Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwalifikacje do pracy w świetlicy
strony: [ 1 ]
tarek16-04-2018 19:24:51   [#01]

Nauczycielka ukończyła studia magisterskie na kierunku.specjalności: pedagogika, pedagogika-blok resocjalizacja.

W suplemencie jest zapis: Absolwent bloku tematycznego resocjalizacja posiada pełne kwalifikacje pedagogiczne. W zakresie kompetencji absolwenta wchodzi planowanie i realizacja działań wychowawczo-terapeutycznych oraz profilaktycznych metodami indywidualnymi i grupowymi, w oparciu o diagnozę niedostosowania i świadomość prawno-pedagogicznych aspektów funkcjonowania instytucji oraz orientację w zjawiskach subkulturowych. Absolwent jest przygotowany do pracy w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych, poprawczych dla nieletnich oraz placówkach penitencjarnych, jak również w instytucjach zajmujących się niedostosowanymi społecznie i wspomaganiem rodzin dysfunkcjonalnych.

Czy nauczycielka posiada przygotowanie pedagogiczne? Kwalifikacje do pracy w świetlicy szkolnej?

gosiaes216-04-2018 21:03:56   [#02]

według mnie przygotowanie pedagogiczne ma, ale do pracy w świetlicy szkolnej kwalifikacji nie posiada.

To wykształcenie wskazuje na pracę w świetlicach w szkołach specjalnych, świetlicach środowiskowych i placówkach wskazanych w suplemencie.

Ale to tylko moja opinia...

tarek17-04-2018 11:10:01   [#03]

A z czego wynika przygotowanie pedagogiczne?

AnJa17-04-2018 12:00:25   [#04]

z zapisu w suplemencie

Ala17-04-2018 12:25:21   [#05]

i w suplemencie jest napisane gdzie może pracować 

Absolwent jest przygotowany do pracy...

szkoły tam nie widzę

rzewa17-04-2018 12:45:35   [#06]

chyba, że w szkole prowadzone są zajęcia socjoterapeutyczne, wtedy zatrudnia się ją jako terapeutę pedagogicznego do prowadzenia tych zajęć i wtedy, zgodnie z zapisami rozp. o kwalifikacjach można jej przydzielić także zajęcia świetlicowe

AnJa17-04-2018 12:45:55   [#07]

też nie widzę- chyba, ze świetlicę podciągnąć (na siłę ) do instytucji opiekuńczo-wychowawczych.

Ala17-04-2018 13:40:08   [#08]

rzewa, można tak

ale to chyba nie o to chodzi 

AnJa ja bym nie podpinała ;)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]