Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rewalidator bez kwalifikacji - jak się rozstać
strony: [ 1 ]
AndrzejW01-05-2018 11:58:06   [#01]

W szkole kilka lat temu mój poprzednik zatrudnił na stanowisku nauczyciela-rewalidatora nauczycielkę mianowaną.

Podczas analizy dokumentacji nabrałem wątpliwości i wystąpiłem do kuratorium z pytaniem, czy takie studia mgr i podyplomowe jakie ma ta nauczycielka uprawniają do zajmowania stanowiska rewalidatora.

Z kuratorium dostałe pismo, że osoba z takimi kwalifikacjami nie może być zatrudniona jako rewalidator.

Jak teraz się rozstać?

Jaką podać podstawę prawną wypowiedzenia (i to mianowanemu)?

rzewa01-05-2018 19:14:15   [#02]

hm... nie ma takiego stanowiska jak rewalidator...

jeśli n-l nie spełnia wymagań kwalifikacyjnych jakie były w dniu jego zatrudnienia właściwe dla stanowiska na jakim został zatrudniony należy wygasić jego stosunek pracy na podstawie art 26 ust 1 pkt 5 KN

AndrzejW05-05-2018 17:27:30   [#03]

Dzięki Ewo, jak zawsze jesteś moim głównym ekspertem.

Poradź mi jeszcze, czy istnieje jakiś sposób, żeby to wygaśnięcie nie musiało nastąpić automatycznie. Chodzi mi o czas.

Nauczycielka pracowała w szkole przez kilka lat. Byłoby z mojej strony przyzwoiciej, gdybym znalazł jakąś formę wypowiedzenia. No, coś takiego, żeby zakończyć stosunek pracy z końcem sierpnia, a nie np 8 maja. Żeby dać jej czas na znalezienie nowej pracy... i w ogóle, tak bardziej po ludzku.

Nie zrobiła nic takiego, żeby ją "wywalać" z dnia na dzień. Jej wina, to przekonanie ówczesnego dyrektora, że jej kwalifikacje są odpowiednie. No i nie uzupełnienie kwalifikacji, mimo koleżeńskich sugestii mojej poprzedniczki.

rzewa09-05-2018 08:12:18   [#04]

ponieważ przepis mówi, że wygaśnięcia dokonuje się w wyniku stwierdzenia, iż stosunek pracy został zawarty z naruszeniem art 19 ust 5 pkt 5 KN, to najpierw trzeba by dyrektor stwierdził ten fakt - dzieje się tak dopiero po otrzymaniu pisemnej odpowiedzi KO na wątpliwości dyrektora w kwestii kwalifikacji - czyli zawiadamiamy n-la o wszczęciu postępowania w tej sprawie i wysłaniu zapytania do KO

a po otrzymaniu odpowiedzi z KO dyrektor stwierdza wygaśnięcie -> przepis nic nie mówi o terminach, czyli dyrektor może to zrobić np w czerwcu z dniem 31.08.

AMS03-09-2018 14:28:48   [#05]

co zrobić z aktem awansu zawodowego (dla kontraktowego), który jest podobnym "kwiatkiem" ja u AndrzejaW?

rzewa03-09-2018 15:21:29   [#06]

poinformować OP jako organ wyższego rzędu w stosunku do dyrektora szkoły w postępowaniu awansowym

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]