Forum OSKKO - wątek

TEMAT: RODOlogia chora
strony: [ 1 ][ 2 ]
rzewa30-05-2018 08:15:32   [#51]

każdy pracownik szkoły może być w tej szkole IOD -> z RODO wynika jeden warunek: otrzymanie tego zadania jest związane z koniecznością poświęcenia na nie czasu, więc musi być związane albo ze zwiększeniem wymiaru zatrudnienia albo ze zmniejszeniem zakresu dotychczasowych obowiązków

Kajko30-05-2018 11:46:34   [#52]

Na szkoleniu przekazano nam, że pracownik który przetwarza ponad 10% danych nie powinien być IOD ze względu na konflikt interesów. 

noe1930-05-2018 12:54:38   [#53]

Uwielbiam firmy szkolące ;)

skąd im się wzięło 10% a nie 11,78% i drugie jak zsumować dane przetwarzane aby obliczyć 10% :D (liczyć znaki czy wyrazy, a może przetworzyć cyfrowo i przejść na bity ;)

malmar1502-06-2018 21:09:30   [#54]

http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.edukacja.aktualnosci/183470/Monitoring-po-RODO--MEN-o-nowych-wymaganiach-w-sprawie-kamer-w-szkole

gosiaes212-06-2018 23:33:34   [#55]

Roman Langhammer - ja też dziękuję za możliwość skorzystania z informacji zamieszczonych na stronie Twojej szkoły!!!

Wielkie dzięki !!! :)))

camelot14-06-2018 15:14:03   [#56]

W mojej szkole od dawna na początku roku zbieraliśmy zgody rodziców na publikacje wizerunków dzieci na stronie internetowej szkoły. Zbieraliśmy trochę na wyrost bo ustawa o ochronie wizerunku przewiduje pewne wyjątki np. gdy są to zawody, akademie. Zawsze znalazły się osoby które nie wyraziły zgody na publikacje wizerunku ich dzieci. Ja rozwiązałem to w sposób radykalny. Gdy takie dziecko znalazło się np. na zdjęciu grupowym z jakiejś akademii to na twarz tego dziecka wypikselizowałem. Trochę to śmiesznie wyglądało gdzie na zdjęciu były twarze dzieci a jedna była nieczytelna. I było to zgodne z przepisami bo nie można było zidentyfikować osoby a wszyscy wiedzieli kto się kryje za taką maską. Reakcja rodziców była bardzo szybka. Natychmiastowa zgoda na publikację.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]