Forum OSKKO - wątek

TEMAT: MŁODZI CYFROWI - CYFROWI RODZICE - polecamy projekt
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar02-01-2018 15:06:31   [#01]

Pragnąc wesprzeć dobrą inicjatywę, zamieszczamy przesłanie nowego partnera merytorycznego:

==

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych zrzeszonych w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Kadry Kierowniczej Oświaty 

Szanowni Państwo,

Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG z siedzibą w Gdańsku z przyjemnością pragnie poinformować, że nawiązała ścisłą współpracę z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej Oświaty  (dalej: OSKKO) w zakresie wspólnej realizacji projektu naukowo-badawczego pt. „MŁODZI CYFROWI – CYFROWI RODZICE”. Działania podejmowane w projekcie związane są z realizacją ilościowych badań prowadzonych wśród młodzieży szkolnej (październik 2017 – czerwiec 2018), oraz wśród rodziców posiadających przynajmniej jedno dziecko w wieku przedszkolnym albo szkolnym (styczeń 2018 – czerwiec 2018).

Projekt „Młodzi Cyfrowi – Cyfrowi Rodzice” stanowi kontynuację a zarazem wyraźne rozszerzenie badań prowadzonych w latach 2015-2016, które dotyczyły problemu nałogowego korzystania ze smartfonów przez młodzież szkolną w Polsce. Instytucjami odpowiedzialnymi za realizację projektu jest Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,  Centrum Doradztwa i Badań Społecznych SOCJOGRAM, Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni oraz Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni. 

Opracowane wyniki badań posłużą do stworzenia szczegółowego raportu z badań, opracowania szczegółowych rekomendacji dla rodziców, uczniów oraz nauczycieli w zakresie odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych, a w szczególności do opracowania szkolnego programu profilaktycznego dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. W podziękowaniu za współpracę każda szkoła biorąca udział w projekcie otrzyma bezpłatnie wyniki w postaci raportu tabelarycznego projekcie.

Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w projekcie, który trwa do 30 czerwca 2018 roku. W pierwszej kolejności należy zarejestrować  szkołę tutaj: https://dbamomojzasieg.com/mlodzi-cyfrowi/ . Zapraszamy do zapoznania się z głównymi założeniami projektu. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu bezpośrednio ze mną. Z poważaniem

dr Maciej Dębski

m.debski@dbamomojzasieg.com

tel. 512 474 482

 

Więcej informacji o Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG znajdą Państwo tutaj;
http://dbamomojzasieg.com

https://dbamomojzasieg.com/media-o-nas/

https://www.facebook.com/dbamomojzasieg/

Ama26-02-2018 20:52:57   [#02]

A jest ankieta dla rodziców? Nie mogę znaleźć :/

gosiaes226-02-2018 21:16:54   [#03]

hmmm... małe szkoły bez szans na udział :(

SPK210-04-2018 11:52:05   [#04]

Trochę dziwna sprawa z tym projektem, nasza szkoła przystąpiła do tego badania, pozbieraliśmy zgody rodziców na udział ich dzieci w badaniu i okazało się w trakcie jego trwania (jedna z klas podczas zajęć informatyki wypełniała ankietę) - że są wymagane maile uczniów - nie było mowy wcześniej o tym, również w materiałach, które były wysyłane do szkół taka informacja się nie pojawiła. Ankieta miała być anonimowa - co nie jest do końca prawdą. 

Agata111312-04-2018 13:58:45   [#05]

Ja gdzieś wyczytałam, że muszą być maile. U nas 7 i 6 klasy to 93 osoby, więc poprosiłam o udział 6 i 7 w takiej właśnie ilości i nie było problemu.

Ama14-04-2018 18:44:38   [#06]

A u nas był duży problem ze zgodami od rodziców (szkoła ponadgimnazjalna). Dostałam ok. 5% zgód (na zasadzie "nie bo nie"). Pełnoletni uczniowie tez mieli opory - zwłaszcza przez ten mail - w ich ocenie ankieta nie była anonimowa.

Agata111319-04-2018 11:12:59   [#07]

Informatyk mówi, że jest bardzo długa i dzieci w 6 i 7 klasach nie dają rady skończyć jej ja jednej godzinie lekcyjnej.

AnJa19-04-2018 11:15:05   [#08]

Rozumiem, że wypełnianie ankiet wpisuje się w program nauczania informatyki?

Agata111319-04-2018 12:03:11   [#09]

U nas zajmuje się tym informatyk, tak

AnJa19-04-2018 17:50:24   [#10]

Ciekaw jestem pod które wymagania po taka ankietę sie podpina. Podobnie zresztą jak ankiety przy ewaluacji zewnętrznej.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]