczynkowy?

DYREK03-09-2018 17:11:08   [#68]

można wpisać np. do czasu powrotu p. X z udpz  -> jeżeli po udpz pójdzie na urlop uzupełniający, to aneksem (porozumienie zmieniające) można przedłużyć o kolejny okres

może urlop uzupełniający wykorzystać w innym terminie uzgodnionym z dyrektorem


post został zmieniony: 03-09-2018 17:12:18
rzewa03-09-2018 17:17:03   [#69]

najlepiej wpisać "na czas nieobecności p. XY (lepiej nie pisać z jakiego powodu) ale nie dłużej jak do 31.08.2019"

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]