Forum OSKKO - wątek

TEMAT: lista obecności dyrektora?
strony: [ 1 ]
tema16-02-2018 10:41:18   [#01]

OP żąda listy obecności dyrektora na koniec każdego miesiąca. Jest na to podstawa prawna?

AnJa16-02-2018 11:09:29   [#02]

Tak- polecenie OP w taki sposób interpretującego zapis "wykonywanie czynności w sprawach z zakresu prawa pracy w stosunku do dyrektora szkoły lub placówki”."

Zacząłbym od znalezienia w prawie pracy zapisu o listach obecności.

ewa16-02-2018 11:17:12   [#03]

ja poprosiłabym o podanie pp tego zapisu o listach obecności żądającego takiej listy

AnJa16-02-2018 11:20:15   [#04]

No przecież Ci podałem.

OP jestem i wiem, co podaję- nie? :-)

ewa16-02-2018 11:43:27   [#05]

no wiem, że wiesz ale chciałabym wiedzieć i ja pracownik - nie ?

więc pytam autora ;-)

DYREK16-02-2018 12:02:57   [#06]

pp jest taka sama jak do podpisywania listy obecności przez wójta (czyli nie ma) -> pracownik zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy nie podpisuje listy obecności :-)

a serio

Nauczyciela, dyrektora i wicedyrektora szkoły nie obowiązuje ewidencjonowanie czasu pracy poprzez podpisywanie listy obecności (zobowiązanie to dotyczy tylko pracowników niepedagogicznych).

Dyrektor, wicedyrektor, nauczyciel jest zatrudniany na podstawie Karty Nauczyciela a nie Kodeksu pracy. Brak jest podstaw prawnych do wprowadzania listy obecności. 

Ponadto żaden przepis prawa (pracy, oświatowego i samorządowego) nie obliguje dyrektora - nauczyciela do przybywania codziennie w szkole 8 godzin. 


post został zmieniony: 16-02-2018 12:07:04
DYREK16-02-2018 12:17:36   [#07]

Art. 149. § 1. Pracodawca prowadzi ewidencję czasu pracy pracownika do celów prawidłowego ustalenia jego wynagrodzenia i innych świadczeń związanych z pracą. Pracodawca udostępnia tę ewidencję pracownikowi, na jego żądanie.

§ 2. W stosunku do pracowników objętych systemem zadaniowego czasu pracy, pracowników zarządzających w imieniu pracodawcy zakładem pracy oraz pracowników otrzymujących ryczałt za godziny nadliczbowe lub za pracę w porze nocnej nie ewidencjonuje się godzin pracy

Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 108 z późn. zm.).

 

Przepisy Kodeksu pracy nie narzucają pracodawcom sposobu, w jaki pracownicy (w przypadku szkoły pracownicy niepedagogiczni) mają dokumentować swoją obecność w pracy, nie precyzują, że musi to być lista obecności np. w formie papierowej. Sprawy te powinny być uregulowane w regulaminie pracy. 


post został zmieniony: 16-02-2018 12:27:00

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]