Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnienie włączonych gimnazjalnych
strony: [ 1 ]
mundi07-03-2018 21:50:17   [#01]

Czy w przypadku włączenia gimnazjum do sp. tylko nauczyciele gimnazjum są brani do uzupełniania w wielu szkołach w przyszłym roku? Nie jest brany pod uwagę staż, awans itd... Co można zrobić w takim przypadku?

Jacek07-03-2018 21:56:14   [#02]

Planując na przyszły rok obowiązuje art. 225 ust. 12 specustawy.

Nie ma już w planowaniu nauczycieli gimnazjum i sp. Jest sp z włączonym gimnazjum i powyższy przepis stosuje się do wszystkich zatrudnionych w sp z włączonym gimkiem

mundi07-03-2018 22:09:21   [#03]

Niestety te przepisy nie są brane pod uwagę  w naszej szkole. Tylko nauczyciele włączonego gimnazjum są brani pod uwagę do ograniczenia, uzypełnienia .... Gdzie można szukać pomocy?

Jacek07-03-2018 22:11:12   [#04]

OP, KO, MEN

----

aaa i zz-ty :-)


post został zmieniony: 07-03-2018 22:11:49
mundi07-03-2018 22:14:07   [#05]

Dziekuję bardzo za pomoc. Pewnie się tak skończy. OP jest za dyr. sp. i nic nie pomoże.

MKJ07-03-2018 23:08:39   [#06]

PIP-a też pewnie miałaby coś do powiedzenia.

elkap08-03-2018 07:48:34   [#07]

Ja myślę, że przede wszystkim PIP, kuratoria w zakresie zatrudniania nauczycieli oceniają kwalifikacje i w tym przypadku raczej nie pomogą.

mundi08-03-2018 20:30:31   [#08]

Dzisiaj zz-ty udzieliły koledze informacji, że tak robią dyrektorzy, że oszczędzają swoich ze sp a przesuwają i ograniczają gimnazjalnych i że tak można w okresie przejściowym.

AnJa08-03-2018 20:58:24   [#09]

No i mają takie prawo - ale przed ewentualnym sądem pracy nie powinni argumentować, ze kryterium było to, że oni z gimnazjum więc nie są swoi.

rzewa09-03-2018 10:50:20   [#10]

Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60, 949 i 2203)

Art 225. ust. 12. W okresie do dnia 29 lutego 2020 r. przepisy ust. 1-11 stosuje się odpowiednio również do nauczycieli zatrudnionych w szkołach, w których są prowadzone klasy dotychczasowego gimnazjum   

Art. 227. W latach szkolnych 2017/2018 i 2018/2019 do nauczycieli, o których mowa w art. 225 ust. 1 i 12 oraz art. 226 ust. 1, nie stosuje się art. 20 ustawy - Karta Nauczyciela.

dariuszn709-03-2018 13:26:36   [#11]

Mam taką szkołę (podstawówka z wygaszanymi oddziałami gimnazjalnymi) i mam nauczyciela do zwolnienia. Z tym że zwolnienie nie jest spowodowane okolicznościami związanymi z wygaszaniem gimnazjum, a tym że jest mniejszy nabór (chodzi o nauczyciela EW), czy jego mogę zwolnić z art. 20 KN.

Ala10-03-2018 18:31:23   [#12]

nie

obowiązuje art. 225 specustawy

mundi27-03-2018 21:34:52   [#13]

Przykre to, ale jednak tylko gimnazjalni nauczyciele są brani pod uwagę do ograniczenia mimo, że pozostali włączeni do sp.

noe1928-03-2018 08:24:46   [#14]

to zostaje im droga sądowa. Nie przyjąć ograniczenia i pójść do sądu.

bobi36728-03-2018 09:01:55   [#15]

... a ja trochę z innej strony ale też w związku z brakiem godzin w wygaszanym gimnazjum.

Co w sytuacji gdy brakuje godzin dla dyrektora wygaszanego gimnazjum (zostanie tylko jeden oddział). Dyrektor musi realizować 8 godzin i brakuje mu 2 godzin a OP nawet nie chce słyszeć o zwiększeniu zniżki godzin tylko wpadł na pomysł żeby dać mu uzupełnienie tych 2 godzin w innej szkole? Jakie będzie dalsze postępowanie w przypadku gdy dyrektor odmówi (i czy może odmówić) uzupełniania?

rzewa28-03-2018 09:20:24   [#16]

uzupełnianie w innej szkole kłóci się z realizowaniem zadań dyrektora w szkole, w której jest zatrudniony, ale... ciężko będzie to wykazać

niestety w art 22 KN nie ma zastrzeżenia, że nie dotyczy on dyrektora szkoły (choć to wydaje się logiczne) więc nie wiem jak by się taka sprawa zakończyła w sądzie; na pewno warto, w razie otrzymania takiego skierowania wnieść sprawę do sądu pracy

a tak na marginesie - pewnie warto w absurdach czy statusie dyrektora zwrócić MEN uwagę na art 22 KN

bobi36728-03-2018 10:24:35   [#17]

Rzewo dziękuję,

ale proszę powiedz mi jeszcze jakie mogą być konsekwencje dla dyrektora/nauczyciela w związku z odmową przyjęcia uzupełnienia

rzewa28-03-2018 15:10:34   [#18]

ograniczenie wynagrodzenia zasadniczego do 16/18 etatu - w razie zastosowania tego oddałabym sprawę do sądu pracy o wypłatę należnego wynagrodzenia przeciwko szkole ;-)

bobi36729-03-2018 08:59:02   [#19]

... a może niech złoży rezygnację z funkcji dyrektora? Zrobi trochę zmian w arkuszu (innym zabierze żeby mieć etat) i spokojnie przepracuje ostatni rok? Po co się męczyć odpowiedzialnością za przekazywanie majątku i dokumentacji szkoły? Niech OP się martwi a on już jako były dyrektor popracuje sobie w ciszy i spokoju    :))))))))


post został zmieniony: 29-03-2018 09:01:08

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]