Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dodatkowy język obcy
strony: [ 1 ]
koala14-03-2018 17:35:17   [#01]

Pomocy.  Jestem po zebraniu z rodzicami w sprawie opinii dotyczącej dodatkowego języka obcego. Mamy od klasy I angielski, VII, VIII - język niemiecki jako drugi obowiązkowy. Od klasy IV chcemy wprowadzić jako dodatkowy - język rosyjski.  Niektórzy rodzice pytali, czy może być np. niemiecki już od klasy IV do VI jako dodatkowy, a w VII i VIII staje się obowiązkowym? Bo jest tak w szkole sąsiedniej. Moje pytanie: jak to potem ze z egzaminem, bo chyba w takiej sytuacji oba języki muszą być na poziomie rozszerzonym. No i z jakiej puli czy od OP? "na zajęcia z języka obcego nowożytnego, innego niż język obcy nowożytny nauczany w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych może przyznać OP. zajęcia te organizuje dyrektor szkoły za zgodą OP, po zasięgnięciu opinii RP i RR".  PO art.109.1 ust.2a. Według mnie musi to być inny, trzeci język.

elgon14-03-2018 20:27:37   [#02]

Witam, u nas jest dodatkowy rosyjski od klasy IV, płatny z OP, na egzaminie uczniowie mogli pisać podstawę i rozszerzenie, ale tak się złożyło że wybierali angielski

 

koala14-03-2018 20:52:39   [#03]

Ale j. angielski to 3 godziny, a rosyjski  (tak jest u nas - 2). To na rozszerzenie wystarczy?

elgon15-03-2018 07:58:23   [#04]

u nas też , ale KO zatwierdziło jako wystarczająca liczba do realizacji pp

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]