Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans nauczycielki
strony: [ 1 ]
marysia d06-02-2018 08:09:00   [#01]

Nauczycielka odbywa staż na stopień nauczyciela mianowanego od 01.09.2015r. do 31.05.2018r. W tym czasie zaszła w ciążę i od 01.09.2017r. przebywała na zwolnieniu lekarskim do 26.01.2018r. Od 27.01.2018r. do 28.07.2018r. będzie przebywać na urlopie macierzyńskim i uzupełniającym.

Czy mogę przedłużyć jej odbywanie stażu do końca czerwca - 28.06.2019r. / czy to dobre wyliczenie ?/ czy w związku z wejściem nowych przepisów dotyczących awansu zawodowego nauczycieli jest to niemożliwe ?

Bardzo proszę o pomoc.

 

 

rzewa06-02-2018 08:54:52   [#02]

należy przedłużyć o czas trwania nieobecności

kontynuacja już rozpoczętego stażu odbywać się będzie według obecnych przepisów, pomimo zmiany KN, aż do zakończenia stażu - tak wynika z przepisów przejściowych

marysia d06-02-2018 10:17:26   [#03]

Rzewo bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :)

Roman Langhammer06-02-2018 18:34:40   [#04]

Pytanie czysto teoretyczne.

Nauczyciel jest zatrudniony w szkole na pełny etat. Ale ma dopełnienie w dwóch innych szkołach (może?). Jak wygląda sprawa awansu?

rzewa07-02-2018 11:14:22   [#05]

tak jakby tego uzupełnienia nie było -> o wszystkim decyduje dyrektor szkoły zatrudniającej n-la

od 1.09 br będzie on miał obowiązek zasięgnąć opinii pozostałych dyrektorów sporządzając ocenę pracy na koniec stażu

Roman Langhammer07-02-2018 13:40:33   [#06]

A jeżeli taki nauczyciel już zaczął staż? To jak to wtedy wygląda? Bo rozumiem, że będzie miał "po staremu" - ocenę dorobku zawodowego?

izael07-02-2018 13:49:44   [#07]

TEKST samoistny ustawy o finansowaniu zadań oświatowych

Art. 126. Do postępowań o nadanie nauczycielom stopnia awansu zawodowego, wszczętych i niezakończonych przed dniem 1 września 2018 r., stosuje się przepisy dotychczasowe. 

Jolanta 7708-02-2018 12:33:47   [#08]

W tym wątku proszę o odpowiedź na pytanie: Czy dyrektor mógł otworzyć staż nauczycielowi na dyplomowanego  1.09. 2016r. jeżeli nauczyciel  mianowanie otrzymał 4 sierpnia 2015r.

MKJ08-02-2018 13:01:02   [#09]

Mógł - art. 9d ust. 4 KN:

"Nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej dwóch lat, a nauczyciel mianowany może rozpocząć staż na stopień nauczyciela dyplomowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej roku od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego."

rzewa08-02-2018 13:14:23   [#10]

tak, jest ok, gdyż upłynął rok od nadania stopni n-la mianowanego

a obecnie (do 31.08.18) wystarcza 1 rok pracy w charakterze n-la mianowanego - art 9d ust 4 KN

od 1.09.18 staż taki może rozpocząć n-l, który po uzyskaniu stopnia przepracował w szkole 4 lata - jeśli otrzyma wyróżniającą ocenę pracy, to okres ten ulega skróceniu do 2 lat

Jolanta 7708-02-2018 19:48:27   [#11]

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

Proszę również o podzielenie się doświadczeniem -  Kiedy i w jaki sposób należy  poinformować nauczyciela , że wydłuży mu się staż z powodu zwolnienia lekarskiego trwającego ponad miesiąc?.  Czy wystarczy rozmowa z nauczycielem? Czy należy to udokumentować pismem skierowanym do nauczyciela? 

Jacek08-02-2018 19:49:57   [#12]

pismo po powrocie do pracy

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]