Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym kogo sprawdzać ??
strony: [ 1 ]
ktosik16-05-2018 07:39:11   [#01]

Czy dyrektor ma obowiązek sprawdzić tylko nowo zatrudnianych? czy powinien sprawdzić kazdego zatrudnionego nauczyciela i dołączyć informację do akt osobowych?

aza16-05-2018 07:44:11   [#02]

Nowozatrudnianych pracowników.

 

izael16-05-2018 07:48:32   [#03]

no to bezwzględnie, ale to nie jest takie oczywiste, czy innych nie...

ktosik16-05-2018 07:55:52   [#04]

no wlasnie ... czy ktos z Panstwa sprawdzał też pozostałych zatrudnionych?

izael16-05-2018 08:16:35   [#05]

my:)

ktosik16-05-2018 08:22:52   [#06]

a co Panstwo wpisujecie w formularzu w miejsce "Zadanie lub postępowanie, w związku z którym zachodzi konieczność uzyskania informacji o osobie"?

izael16-05-2018 08:25:39   [#07]

zatrudnienie w szkole:)

 

ktosik16-05-2018 08:49:35   [#08]

Dziękuje!

 

barlink8016-05-2018 11:22:39   [#09]

Sprawdzaliście w rejestrze wszystkie zatrudnione  osoby?

Czy tylko tych, z którymi w tym roku nawiązywaliście współpracę?

DYREK16-05-2018 16:24:37   [#10]

Ustawa z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym 

Art. 21. 1. Przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem osoby do innej działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi pracodawcy lub inni organizatorzy w zakresie takiej działalności są obowiązani do uzyskania informacji, czy dane tej osoby są zamieszczone w Rejestrze z dostępem ograniczonym.

noe1916-05-2018 17:09:07   [#11]

dla mnie jest to oczywisty zapis, że dla nowych osób.

Pamiętajmy, że możemy tylko to, na co nam pozwala prawo

Promyk16-05-2018 19:25:54   [#12]

Sprawdzam także osoby, które "dopuszczam do innej działalności...." - opiekunów wycieczek, osoby, które prowadzą warsztaty z uczniami, studentów odbywajacych praktyki, panie wydajace posiłki uczniom (z firmy cateringowej). Ten zapis obejmuje wg mnie wszystkich, którzy mają kontakt z uczniami za moją zgodą

noe1917-05-2018 07:52:25   [#13]

to masz bardzo ciekawe podejście :)

bo tak się zastanawiam ja wydawanie posiłku uczniom łączy się z "wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi"

 

tarek17-05-2018 10:07:51   [#14]

Skoro działalność szkoły to działalność związana z wychowaniem, edukacją, opieką ..., to chyba każdy pracownik zatrudniony w szkole wykonuje zadania związane właśnie z wychowaniem, edukacją, opieką itp. Czy działalność np. porządkowej nie jest "związana" z tymi zadaniami? Wydaje mi się, że każdy pracownik powinien być sprawdzany w rejestrze.

flisegi17-05-2018 10:22:57   [#15]

Moim zdaniem Pani Woźna w szkole nie pełni funkcji wychowawczej, edukacyjnej, opiekuńczej czy leczniczej. Oczywiście rozumiem, że po absurdalnych kontrolach i wnioskach dotyczących rzeczy zupełnie innych, reprezentujemy postawę z serii nadinterpretujemy "na wszelki wypadek". Mi też taka postawa nie jest obca, ala nie dajmy się zwariować. Ja się tylko zastanawiam czy w rejestrze sprawdzamy np. aktorów teatrzyku dla dzieci/występu profilaktycznego dla młodzieży. Dla mnie to chore, ale czytając literalnie przepisy zatrudniamy aktorów (umowa-zlecenie) w celach edukacyjnych i wychowawczych więc...

 

 


post został zmieniony: 17-05-2018 10:23:27
AnJa17-05-2018 10:37:11   [#16]

Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek podpisywał umowę z aktorem albo stewardem wydającym posiłki kateringowe.

Z firmami menadżerską albo kateringową owszem.

I nie bardzo wiem na jakiej podstawie ta firma miałaby udostępniać mi dane osobowe swoich pracowników.

tarek17-05-2018 11:11:35   [#17]

No Pani woźna funkcji wychowawczej nie pełni, ale jej zadania są "związane" z działalnością szkoły, zatem chyba jednak jej działalność jest w jakimś sensie związana z wychowaniem, edukacją, opieką.

ReniaB17-05-2018 12:44:01   [#18]

w związku z faktem pozyskiwania danych szczególnie wrażliwych należy poinformować pracownika, że takiej informacji zasięgamy; to odprysk z RODO

flisegi17-05-2018 13:48:02   [#19]

#16 no racja, przytomność umysłu wskazana

Roman Langhammer28-09-2018 10:29:36   [#20]

W czerwcu dopuszczam osobę do "działalności...". Działalność kończy się również w czerwcu. Tę samą osobę dopuszczam ponownie we wrześniu.

Czy znów należy sprawdzić w rejestrze? Czy wydruk z rejestru ma jakąś ważność?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]