Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pensja kadry kierowniczej oświaty
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
AnJa16-03-2018 12:01:39   [#101]

Ja płakałem. Więc nieprawdą jest, że nikt.

Ama16-03-2018 13:02:50   [#102]

Mówiłam o nas - w naszej szkole. I powiem szczerze, że złości mnie, że kto płacze głośniej ma rację, bo konsekwencje ponoszą wszyscy - ci co protestowali przeciw również. Tak wiem - takie są zasady demokracji.

I przypominam pięknie o podesłaniu argumentacji (lub linka) jak udowodnić OP to, o czym pisałeś, że kadra kierownicza może mieć ponadwymiarowe. Widzę, że nie tylko ja jestem w sytuacji poszukiwania nauczyciela - specjalisty do jednej klasy na 2 godziny, bo ja nie mogę uczyć przedmiotu, chyba, że chodzi Ci o ten zapis KN:

6a. Dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły oraz innym nauczycielom [...] korzystającym z obniżonego tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć, nie przydziela się godzin ponadwymiarowych, chyba że jest to konieczne dla zapewnienia realizacji ramowego planu nauczania w jednym oddziale, a za zgodą organu prowadzącego szkołę także gdy jest to konieczne dla zapewnienia realizacji ramowego planu nauczania w więcej niż jednym oddziale.

czyli wszystko oprze się o negocjacje z OP i ich wolę...

ale wówczas:

7. Organ prowadzący szkołę lub placówkę określa:  2) zasady udzielania i rozmiar obniżek, o których mowa w ust. 6, oraz przyznaje zwolnienia od obowiązku realizacji zajęć, o których mowa w ust. 3;

czyli ten lament o "za dużo pracy" tez jest niepotrzebny ... wystarczy przekonać OP, żeby zwolnił dyrektora z konieczności realizacji zajęć, jeśli dyrektor widzi taka konieczność. 


post został zmieniony: 16-03-2018 13:13:26
AnJa16-03-2018 13:35:58   [#103]

"wystarczy przekonać OP, żeby zwolnił dyrektora z konieczności realizacji zajęć, jeśli dyrektor widzi taka konieczność. :

a gdyby OP był porządny to  takiemu dyrektorowi wyraziłby zgodę na godziny ponadwymiarowe

Ama16-03-2018 14:47:47   [#104]

To właśnie miałam na myśli. Czyli dobrze rozumuję w sprawie ponadwymiarowych? 

gosiaz16-03-2018 15:03:47   [#105]

W jakiej formie OP podejmuje decyzję o zwolnieniu z pensum dyrektora: zarządzenie, uchwała?

rzewa16-03-2018 16:06:55   [#106]

decyzja w sprawie godzin ponadwymiarowych to zatwierdzenie arkusza organizacyjnego z takimi godzinami (formalnie takie zatwierdzenie jest zarządzeniem wójta/burmistrza/prezydenta/starosty/marszałka)

a wcześniej może być pozytywna odpowiedź wójta/burmistrza/starosty na wniosek dyrektora odnośnie liczby tych godzin i powodów, które zmuszają do złożenia takiego wniosku

natomiast forma zwolnienia z realizacji jakichkolwiek godzin czyli 100% obniżka, powinna wynikać z uchwały OP podjętej na podstawie art 42 ust 7 pkt 2 KN: będzie to albo taka obniżka przewidziana wprost tą uchwałą dla wskazanej grupy dyrektorów lub wszystkich dyrektorów, albo delegacja dla wójta/burmistrza/prezydenta, zarządu powiatu lub starosty, zarządu województwa lub marszałka do podjęcia takiego zarządzenia bądź uchwały


post został zmieniony: 16-03-2018 16:12:35
robson16-03-2018 19:13:07   [#107]

A ja się pytam gdzie wyższa podstawa??? Olewamy ten temat??? Przepraszam że pisze tak wprost ale piszecie o godzinach ponadwymiarowych a ja się pytam - gdzie podstawa pensji? Ja się mogę zgodzić z nadgodzinami ale podstawa pensji powinna być inna.


post został zmieniony: 16-03-2018 19:13:56
Jacek16-03-2018 20:49:40   [#108]

do  [#105]

pismo z OP na podstawie obowiązującej uchwały.

Korzystam z tego od 5 lat bodaj wnioskując przy składaniu arkusza o zwolnienie z pensum. OP jest łaskawy i to bardzo ułatwia mi pracę. Nie chcę żadnych ponadwymiarówek.

Co do podstawy pełna zgoda... winda w górę, choćby w funkcyjnym o kilkadziesiąt oczek procentowo od zasadniczej

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]