Forum OSKKO - wątek

TEMAT: art. 42 ust. 5c od 1.09.18
strony: [ 1 ][ 2 ]
DYREK13-04-2018 13:32:36   [#51]

art. 42 ustęp 5c -> będzie obowiązywał od 1.09.2018 r.

zatem do 31.08.2018 r. obwiązuje uchwala OP, a od 1.09.2018 r. stosujemy zapis ustawowy

obecnie przygotowujemy arkusz organizacji szkoły na okres po 1.09.2018 r. -> do arkusza na rok szkolny 2018/2019 należy przyjąć zapis ustawowy 

olaszyma13-04-2018 13:37:40   [#52]

A tak poza wszystkim to kolejny problematyczny zapis. (nazwę to dyplomatycznie). Nie rozumiem  dlaczego należy przeliczać pensum jeżeli godziny z innego są godz ponadwymiarowymi nauczyciela? Wiadomo, że jeżeli łączy się dwa różne stanowiska aby nauczyciel miał etat to należy to zrobić, ale po co komplikować sytuacje w przypadku ponadwymiarówek? A może nie wiem czegoś ważnego co uzasadnia tę procedurę ? Niech mnie ktoś oświeci !

petrus13-04-2018 16:14:00   [#53]

Na szkoleniu sugerowano, by wręczać nauczycielom pisma informujace o roznych wymiarach. Potrzebne?

Ala13-04-2018 16:44:33   [#54]

moim zdaniem to zmiana warunków pracy a więc trzeba

nauczyciel może się nie zgodzić

petrus13-04-2018 18:25:32   [#55]

Mam taką sytuację.

rzewa14-04-2018 11:00:11   [#56]

olaszyma: wyobraź sobie taką sytuację:

masz polonistę zatrudnionego na 18 godz i przydzielasz mu 5 godzin biblioteki. Załóżmy na chwile, że nie ustalasz nowego pensum tylko, tak jak to piszesz, bibliotekę przydzielasz mu jako godziny ponadwymiarowe (abstrahując od tego, że jest to wówczas ewidentnie sprzeczne z art 35 ust 1 KN, bo przecież mogłoby być odwrotnie i wtedy tej sprzeczności nie ma).

Plan zajęć jest taki, że n-l uczy polskiego od poniedziałku do czwartku a w piątek ma bibliotekę. I teraz:

1. n-l ma na L-4 tylko w piątek - czy nie płacisz mu w tym tygodniu za wszystkie godziny ponadwymiarowe czy tylko za jedną, a jeśli to drugie to dlaczego?

2. n-l ma L-4 od poniedziałku do czwartku a w piątek przychodzi normalnie do pracy - za ile godzin ponadwymiarowych mu płacisz i dlaczego nie za wszystkie? Przecież wszystkie zrealizował...

?

martal4916-04-2018 10:31:45   [#57]

Czy  w przypadku etatu łączonego godziny zajęć korekcyjno-kompensacyjnych pensum obliczamy tak jak przy zajęciach rewalidacyjnych ?

Mam pedagoga, który ma pełny etat czyli 22/22 + 3 godziny  zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Z jakiego pensum liczyć te 3 godziny zkkk.

22/22 +3/18 - pensum 21 i 4 ponadwymiarowe, czy 22/22 + 3/22 pensum 22 i 3 ponadwymiarowe

 

Bona Fide16-04-2018 12:52:13   [#58]

Zgodnie z art. 42 ust. 5c KN obowiązującym od  01-09-2018 r. prawidłowy jest chyba sposób drugi, ale …

ZZ zakwestionowały taki sposób liczenia w przypadku zajęć rewalidacyjnych wynikających z ramowych planów nauczania (2 godz. na ucznia), wg nich te godziny muszą być realizowane z pensum 18, a nie z takiego jakie ma nauczyciel, bo są w ramowym planie nauczania.

Ja mam taki przypadek:

4/22+12,5/25+1,5/26 + 6 rewalidacji i liczyłam zgodnie z drugim sposobem.

Wyszło mi pensum 24 bez rewalidacji, więc dałam rewalidację jako 6/24 i wyszedł mi pełny etat.

Ale wg ZZ to nieprawidłowe.

ratunku;(-

olaszyma16-04-2018 19:54:02   [#59]

Rzewo, w opisywanej sytuacji nauczyciel, bedąc na l-4 w dniach w których nie miał godz ponadwymiarowych otrzymuje i tak zmniejszona wyplate - bo za l4 jest 80 %. Jezeli bedzie miał zwolnienie tylko w dniu w którym ma godz pnw to też je mu się potrąci. Chyba że coś tu mi się pozajączkowało. (ta wersja oczywiście działała do tej pory, teraz będzie uśrednienie)

elrym16-04-2018 21:26:38   [#60]

Bona Fide, no to co, że zz kwestionują?

mają wydać opinię, a kto powiedział, że ma być ona pozytywna?

zaczekaj na opinię KO i OP, ta ma być pozytywna :-)

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]