Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Różny plan zajęć w poszczególnych okresach roku szkolnego
strony: [ 1 ]
laostic08-03-2018 21:15:55   [#01]

Czy ma ktoś jakiś sprawdzony sposób bądź wzór, by wykazać ponadwymiarowe do wypłaty, w sytuacji gdy mamy szkołę ponadgimnazjalną techniczną (nierówny rozdział godzin w semestrach, praktyki zawodowe, maturzystów)  czyli w sytuacji, kiedy nauczyciele, mają różny plan zajęć  w poszczególnych okresach roku szkolnego. OP określa to dość enigmatycznie -  nauczycielom, którym plan zajęć w pewnych okresach nie wyczerpuje obowiązkowego wymiaru zajęć, należy w innych okresach roku szkolnego przydzielać więcej godzin, ponadto praca wykonywana według tych zasad nie jest pracą w godz. ponadwymiarowych. Jak ten zapis praktycznie stosować, by móc wyliczyć prawidłowo ilość ponadwymiarowych do wypłaty?

rzewa09-03-2018 11:02:28   [#02]

od ogólnej liczby godzin zrealizowanych (z uwzględnieniem godzin, których nie realizował w dniach, w których nie było zajęć) należy odjąć liczbę godzin jaką by miał do zrealizowania, gdyby nie miał godzin ponadwymiarowych (liczba tygodni jakie upłynęły od początku roku szkolnego pomnożona przez pensum n-la + liczba godzin jakie nie wypracuje w przyszłych tygodniach, w których ma mniej godzin z uwagi na zmianę planu zajęć)

otrzymamy liczbę godzin ponadwymiarowych tego n-la (w razie otrzymania wyniku ujemnego przyjmujemy 0), a do wypłaty będzie tyle ile zostanie po odjęciu tej liczby godzin, za które już n-l wynagrodzenie otrzymał

obliczenie takie wykonujemy w każdym miesiącu za każdym razem uwzględniając okres jaki upłyną od początku roku szkolnego

Ama10-03-2018 09:01:41   [#03]

My kiedyś tak robiliśmy - budziło to ogromne kontrowersje i nieporozumienia, poza na prawdę dużą zabawą z obliczaniem tych godzin i potrącaniem np. w październiku, a'konto niezrealizowanych w maju, a przy aneksach zmieniających, których u nas jest sporo to była wręcz "polka galopka". Teraz rozliczamy nadgodziny cały rok z uśrednionego etatu (np. sem 1: 12 godzin, semestr 2: 28 - średnio 20 przez cały rok czyli 2 nadgodziny). Oczywiście w praktyce nie wychodzi to tak równo, ale od czego są komputery. Nie ma nieporozumień, system jest klarowny i przejrzysty zarówno dla nas, nauczycieli jak i OP i księgowości.

laostic11-03-2018 10:09:32   [#04]

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

# 2 - muszę to sobie rozpisać dokładnie, bo na razie nie ogarniam. A uwzględnienie godzin, jeśli nie było zajęć? Tzn., że liczyć wtedy mniej godzin? I chodzi tu o święta, czy też dni wolne od zajęć dydaktycznych? A co wtedy, gdy nauczyciel przez l4 nie wypracował ponadwymiarowych (cały tydzień l4)?

#3 - obliczamy ten średni etat z godzin zaplanowanych w arkuszu czy faktycznie zrealizowanych (święta, wolne od zajęć dydaktycznych, L4 nauczyciela)?

Ama11-03-2018 12:07:29   [#05]

Nam jest łatwiej, bo korzystamy z programu, który wylicza średnioroczny etat, za ilość przepracowanych dni (po odjęciu świąt, praktyk itp). Potem wyliczam ilość nadgodzin przypadających na jeden dzień pracy. Z L-4 potrącam już na bieżąco w rozliczeniach miesięcznych. To z pozoru brzmi zawile, ale na prawdę jest proste i przejrzyste. W razie czego służę na priv.

laostic11-03-2018 12:30:13   [#06]

Posłałam na priv.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]