Forum OSKKO - wątek

TEMAT: konkurs
strony: [ 1 ]
bik27-04-2018 17:54:02   [#01]

przegrałam konkurs , postąpiono ze mną okrutnie , wszystko z góry było ukartowane -jeden kontrkandydat nie mający koncepcji i nie znający szkoły oraz jej specyfiki, co radzicie , bo czuję , że mnie wykorzystano i jak zużytą gumę wypluto , proszę o rady

Stefan Wlazło27-04-2018 18:51:26   [#02]

To właśnie fikcja konkursów, przed ich ogłoszeniem  wiadomo i tak, kto zostanie dyrektorem Zlikwidować te konkursy, a Tobie współczuję, oby nowy dyrektor nie odgrywał się na Tobie, najważniejsi są uczniowie. Pozdrawiam Cię serdecznie, Stefan

bik27-04-2018 19:14:13   [#03]

Dziękuję za wypowiedź , uczniowie wcale nie byli dla nich ważni , wybrany kandydat nawet nie wie, gdzie znajduje się szkoła , sobie zapewniłam etat w świetlicy , ale jest mi przykro, bo poświeciłam tyle lat, przygotowałam do realizacji projekty, a ona ma je realizować , coś mi tutaj nie gra .....

AnJa27-04-2018 19:17:43   [#04]

Pociesz się tym że w projektach gorsza od przygotowania jest realizacja. A ona to mały pikus w porównaniu z rozliczeniem tychże.

Ama27-04-2018 21:23:59   [#05]

Tyle że do realizacji nowa pani dyrektor znajdzie sztab chętnych...jak zwykle.

A nie ma się czego przyczepić żeby się odwołać? Formalnie wszystko było ok? Konkursowa bzdura... współczuję Ci bo wiem jak smakuje takie przeżycie. Przykre.

bik27-04-2018 23:36:16   [#06]

nigdy nie walczyłam nawet nie wiem o co mogłabym się przyczepić , ale skoro się dogadali to mi nic nie da

elrym28-04-2018 05:38:56   [#07]

bik, spróbuj się zdystansować, rozumiem, co czujesz, ale pomyśl o sobie

Szkoda zdrowia! Nie poniosłaś porażki, tak miało być. Będziesz miała czas dla siebie i rodziny. Wykorzystaj to.

Głowa do góry!

Pozdrawiam:))))

bik28-04-2018 14:57:01   [#08]

Ama , według mnie jest się do czego przyczepić - inspektor przed konkursem zdradził mi jaki będzie wynik głosowania, chciał w ten sposób wpłynąć na moją rezygnację , czy to jest dobry argument , jaka jest procedura odwoławcza , aby unieważnić konkurs ,proszę Was o rady

Dubois28-04-2018 15:00:09   [#09]

Jeżeli pracownik urzędu coś takiego zrobił to jest, tylko że nie ma na to dowodów... zrobił to pewnie ustnie, a nie pisemnie i teraz w sądzie się wszystkiego wyprze... 

 

bik28-04-2018 15:52:16   [#10]

oczywiście , że ustnie , ale kazał mi wcześniej zmienić arkusz organizacji szkoły, tak by dostosować nowy przydział dla dyrektora zgodnie z jego kwalifikacjami , czyli mogą bezkarnie traktować   nas  bezpardonowo .....

Dubois28-04-2018 15:54:20   [#11]

Kazał "nowego" dyrektora umieścić jako dyrektora?

bik28-04-2018 16:11:47   [#12]

kazał zrobić vacat dyrektor  i sprawdzał jakie godziny mam na pensum nowego dyrektora, moje godziny -pedagogika wspierająca, mu nie odpowiadała , kazała je zmienić , dała spokój jak zobaczyła , że mam także vacat matematyki , czyli zgodnie z kwalifikacjami nowego dyrektora

Dubois28-04-2018 16:39:49   [#13]

to mega nie fair...

dorotagm28-04-2018 22:38:48   [#14]

Współczuję, bardzo, bardzo,

ale czy warto kopać się z koniem?

Dyrektorem się bywa, nauczycielem się jest.

Znajdź dla siebie nowy obszar działania i się spełniaj. Tego Ci życzę.

 

Dante29-04-2018 09:16:47   [#15]

Pytanie techniczne

Wypisując oświadczenia do Konkursu w dużym mieście, a zamieszkując poza miastem w innej miejscowości :

Czy w nagłówku podając miejsce tworzenia dokumentu mogę zapisać miejscowość zamieszkania, czy musi być taka

miejscowość, gdzie składa się dokumenty?

 

elrym29-04-2018 13:54:13   [#16]

Bez znaczenia

og29-04-2018 15:04:33   [#17]

BIK, wiem, że to, co napiszę - to będzie marne pocieszenie - ciesz się, że nie ubabrzesz rąk i twarzy. Ciesz się.

Tu jest kupa dyrektorów byłych, wiedzą, co mówię.

 

W mojej miejscowości na wyścigi zapisują się do partii politycznej, tak się boją o swoje stołeczki, płaszczą sie i podrygują. Będziesz wolna, przeczekaj, ktoś będzie musiał to pobojowisko odbudować.

Szukaj pracy, bo Cię zwolnią w następnym roku pod byle pretekstem.

ReniaB30-04-2018 08:35:08   [#18]

Trzymam kciuki byś w tym bajzlu odnalazła siebie i radość życia; przegadaj też swoje obecne wystąpienia do 31 sierpnia z kimś życzliwym; warto do końca zachować klasę; powodzenia; na szkole i w ogóle na pracy życie się nie kończy, a jak to mówią Bóg gdy zamyka drzwi otwiera okno; będzie trudno, ale dasz radę!

sally30-04-2018 08:44:51   [#19]

Zdjęcie użytkownika Psychologia na luzie.


post został zmieniony: 30-04-2018 08:47:06
tema03-05-2018 13:02:54   [#20]

Od paru dni podzielam Twoj los , bik😣 Jest nas więcej. Ale rację mają Ci wszyscy z Was, którzy podnosząc nas na duchu, wiedzą lub czują, że  szkoda życia na rozpamiętywanie porażek. A przynajmniej tego, co sie w tym momencie porażką wydaje. Dzięki za ten kolorowy kubek Sally i otwarte okno ReniaB. 😊 Przypomnijcie, co profesor Bartoszewski powiedział o tym, co warto i co się opłaca.

Marek Pleśniar03-05-2018 21:07:25   [#21]

witaj w klubie:-)

Minie. Jak mawia Admirał Gawrecki: "jesteś dobra/y - wypłyniesz"

Dante05-05-2018 20:24:48   [#22]

Podrzućcie coś w temacie :

Co konsultuje dyrektor ze zw. zawodowymi w szkole na poziomie działań wewnątrzszkolnych ( regulamin ZFŚS i Arkusz Organizacji to ze zw. zaw. na poziomie miasta) ?

Jacek06-05-2018 09:56:08   [#23]

poczytaj http://edurada.pl/artykuly/zwiazki-zawodowe-w-szkole/ 

Zwojka06-05-2018 21:17:21   [#24]

Ja odliczam miesiące do końca kadencji ;-) już poinformowałam OP o swojej decyzji ... miło słyszeć -proszę się zastanowić, ale to prawda "dyrektorem się bywa, a nauczycielem jest". Zrobiłam tradycyjne zestawienie za i przeciw ... przewaga drugiego ;-) no i rodzina... mam dla kogo żyć. Pozdrawiam

Magosia06-05-2018 22:10:07   [#25]

W 2012 napisałam w swoim felietonie ( "cykl w DS "Maile do młodej dyrektorki"):

"Trzydziestego pierwszego lipca po raz czwarty w swoim życiu stanęłam przed komisją konkursową. Wiesz, że jestem niepokornym dyrektorem, świadomym swojej wiedzy, doświadczenia, wartości. Kontrkandydat miał wszelkie cechy potencjalnego dyrektora znanej marki: BMW;-) 

Kończą się wakacje. Przegrałam konkurs jednym głosem. Członkowie komisji mieli spuszczone głowy w chwili odczytywania wyniku. Panowała cisza. Nie potrafiłam nic powiedzieć. Wierzyłam, że zwycięży prawość, wartości merytoryczne i profesjonalizm. "

Miesiac później przeszlam na emeryturę. 

Minęło 6 lat i ani razu nie żałowałam swojej decyzji.

Wiele razu cieszyłam się,że już nie jestem dyrektorem, choć bardzo ceniłam sobie swój zawód dyrektora ( bo ja z tych, którzy uważają, że dyrektorem się jest , nie bywa;-) - nawet jak się nim nie jest:-)

Bik, Tema- bycie w zgodzie ze swoimi wartościami jest bezcenne:-)

Powodzenia!

 

robson29-05-2018 11:14:58   [#26]

Dzisiaj mogę już powiedzieć, że dołączyłem do tych osób którzy podjęli decyzję o rezygnacji z konkursu na kolejną kadencję. Biłem się z tym dość długo bo nigdy się nie poddaję. Kilka razy zmieniałem decyzję, ale tak jak napisała Zwojka - mam dla kogo żyć. Nie podoba mi się to jak działa nasza edukacja. Nie odpowiada mi wiele spraw związanych ze statutem nauczyciela i dyrektora. Traktuję swoją decyzję jako wybór nowej drogi. Mam tylko nadzieję, że praca którą włożyłem mnóstwo energii nie zostanie zniweczona. Może kiedyś na temat swojej decyzji coś więcej napiszę ale teraz to tyle. Od kilku nauczycieli usłyszałem, że byłem najlepszym dyrektorem jakiego mieli. 


post został zmieniony: 29-05-2018 11:22:52
izael29-05-2018 12:02:30   [#27]

robson, chapeau bas

za umiejętność podjęcia takiej decyzji

że niełatwo to zrobić to wie wielu z nas

no ale są inne drogi, ludzie są fajni i ważni...:)

powodzenia:)

i napisz coś o tej decyzji, jeśli kiedyś na to przyjdzie czas

czasem takie nasze słowa pomagają innym przemyśleć i zważyć, co jest ważne a co nieistotne:)

i że życie nie kończy się tylko dlatego, że wybieramy zmianę;)

 

 

 

robson06-06-2018 09:48:49   [#28]

A co sądzicie o tym? Dla mnie to kpina

http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/senackie-komisje-za-poprawka-dot-skladu-komisji-wybierajacej-dyrektora?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=artykul&utm_term=senackie-komisje-za-poprawka-dot-skladu-komisji-wybierajacej-dyrektora&utm_content=Edukacja-moja


post został zmieniony: 06-06-2018 09:51:18

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]