Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Poznajmy się - sieć współpracy nauczycieli - TIK
strony: [ 1 ]
edithael08-01-2018 18:38:53   [#01]

Jak to u Was wygląda w praktyce?

Trzeba ująć w sprawozdaniu dotyczącym "Aktywnej Tablicy" a u mnie współpraca głównie nieformalna (nauczyciele poznają się podczas szkoleń, są w grupach tematycznych na FB i in., forach dyskusyjnych) a na potrzeby realizacji projektu to za mało...

Będę się kajać i obiecywać realizację, ale poszukuję wzorców - zatem gdzie, jak nie tu? :)

sulemar08-01-2018 22:24:14   [#02]

Powiem, że nie wiem jak się zabrać za tworzenie sieci współpracy. Może właśnie tu, na forum, można by nawiązać kontakt z inną szkołą podstawową, wymienić w e-mailu prywatnym adresy, zachęcić nauczycieli uczących tych samych przedmiotów do wzajemnych kontaktów, przesyłać sobie wzajemnie np. scenariusze lekcji czy wzory kart pracy stosowane na lekcji z tablicą czy monitorem. Czy to jest dobry pomysł?

MMM10-01-2018 18:26:44   [#03]

Jestem chętna do współpracy:)
Szkoła podstawowa-mała wiejska ale bez kompleksów

Marek Pleśniar11-01-2018 21:21:56   [#04]

podnoszę i przyklejam wątek wyżej.
Deklarujemy pomoc w stałym kontaktowaniu Waszych szkół, ba - możemy zrobić spotkanie na konferencji w Krakowie  - z ciekawymi partnerami itp

Jest chęć?

edithael11-01-2018 21:27:55   [#05]

Dziękuję za tak zaszczytne miejsce mojego wątku :)

Takie znalazłam teoretyczne informacje, do poczytania, co by temat oswoić:

https://www.ore.edu.pl/attachments/article/6244/Sieci%20jako%20forma%20pracy%20z%20TIK_A.Plusa_A.Arkabus.pdf

https://www.doskonaleniewsieci.pl/Upload/Artykuly/material_szkoleniowy_platforma.pdf

 

dota c11-01-2018 23:36:12   [#06]

Dopytam o co chodzi, bo o sieciach współpracy i samokształcenia trochę wiem. Szkoliłam (szkolę) z tego, tworzyłam (tworzę), prowadzę...

Chodzi o ruch "oddolny" szkół, które chcą po prostu współpracować czy o wypełnienie obowiązku nałożonego przez rozporządzenia na placówki wspierające szkoły (pdn, ppp, bp)?

edithael12-01-2018 22:05:01   [#07]

Fajnie, jakby to był ruch oddolny szkół, na razie to bardziej obowiązek wypełniania obowiązku w związku z realizacją projektu "Aktywna Tablica":

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/aktywna-tablica-projekt-rzadowego-programu-skierowany-do-konsultacji.html

Ale - to jest szansa :)

Grzesiek23-01-2018 09:07:11   [#08]

W Kielcach pomógł w stworzeniu sieci AT SODMiDN i tak dzieje się w wielu miejscach. Jest też grupa Aktywna Tablica na Facebooku z ogłoszeniami o nawiązaniu kontaktów i szkoleniach w formie webinarium.

PaulinaS01-02-2018 12:01:56   [#09]

Ja organizuję taką sieć w mojej szkole. Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem: 126330458

ZSP nr 4, ul. Urzędnicza 65, Kraków

Pierwsze spotkanie zaplanowano na 1 marca 2018r. o godzinie 16.00.

malgala21-03-2018 12:56:02   [#10]

My jesteśmy na etapie rozkręcania współpracy w naszej gminie.

Na razie mamy uruchomioną na Facebooku stronę https://www.facebook.com/Aktywnie-przy-tablicy-w-Gminie-Rawa-Mazowiecka-1713401008706756/ i tworzymy grupę z nią powiązaną.

Jesteśmy otwarci na współpracę z nauczycielami nie tylko z naszej gminy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wymianą doświadczeń i pomysłów.

olaszyma03-01-2020 11:06:45   [#11]

Mam pytanie dotyczące monitorowania realizacji TIK w czasie lekcji. Oba dzienniki elektroniczne mają taka funkcję, tylko że w jednym trzeba sobie stworzyć kategorie wykorzystania TIK, które potem system ładnie zlicza i pokazuje. Wymysliłam takie kategorie:

Kategorie wykorzystania TIK

  1. Zasoby Internetu (filmy, obrazy, mapy muzyka itp.)
  2. e-podręcznik (ten duży portal z zasobami z MEN)
  3. podręcznik w wersji elektronicznej (używany w naszej szkole – danego wydawnictwa)
  4. tablica interaktywna – prezentacja materiału
  5. tablica interaktywna  - sprawdzanie osiągnięć
  6. tablica interaktywna – ewaluacja zajęć
  7. aplikacja mobilna
  8. praca ucznia z komputerem

Czy macie jakieś sugestie, pomysły podpowiedzi co do innych? Możecie się podzielić?

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]