Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uchwała RP w sprawie wyrażenia opinii o pracy dyrektora szkoły
strony: [ 1 ]
47andrzej09-02-2018 09:47:14   [#01]

Proszę o aktualną podstawę prawną do uchwały RP w w sprawie wyrażenia opinii o pracy dyrektora szkoły.

rzewa09-02-2018 11:25:30   [#02]

brak

ew. można się powołać na prośbę KO

MKJ09-02-2018 13:53:27   [#03]

Rzewa, prośba KO jako podstawa prawna?!?!?! :-)

AnJa09-02-2018 14:30:54   [#04]

Oczywiście. Nawet prośbą niewyartykulowana wprost.

MKJ09-02-2018 14:39:29   [#05]

Art. 71 ust. 1 UPO:

"Dyrektor szkoły lub placówki wstrzymuje wykonanie uchwał, o których mowa w art. 70 ust. 1, niezgodnych z przepisami prawa."

I co ten bidny dyrektor ma teraz zrobić?

Chociaż w sumie RP może opiniować, co chce, więc pracę dyrektora również.

Ciekawe, jak się będzie czuł dyrektor podpisujący jako przewodniczący RP negatywną opinię o swojej pracy? Chyba muszę to sprawdzić... :-)


post został zmieniony: 09-02-2018 14:41:38
DYREK09-02-2018 17:52:09   [#06]

zazwyczaj taka jest podana przez KO podstawa prawna 

wątek: Ocena pracy dyrektora

czy słusznie to już inna bajka


post został zmieniony: 09-02-2018 17:59:53
Leszek09-02-2018 18:08:56   [#07]

Marcinie byłoby fajnie gdyby wreszcie pouczono "niedouczenie" KO na zasadzie wstrzymania wykonania uchwały, niestety ona nie z grupy stanowiących

i wszyscy piszą bo nie chcą się kopać... sankcjonując siłę admin. rządowej

a administracja silna więc się nie uczy, a wszak oświatowa to uczyć się powinna :-))

może dla KO zainicjować dodanie obowiązku - "doskonalić się zgodnie z potrzebami urzędu" :-)))

pozdrawiam 

AnJa10-02-2018 01:26:33   [#08]

Zwykle Leszku raczej jaśniej pisywales.

Ale rozumiem, że i Ty przestałeś rozumieć.

MKJ10-02-2018 11:51:08   [#09]

To może taki wywód...

Kompetencje RP są opisane w wielu miejscach prawa oświatowego, przy czym kompetencje stanowiące są katalogiem zamkniętym, a kompetencje opiniujące - katalogiem otwartym. Nie oznacza to jednak, że RP ma podstawę prawną do opiniowania wszystkiego, co sobie wymyśli, np. wydatków na zbrojenia Burkiny Faso. Ponieważ RP jest organem podlegającym art. 7 Konstytucji, więc do każdego swojego działania musi mieć podstawę prawną. Ale taką podstawę prawną może dać radzie pedagogicznej rada szkoły, a jeśli nie ma RS - rada pedagogiczna sama sobie w statucie szkoły (UPO daje delegację do określenia w statucie szczegółowych kompetencji organów szkoły).

Zatem, jeśli w statucie szkoły określono kompetencje RP do opiniowania wydatków na zbrojenia Burkiny Faso lub oceny pracy dyrektora, to jak najbardziej jest pp do podjęcia uchwały w tej sprawie.

Leszek12-02-2018 08:05:22   [#10]

Andrzeju,

trochę to czasy niejasnego pisania... (może jak we mgle...)

a z Marcinem to się oczywiście zgadzam

pozdrawiam

DYREK12-02-2018 11:50:13   [#11]

jeżeli ustawę Prawo oświatowe potraktujemy jako "lex specialis" w stosunku do KN, to interpretacja KO nie jest pozbawiona całkowicie sensu;-)

Leszek12-02-2018 12:17:32   [#12]

zbyt to poważna rzecz aby ciągle interpretować

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]