Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ograniczenie zatrudnienia
strony: [ 1 ]
Zbig6017-05-2018 11:47:07   [#01]

Temat aktualny o tym czasie. Nauczyciel (j. regionalny) w stopniu nauczyciela dyplomowanego. Rodzice nie wyrażając woli nauki języka "spowodowali", że niestety zmniejszyła się liczba godzin dydaktycznych dla nauczyciela. Nie mam innych możliwości zatrudnienia tego nauczyciela (on również jest świadomy tego). Zachodzi zatem konieczność ograniczenia zatrudnienia w trybie art. 20 (?). Być może w przyszłych latach wrócimy do obecnego stanu. Czy mógłby ktoś z koleżanek i kolegów podzielić się stosownymi pismami w tej sprawie? Byłbym bardzo wdzięczny...

BeataGie20-05-2018 01:59:45   [#02]

Ja mam inne pytanie w tym temacie. Nauczyciel chemii nie będzie miał od nowego roku etatu. Zastanawiam się co jest dla niego finansowo korzystniejsze: odejść w tym roku na emeryturę pomostową, czy w najbliższym roku mieć obniżony etat a w przyszłym zostać zwolnionym.

jerzyk23-05-2018 22:16:28   [#03]

#2 Nauczyciele nie maja emerytur pomostowych. Poczytaj poniższe, może  będzie Ci łatwiej podjąć właściwą decyzję

http://www.oskko.edu.pl/konferencjaoskko2018/materialy/ZUS_swiadczenia_emerytalne_dla_nauczycieli.pdf

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]