Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wielki Czwartek i Wielki Piatek dniem pracy dla nauczycieli?
strony: [ 1 ]
annamaria07-02-2018 14:34:32   [#01]

czy tak rozumiecie zapisy w rozp . z 11 sierpnia 2017 r?

DYREK07-02-2018 15:06:14   [#02]

okres przerwy świątecznej (Boże Narodzenie, Wielkanoc) nigdy nie były dniami wolnymi od pracy dla nauczycieli

nauczyciel ma urlop w wymiarze ferii (zimowych i letnich) i w czasie ich trwania

 

eny07-02-2018 15:19:23   [#03]

Jak dyrek.

W świadomości nauczycieli funkcjonują te dni jako "wolne od pracy" Niewielu zna przepisy prawa w tym zakresie.

Dyrektor zna (albo powinien znać) i od jego decyzji zależy co nauczyciele konkretnie będą robić w tych dniach w związku ze swoimi obowiązkami zawodowymi;)

annamaria08-02-2018 07:57:20   [#04]

nie..............., to wiem,chodzi o praktykę.Czy u Was :

1.wszyscy nauczyciele przyjdą do szkoły?

2.gdzie wpisują swoją obecność?

3.ile realnie czasu są?

4.jak im jako dyrektorzy organizujecie pracę?

DICK08-02-2018 08:06:36   [#05]

Wymyślacie byty ponad potrzeby. Do szkoły nikt nie przychodzi od wiek wieków i nic się nie dzieje. Nauczyciel jak odpocznie od szkoły to potem lepiej pracuje i tyle w temacie.

annamaria08-02-2018 08:29:26   [#06]

o to mi chodzi ,ale było stanowisko MEN przed Bożym Narodzeniem i niektorzy się nim przejęli

AnJa08-02-2018 08:54:08   [#07]

kierownikiem zakładu pracy o nazwie szkoła  jest dyrektor- i to on ustala zasady i realizację

pewien wpływ na nie ma OP - bo to jednak środki publiczne

KO czy MEN może to interesować wyłącznie w kontekście interesu dziecka i rodzica

jeśli więc rodzice uważają, że ich dzieci dni okołoświąteczne spędzą w domu - KO i MEN nic do tego, co się w szkole i z nauczycielami wtedy dzieje

z tym, że jeśli rodzice jednak uznają, ze dzieci powinny być w szkole- to OP raczej też o tym będzie wiedział - i to wcześniej

dota15008-02-2018 09:19:19   [#08]

Nauczyciele w domu a kierownictwo,żeby zostać w domu musi brać urlop.....

DYREK08-02-2018 10:07:54   [#09]

nauczyciele w domu a pracownicy niepedagogiczni w pracy .......

nauczyciele placówek nieferyjnych w pracy ...........

pracownicy OP i KO w pracy ...........

"Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało"

DYREK08-02-2018 10:18:55   [#10]

szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć opiekuńczo - wychowawczych tylko w określonych dniach wolnych od zajęć dydaktycznych (rozporządzenie o organizacji roku szkolnego) -> nie dotyczy to przerwy świątecznej

 

Dyrektorze, tradycja (zwyczaj) to rzecz święta;-)

Nauczyciele mają "wolne" w czasie przerwy świątecznej - nie wykonują pracy na terenie szkoły.

"Wolne" i urlop to nie jest to samo:-)

Dyrektor wykonuje swoją robotę w szkole, nauczyciele w domu.

I oczywista oczywistość: nauczyciele, to w większości  kobiety.

Czyli sprzątamy mieszkania, robimy zakupy i przygotowujemy się do świąt.

Nie zapominamy także o naszych obowiązkach nauczycielskich: klasówki, literatura i inne papierzyska.

 

może się przyda:

http://ww2.senat.pl/k7/dok/sten/oswiad/rocki/4501o.pdf


post został zmieniony: 08-02-2018 10:23:06
martek08-02-2018 12:08:38   [#11]

dyrektorzy szkół to też często kobiety, które sprzątają, gotują i przygotowują święta..... i niby dlaczego inni nauczyciele będą mogli to robić w dzień, a my wieczorami i nocami? Chyba zrobię ,, po sprawiedliwości"....

Ala08-02-2018 12:48:53   [#12]

"po sprawiedliwości" tzn. ja nie mogę to wy też nie będziecie mogli?

JarTul08-02-2018 12:55:14   [#13]

W tych dniach, podobnie jak w okresie między Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem, dyrektor zleca nauczycielom pracę " w domu" w ramach/zgodnie z art. 42 ust. 2 pkt 3) i sprawa załatwiona.

Art. 42. 1. [..]
2. W ramach czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować:
1) [...]
2) [...]
3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.


post został zmieniony: 08-02-2018 12:55:50
eny08-02-2018 13:23:21   [#14]

Swoją droga oświata to chyba jedyny taki dział gdzie prawo sobie a życie (tradycja) sobie. Stąd biorą się nieporozumienia, nadinterpretacje, czy frustracje dyrektorów;)

Wracając do tematu; U nas od zawsze nauczyciele mieli "wolne" w w/w terminach i nikt nikogo nie zmuszał do przychodzenia do szkoły ;)

Marek Pleśniar08-02-2018 13:27:20   [#15]

najgorzej jak ktoś zaczyna dopytywać

a było dobrze i nikt się nie skarżył:-)

rzewa08-02-2018 13:34:01   [#16]

Będąc młodą nauczycielką zostawałam w szkole po lekcjach jak trzeba było, przychodziłam popołudniami i czasem wieczorami jak urządzaliśmy potańcówki dla młodzieży... przychodzili tak i pozostali n-le w wolne soboty z powodu zawodów czy innych imprez itd... i nikomu z nas nie przyszło do głowy upominać się o wolne w zamian za ten czas...

jak zostałam dyrkiem i usłyszałam od jednego n-la czy on za opiekę nad uczniami w sobotę czy w andrzejkowy wieczór otrzyma wolny dzień, to odpowiedziałam, że tak -> będzie miał wolne w Wielki Czwartek i tak samo będą mieli wolne inni n-le z tego samego powodu

wiedziałam, że będą musiała to wykazać czarno na białym, więc przygotowałam harmonogram na cały rok w którym zajęłam każdemu n-lowi tyle samo dni a liczba tych dni nie była większa (była mniejsza :-)) niż suma dni roboczych przypadających w czasie przerw świątecznych

robiłam tak co roku i miałam spokój

zoza08-02-2018 18:35:54   [#17]

#16

Jakie to proste i jakie MĄDRE:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]