Forum OSKKO - wątek

TEMAT: co z tym RODO?
strony: [ 1 ]
zosiaz120-02-2018 18:24:27   [#01]

Od maja wchodzą nowe przep[isy dot danych osobowych, czy szkoły też obowiązują?? Czy dyr ma nowe jakieś w związku z tym obowiązki??

gronostaj21-02-2018 09:06:22   [#02]

całe mnóstwo obowiązków ma z tym dyrektor- szkoły - a jakże to dotyczy :)

whoszek21-02-2018 12:36:52   [#03]

Obowiązuje, oczywiście.

Ale bez przesady z tym całym mnóstwem.

Ogrom i mnóstwo roboty to będą mieli Ci dyrektorzy, którzy do tej pory nic nie robili w tym temacie. Jeśli ktoś już ma dokumentację i procedury postępowania to "na co dzień" niewiele się zmieni.

Dużo się zmieni w zakresie papierów i podejścia do problemu.

peter22-02-2018 11:30:53   [#04]

Każda szkoła musi mieć IODO (insp. ochrony danych osobowych).

rzewa27-02-2018 11:07:11   [#05]

ale może być jeden na wszystkie gminne szkoły (oczywiście o ile nie jest ich za dużo :-))

zosiaz105-03-2018 13:56:01   [#06]

a czy mógłby ktoś wrzucić do wymiany coś???

DYREK06-03-2018 10:15:40   [#07]

https://www.youtube.com/watch?v=AKM7WOb7Nbs 

Danusia09-03-2018 12:46:10   [#08]

Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów mógłby polecić wartościowe i sprawdzone szkolenie w zakresie RODO? Jesteśmy zalewani ofertami, a wiemy, że ich jakość jest baaaaaaardzo różna. Proszę o jakieś namiary na priva. Za wskazówki dziękuję i pozdrawiam.

tomaszek12-03-2018 13:57:03   [#09]

Przyłączam się do prośby Danusi.

dwalcz12-03-2018 20:43:39   [#10]

Też poproszę.

Marek Pleśniar12-03-2018 20:46:30   [#11]

przecież od kilku lat współpracuje z nami pan Paprocki

jego materiały (z emailem) są na stronie Konferencji OSKKO: http://www.oskko.edu.pl/konferencjaoskko2018/materialy.html

 

malmar1509-05-2018 20:28:12   [#12]

https://www.kadry.abc.com.pl/narzedzia-i-materialy/pytania-i-odpowiedzi/czy-na-liscie-obecnosci-pracodawca-moze-wpisywac-powod-nieobecnosci-pracownika,119551.html?utm_medium=email&utm_source=WKPL_MSG_NSL_NHR-09-05-18-WKC0117018_EML&utm_campaign=WKPL_MSG_NSL_NHR-09-05-18-WKC0117018_OTH

gronostaj16-05-2018 17:13:43   [#13]

Podpowiedzcie mi proszę- czy teraz po 25.05 musimy dac praconikom jakies oświadczenia czy informacje, które musza podpisac w zwiazku z RODO?

noe1916-05-2018 17:36:53   [#14]

ciągle czekamy na naszą polską ustawę związaną z RODO (bo to rozp. PE)

Ed16-05-2018 18:45:56   [#15]

Czy wiecie może do kiedy należy zgłosić Inspektora Danych Osobowych do GIODO ?

DYREK16-05-2018 19:24:52   [#16]

https://www.giodo.gov.pl/pl/1520281/10255 

 
Karol 8817-05-2018 08:53:39   [#17]

http://fundacjaszkolnatzn.pl/

jadwinia17-05-2018 23:07:03   [#18]

RODO Rozdział 2 Art. 5.1.

"Administrator danych .... zawiadamia  Prezesa Urzędu Ochrony Danych .. o wyznaczeniu w terminie 14 dni od dnia wyznaczenia, wskazując imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej lub nr teleonu inspektora."

Nie będzie GIODO, a UODO.

jadwinia17-05-2018 23:07:46   [#19]

telefonu inspektora :)

mychase18-05-2018 08:31:24   [#20]

czy jest gdzieś wątek o polityce bezpieczeństwa?  a może ma ktoś pięknie zrobioną i mógłby sie ze mna podzielić :)

bobi36718-05-2018 08:57:27   [#21]

.... i ze mną też, poproszę :)))

rzewa18-05-2018 23:22:22   [#22]

do #18: nie UODO a PUOD

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]