Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop dyra po nowemu
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]
Danusia16-01-2018 22:29:26   [#101]

A tak czysto teoretycznie: a jeśli nie wykorzystam urlopu. Nie idę na urlop. To w następnym roku mam 70 dni? W urzędach często słyszymy,źe ktoś tam ma jeszcze ileś zaległego urlopu. Więc (cały czas teoretycznie) nie biorę urlopu. To jakie byłyby tego skutki? 

AnJa17-01-2018 06:37:01   [#102]

Musisz wykorzystać do końca września następnego roku.

AnJa17-01-2018 09:36:55   [#103]

Troszkę obok tematu urlopów jakoś tak mi się majaczy:

W ciągu ostatnich kilku lat, w związku z oberwaniem od konkretnej szkoły, miałem okazję słyszeć o najmniej kilkunastu świetnych rozwiązaniach dotyczących oświaty, kilka nawet jakos bliżej poznać.

Z początkowo mocno mnie wkurzało to, że nie próbuje się tych rozwiązać systemowo implementować.

Z czasem jednak dowiadywałem się o skutkach ubocznych ewentualnego wprowadzenia tych rozwiązań - od różnych osób: od ministerialnych urzędników przez dyrektorów szkół po przedstawicieli różnych stowarzyszeń.

I (poza 1 czy 2 przypadkami, kiedy to prezentacji pomysłu towarzyszyło powszechne pukanie się w głowę) reakcja była podobna: no, pomysł niezły, ale:
1. w naszych warunkach może być problem z : - i tu wskazywano naprawdę poważną przeszkodę, na której usunięcie nie było recepty,
2. dodatkowo trzeba wprowadzić: i tu pojawiały się 2 czy 3 propozycje rozwiązań okołopomysłowych.  Każdemu z tych rozwiązań towarzyszyła reakcja pt. no, pomysł niezły, ale

I to jest oczywiste- mamy bardzo rozbudowany i skomplikowany system- wystarczy poczytać sobie słowniczki do ustaw by przypomieć sobie ile mamy typów i rodzajów jednostek oświatowych, typów zajęć, modeli zarządzania, na to nałożyć parę tysięcy OP i 35 tys. dyrektorów.

Po tych kilku latach jakoś mi tak wyszło, że rozwiązania są 3:
1. zostawić jak jest, wprowadzając tylko nieznaczne korekty jakoś racjonalizujące to co jest(to robiły 2 ostatnie MEN),

2. opracować bardzo ogólne ramy systemu (liczba lat nauki bezpłatnej, podstawa programowa licząca do 100 tys. znaków, system walidacji, może kwalifikacje i certyfikacja nauczycieli), rozwalić zupełnie to co jest i puścić na zywioł ograniczony tylko opracowanymi ramami, (nikt tego nie zaryzykował jak dotąd)

3. nie przejmować się "ale" i wprowadzać to, do czego jest się samemu przekonanym (patrz Handke, Zalewska, w pewnym zakresie Hall)

Powinienem zakończyć, ze każde z tych rozwiązań jest niezłe, ale...

Ale jednak wrócę na moment do urlopu: rozwiązanie wprowadzone przez MEN jest i logiczne i zgodne z postulatami środowiska (a przynajmniej sporej jego części), ale:
- nie uwzględniło różnic w organizacji szkół w Polsce (co ciekawe- przedszkola też są zróżnicowane, wicków w nich jak na lekarstwo, urlop jest w nich w takim wymiarze od lat- a tematu nie ma. Dlaczego?)
- nie wprowadzono zmian towarzyszących- nie wiem jakich- ale może statusu kadry kierowniczej?

No i jeszcze cuś- i przy tej okazji też wychodzi nasze przywiązanie do centralizacji: niech ktoś ustali zniżki dyrka i wicka, wysokość dodatku funkcyjnego i motywacyjnego tychże.
I to jest pomysł niezły, ale...

Ama17-01-2018 11:34:02   [#104]

Mam nadzieję, że ta dyskusja na forum przyniesie chociaż próby zmiany tej patologicznej sytuacji. Wyszło na to, że jesteśmy grupą (mądrych przecież i wykształconych) osób, która z własnej woli wyprosiła sobie strzał w kolano i jeszcze się z tego poczatkowo cieszyła. 

1. Chcieliśmy mieć zagwarantowane MINIMUM 35 dni urlopu z możliwością odbioru w dowolnym czasie - mamy TYLKO 35 dni urlopu z możliwością odbioru (w większości OP) w ferie i wakacje. Sytuacja ta znacząco uszczupla nasz budżet (brak jakiejkolwiek regulacji odnośnie dodatków funkcyjnych itp) oraz  powoduje przypuszczenie, że wielu z nas przyjdzie w lipcu/sierpniu do pracy...na kawę? Bo po co innego? No tak - możemy jeszcze przekładać papiery z lewego stosika na prawy i na odwrót...

2. Niezrozumiały jest dla mnie zakaz realizowania nadgodzin przez kadrę kierowniczą - gdzieś tam rozumiem intencje, ale uwierzcie - u nas to kompletnie rozkłada organizację pracy szkoły - zarówno dyrektor jak i wicki to fachowcy w wąskich dziedzinach zawodowych - albo oni uczą przedmiotu albo... kto? Nie ma innych specjalistów. Ale już usłyszeliśmy, że może uczyć inna osoba po politechnice "bo tez inżynier" - z przeproszeniem to tak jakby psychiatrze zlecić operację kota, bo "też lekarz".

Nie lubię zmian "po łepkach" i takich na "odczep się" a najgorsze w tym wszystkim jest to, że śmiało nam mogą powiedzieć "SAMI TEGO CHCIELIŚCIE" - ale czy na pewno tego? I dlaczego ze wszystkich cennych postulatów wybrano tylko te i zrealizowano je w wypaczonej formie?

I ostatnie pytanie  - jaką mamy mięć motywację do pracy i szacunek do siebie skoro już wychodzimy na frajerów, którzy pracują więcej, ciężej, ponoszą ogromną odpowiedzialność i otrzymują za to mniejsze wynagrodzenie niż przeciętny nauczyciel? 

flisegi17-01-2018 11:55:01   [#105]

Zgadzam się z AnJa. Dla mnie to krok w dobrym kierunku, choć bez wątpienia "w trakcie prania" wyjdą rzeczy, które należy skorygować.

35 dni urlopu to masa dni. Właśnie przygotowywałam plan urlopów i miałam problem z rozplanowaniem tych dni. Duży!

"I ostatnie pytanie  - jaką mamy mięć motywację do pracy i szacunek do siebie skoro już wychodzimy na frajerów, którzy pracują więcej, ciężej, ponoszą ogromną odpowiedzialność i otrzymują za to mniejsze wynagrodzenie niż przeciętny nauczyciel"

Nie wiem jak Wy ale na swoim stanowisku jestem z własnej woli i nie za karę. Jak ktoś się męczy, może czas pomyśleć o innych zajęciach.

Przyznam, że kompletnie nie rozumiem tego narzekania. Weźmy przykład z dyrektorów przedszkoli i poradni psychologiczno-pedagogicznych i innych, którzy pracują w systemie nieferyjnym, nie mają wicków i dają radę.

 

 

 

Joasia Berdzik17-01-2018 12:18:18   [#106]

dyrektorzy ppp i przedszkoli pracują w placówkach nieferyjnych

a to stanowi zasadniczą róznicę organizacyjną

#104, pkt 2
w efekcie nie ma zakazu ponadwymiarówek - na poziomie praktycznym

Grazzza17-01-2018 12:21:09   [#107]

Jest Asiu zakaz - opki niestety je wydają. U nas dyr max połowę godzin przyznanych mu na dydaktykę. Jak ma 8 z arkusza, to może mieć max 4 ponadwymiarówki.

AnJa17-01-2018 12:41:54   [#108]

Zgoda - nie ma zakazu- furtka dla nich jest tak otwarta, że to właściwie brama - no, chyba, że OP nie zechce z niej skorzystać. Co było i dzisiaj - bez zgody OP wyrażonej w formie zatwierdzenia arkusza dyrektor ponadwymiarówek mieć nie mógł. I o tym właśnie jest post wyżej- wprowadzają ograniczenia. Opierają się przy tym na jakimś orzeczeniu bodajże RIO.

Co zaś do urlopu dyrka - nie uważam, by to rozwiązanie wprowadzone teraz było dopracowane. A jeśli nie jest- to i nie ma szans na zadziałanie w konkretnym przypadku.

Co i z tego wątku i z tego, co słyszymy od ludzi - już widać. A przecież jeszcze nie zaczęło to funkcjonować- zwłaszcza w zakresie zastępowania dyrektora przebywającego na wakacyjnym urlopie przez urlopowanego z mocy prawa nauczyciela.

Jak OP będą patrzeć na płatne zastępstwa za urlopowanego w trakcie roku dyrektora - też nie wiem. Przypuszczam jednak, ze łatwo nie będzie - zwłaszcza jeśli jeszcze ten dyrektor będzie miał godziny ponadwymiarowe.


post został zmieniony: 17-01-2018 12:44:50
Joasia Berdzik17-01-2018 12:50:03   [#109]

Grazzza - tak, oczywiście, masz rację, na poziomie praktycznym bywa, ze jest
(Fakt, ze w sytuacji, gdy ma dyrek 8 godzin, to moze mieć max 4 ponadwymiarowych - jest taka wykładnia (sensowna) RIO- mogę ją Ci przesłać.

Natomiast odnosiłam się do zakazu w KN,ze juz go nie ma, a w zasadzie jest ale tak napisany,z e go nie ma.

noe1917-01-2018 13:19:55   [#110]

#flisegi - bardzo się cieszę, że jest Ci dobrze, że możesz pozwolić sobie o niedbanie o swoje finanse i spełniasz się zawodowo.

Ja swoją pracę traktuję bardzo poważnie i tego samego wymagam od innych. Jednym, powtarzam jednym z aspektów szanowania jest też docenianie finansowe. A częstym absurdem w moim mieście jest fakt, że nauczyciel zarabia dużo więcej od dyrektora szkoły w której pracuje.

Więc proszę nie odmawiaj innym innego spojrzenia na rzeczywistość!

rzewa17-01-2018 14:44:49   [#111]

hm... owszem pytań wiele i niedopracowane to też jest ale... mnożymy tu również problemy, których chyba nie ma, bo...

przecież w szkołach w wakacje do tej pory też nikt dyrektora nie zastępował - przecież zarówno dyrektor jak i ew. wice mieli urlop więc?

zatem sądzę, że jeśli taki problem jest, to był on taki sam przed ta zmianą

dla mnie, jak byłam dyrkiem, problemem był urlop uzupełniający za pracę w czasie urlopu ustawowego - często byłam w szkole w czasie ferii dlatego, że tak było trzeba, ale bez papierka z OP i wtedy z ew. urlopu uzupełniającego były nici...

natomiast z moich doświadczeń w charakterze dyrektora szkoły niepublicznej (czyli bez KN) wynika, że realnym czasem, w którym dyrektor może mieć urlop jest okres od połowy lipca do połowy sierpnia (4-5 tygodni) oraz jakiś tydzień w czasie ferii zimowych

jeśli bym musiała jeszcze wcisnąć 2 tygodnie, to najlepiej by był to tydzień pomiędzy świętami BN a nowym rokiem (chociaż w szkole samorządowej to może być problem) oraz tydzień na Wielkanoc - tyle

owszem, zgadzam się, że jest problem w wynagrodzeniu za pozostałą część wakacji (jeśli dyrektor miał ponadwymiarowe - nie wiem jak to jest, bo nigdy nie miałam godzin ponadwymiarowych jako dyrek) - powinien to wynagrodzić dodatek funkcyjny (wzrost o jakieś 50-100 zł) a to już od samorządu zależy...

dla mnie w tej zmianie ważne jest to, że: dyrektor może zaplanować sobie urlop także w czasie zajęć oraz to, że każdy dzień urlopu nie zrealizowany (będzie on niezrealizowany jeśli dyrektorowi zostanie z niego zajęte cokolwiek) będzie można wybrać w innym terminie

flisegi17-01-2018 15:30:57   [#112]

Rzewo zgadzam się z Tobą w 100%.

#noe19 gdzie napisałam, że mogę pozwolić sobie na niedbanie o swoje finanse? Dbam o nie i jak każdemu zależy mi na dobrym wynagrodzeniu i dobrej emeryturze.

Moim zdaniem wynagrodzenie dyrektora nie powinno zależeć od godzin ponadwymiarowych, a od wynagrodzenia zasadniczego i solidnego dodatku funkcyjnego. I o tym należy rozmawiać, a nie o godzinach ponadwymiarowych.

Tych dyrektor nie powinien mieć (poza szczególnymi wypadkami), bo jak wtedy tłumaczyć potrzebę zniżki godzin. Sami piszecie, że trudno negocjować z organem zniżki godzin i tłumaczymy to mnogością pracy, obowiązków, spotkań, różnorodnych działań, a potem w arkuszu wstawiamy sobie maksymalną liczbę ponadwymiarówek. Dla mnie to brak konsekwencji i działanie przeciwko sobie. Dla mnie dyrektor w ogóle nie powinien mieć zajęć z uczniami. Wiem, że zerowe pensum to mrzonka, ale uważam, że tak jak w sprawie pensum pedagogów/psychologów, karta mogłaby też coś mówić o pensum dyrektora. Wiem, że to jest centralne sterowanie, ale organy naprawdę nie chcą negocjować tych obniżek, a rozpiętość w tym zakresie jest ogromna i to nie jest to ok.

Dlaczego jestem zadowolona ze zmiany dotyczącej urlopu? Bo te 35 dni będę musiała mieć, a jak z jakiegoś powodu ich nie wyrobię to będę miała do odbioru. I jak coś pilnego wyskoczy, to też normalnie, bez kombinowania nie będzie mnie w szkole i już.

Nie wiem jak Wy, ale ja w wakacje mogę tak jak Rzewa wyskrobać max. 3-4 tygodnie + tydzień w ferie. Podziwiam tych, którzy mogą sobie pozwolić na dłuższe wakacje, a do niezorganizowanych raczej nie należę.

Zasadniczo z urlopem porównuję się nie do nauczycieli, ale do pracowników administracyjnych (26 dni) i uważam, że nie mam co narzekać.

W mojej ocenie zmianie powinien też podlegać czas wolny nauczycieli. I to raczej nie w zapisach prawa, a w mentalnym pojmowaniu co jest ich urlopem. Bo dla nauczycieli wszystko jest dla nich urlopem i ferie, i wakacje, przerwy świąteczne, i dni wolne od zajęć dydaktyczno-wyrównawczych.

Absurdem jest też dla mnie ograniczenie, że tylko 7 dni można nauczycielowi zagospodarować w czasie urlopu (powinno być minimum 14). W małych szkółkach jest to bardzo trudne, czasami niemożliwe, żeby wyrobić się w 7 dni: nabór (czy ktoś na górze analizował zarządzenia kuratorów w sprawie naborów do szkół), egzaminy poprawkowe, egzaminy maturalne poprawkowe, przygotowanie roku szkolnego.

AnJa17-01-2018 16:01:17   [#113]

"W mojej ocenie zmianie powinien też podlegać czas wolny nauczycieli. I to raczej nie w zapisach prawa, a w mentalnym pojmowaniu co jest ich urlopem. Bo dla nauczycieli wszystko jest dla nich urlopem i ferie, i wakacje, przerwy świąteczne, i dni wolne od zajęć dydaktyczno-wyrównawczych.

Absurdem jest też dla mnie ograniczenie, że tylko 7 dni można nauczycielowi zagospodarować w czasie urlopu (powinno być minimum 14). W małych szkółkach jest to bardzo trudne, czasami niemożliwe, żeby wyrobić się w 7 dni: nabór (czy ktoś na górze analizował zarządzenia kuratorów w sprawie naborów do szkół), egzaminy poprawkowe, egzaminy maturalne poprawkowe, przygotowanie roku szkolnego."

No i właśnie o takich regulowaniach okołourlopowych pisałem - one były oczywiście i wcześniej, ale teraz ich skutki będą zdecydowanie bardziej widoczne.

Także dlatego:
"Bo te 35 dni będę musiała mieć, a jak z jakiegoś powodu ich nie wyrobię to będę miała do odbioru."

mbyks6117-01-2018 18:38:29   [#114]

Czy naprawdę nie rozumiecie, że 35 dniu urlopu dyrektora jest tylko wstępem do zmniejszenia długości urlopów nauczycielskich ? Pozbywamy się w majestacie prawa kolejnych uprawnień z Karty Nauczyciela, ale policja nie, ale wojsko nie, ale górnictwo nie. Kolejna władza udowadnia nam, że nie jesteśmy środowiskiem liczącym się dla nich. Weźcie np. przeliczniki emerytalne nasze w zestawieniu z resortami siłowymi i macie odpowiedź. 27 lat oczekiwałem zmiany statusu dyrektora i się nie doczekałem. Następni też będą oczekiwać co najmniej tyle samo.

DorotaN17-01-2018 22:29:28   [#115]

#16 ponadwymiarówki dyrektor będzie mógł mieć, bo przepisy KN są tak napisane, ze nic nowego z nich w tej sprawie nie wynika. Trochę to było "wiele hałasu o nic".- pisze Joasia Berdzik.

Już zwątpiłam- nasz organ prowadzacy zapowiedział, że od września ponadwymiarowych nie będzie ( może w tej chwili nie ma zmiany w KN, ale będzie od września?

AnJa17-01-2018 22:42:09   [#116]

Jeszcze raz:to czy dyrektor ma godziny ponadwymiarowe zależy obecnie od OP który je w arkuszu zatwierdzi lub nie. 

Od 1 września dyrektor będzie mógł mieć godziny w 1 klasie jeśli to wynika z organizacji nauczania (czyli ramówki) lub, za zgodą OP , w kilku jeśli wynika to z organizacji nauczania.

Czyli różnica jest taka że obecnie dyrektor wpisywał ponadwymiarowe w arkuszu licząc że OP go zatwierdzi a od 1 września będzie wpisywał w 1 klasie wiedząc że musi zatwierdzić lub przed wpisaniem w kilku klasach będzie musiał uzyskać zgodę OP.

Ja tam różnicy wielkiej nie widzę.

noe1918-01-2018 08:01:33   [#117]

różnica jest taka, że teraz KO będzie miało argument prawny, aby się o to upomnieć. OP będzie musiał na siebie wziąć odpowiedzialność za ponadwymiarowe dyrektora i od niego będzie zależały czy będzie chciał zadzierać z KO (u mnie KO mimo braku pp zawsze wytykało OP ponadwymiarowe dyrektora i to formalnie na piśmie)

więc znając życie po co OP kolejna wojenka z KO :(

AnJa18-01-2018 08:19:48   [#118]

to zupełnie inna sprawa - bo faktycznie zapewne trzeba będzie takie uzasadnienie KO przedstawiać

z tym, że KO będzie mogło żadac jedynie uzasadnienia i zgody- a nie oceniać jakość tego uzasadnienia

niezależnie zaś: podzielam zdanie przez kogoś wyżej wyrażone, że dyrektor nie powinien mieć godzin ponadwymiarowych

noe1918-01-2018 08:39:13   [#119]

ja też podzialm to zdanie o ponadwymiarowych, ale przy naszych dodatkach fukcyjnych był to jedyny sposób, aby się załapać w połowie listy płac. Tych ponadywmiarowych nigdy nie było dużo 2-4, bo przecież i tak najpierw dostawali godziny nauczyciele.

barkuk18-01-2018 22:54:07   [#120]

Mam 35 dni urlopu za 2015 (inwestycje).

Czy muszę go odebrać do końca lutego 2018? Taką otrzymałam informacje.

 

AnJa19-01-2018 09:48:28   [#121]

Jeśłi na ogólny zasadach- to do końca września (do końca lutego było kilka lat temu, jakies 4 lata temu zmieniono przedłużając).
Ale bardziej mi pasuje- do końca roku szkolnego (czyli do końca sierpnia)

barkuk19-01-2018 10:15:42   [#122]

Anja czy mógłbyś podać pp.Bardzo proszę.

 

AnJa19-01-2018 11:09:16   [#123]

- do 30.09 - 168 KP
- do 31.08 - art. 66.1 KN

bosia19-01-2018 11:46:48   [#124]

oraz przepisy przejściowe z ustawy o finansowaniu zadań oświatowych

Art. 140. Dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły oraz nauczycielowi pełniącemu inne stanowisko kierownicze w szkole, a także nauczycielowi, który obowiązki kierownicze pełni w zastępstwie nauczyciela, któremu powierzono stanowisko kierownicze, którzy przed dniem 1 stycznia 2018 r. nie wykorzystali przysługującego im urlopu uzupełniającego, urlopu tego udziela się na dotychczasowych zasadach.

barkuk19-01-2018 12:05:26   [#125]

AnJa i bosia

Bardzo dziękuję :)

 

rzepek19-01-2018 15:07:57   [#126]

Jedyna zmiana dla mnie bedzie taka, że będąc na urlopie nie oddam na czas faktur do księgowości do zapłacenia, przez co będę musiała po urlopie pisać pisma  do firm z prośbą o nienaliczanie karnych odsetek za nieterminowe płatności faktur, czyli więcej roboty i obowiązków, z których będę rozliczana.  Za mniejsze pieniądze. Sekretarki nie mam, zastępcy też nie i nikt z moich nauczycieli się nie zgodzi, bo mają  wakacje i małe dzieci.

 

AnJa20-01-2018 00:27:45   [#127]

Masz czas na rezygnację. Możesz też reklamację do OSKKO zgłosić, że Cię ukrzywdzilo.

 

 

malmar1520-01-2018 17:20:25   [#128]

http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/wynagrodzenie-za-urlop-dyrektora-na-nowych-zasadach?utm_medium=email&utm_source=WKPL_MSG_NSL_NPO-19-01-18-WKC0117018_EML&utm_campaign=WKPL_MSG_NSL_NPO-19-01-18-WKC0117018_OTH

rzepek21-01-2018 12:27:19   [#129]
U nas dodatek za uciązliwość był 10% (klasy lączone). Mam łączoną matematykę w kl. V i VI . 45 minut szaleństwa żeby lewa półkula  (moja) pracowała z kl V i prawa- z VI .AnJa- juz dawno zrezygnowalabym z  dyrektorowania- ale nie pasuje mi, bo moje obie córki mają kredyty na mieszkanie i póki co mam o całe 490zl (dodatek dyrektorski) wyższą pensję od moich nauczycieli dyplomowanych z całym etatem i nadgodzinami;) 
Ewa123e21-01-2018 17:43:38   [#130]

No to realia urlopu dyrektora.

Złożyłam wniosek o urlop do op  28. 12. 2017r. (tak jak sobie życzono). Nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Zaplanowany mam urlop od 1 lutego. Przypomniałam,że mnie nie będzie po czym usłyszałam, że op może się nie zgodzić na urlop w wybranym terminie. Zatkało mnie.

AnJa21-01-2018 18:08:53   [#131]

Nie jestem pewien czy rola OP jako pracodawcy polega na udzielaniu urlopu zgodnie z jego planem czy tylko rejestrowaniu wykorzystania urlopu przez dyrka (czyli przyjmowaniu do wiadomości)

MKJ21-01-2018 19:18:57   [#132]

Zwłaszcza, że OP nie jest pracodawcą dyrektora-nauczyciela.

AnJa21-01-2018 19:47:45   [#133]

Zwłaszcza.

i mamy kolejne pole niepotrzebnych utraczek OP-dyrek.

rzepek21-01-2018 19:57:38   [#134]

No to u nas  musi nasz urlop zatwierdzić kierownik zespołu oświatowego, potem zatwierdzony wędruje do wójta  i  tam jest ostatecznie zatwierdzany. Ale u nas zawsze jest inaczej, jak to u górali;)

AsiaJ22-01-2018 08:53:43   [#135]

ja dostałam druczek od OP do zaplanowania urlopu z polem "podpis pracodawcy";-)

Ewa123e22-01-2018 11:32:41   [#136]

Właśnie dostałam telefoniczną informację, że wójt nie wyraża zgody na mój urlop we wskazanym terminie.

Areq22-01-2018 11:34:02   [#137]

Niech poda podstawę prawną!

Ewa123e22-01-2018 11:45:08   [#138]

Poprosiłam o decyzję na piśmie.

befana22-01-2018 15:02:48   [#139]

Mam powierzenie na 10 miesięcy. Jak mój urlop (a właściwie płaca za urlop) wyglądać będzie w praktyce?

chcę wziąć urlop w ferie (10 dni, płacone jak za urlop dyrektora), w wakacje biorę 25 dni (do 27 lipca) - płatne jak za urlop dyrektora.

A reszta wakacji? Średnia urlopowa, jak dla nauczyciela?

AnJa22-01-2018 15:40:25   [#140]

A czym się te średnie różnią?

Do kiedy masz powierzenie?

befana22-01-2018 15:49:03   [#141]

Średnia urlopowa nauczyciela - pensja+ dodatki dzielone przez 30, dyrektora - przez 21.

befana22-01-2018 15:49:31   [#142]

powierzenie mam do 30.06.

befana22-01-2018 15:52:09   [#143]

No i do średniej "dyrektorskiej" wliczony jest dodatek funkcyjny, do "nauczycielskiej" nie.

 

AnJa22-01-2018 16:16:45   [#144]

A nie jest tak, że  dyrektorski masz wykorzystać do 30.06 - albo dostać zań ekwiwalent.

Ale chyba nie 35 dni a 35 x 10/12? Chociaż nie wiem- tu chyba jest luka?

Od 1 lipca jesteś na urlopie nauczycielskim. O ile pamiętam w jego trakcie dostajesz średnią - o ile pamiętam wchodził w jej skład i funkcyjny.

par.2 2. Rozporządzenia urlopowego: W przypadku gdy okres wykonywania zadań lub zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego jest krótszy niż okres roku szkolnego, wysokość dodatku oblicza się, mnożąc otrzymywaną stawkę z tego tytułu przez liczbę miesięcy, w których nauczyciel wykonywał zadania lub zajęcia. Uzyskaną kwotę dzieli się przez liczbę miesięcy roku szkolnego poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu.


post został zmieniony: 22-01-2018 16:27:27
befana22-01-2018 16:29:04   [#145]

To chyba byłby zbytek szczęścia - dwa urlopy w jednym roku. ;-)

 

befana22-01-2018 16:42:14   [#146]

Ponadto rozporządzenie o wynagrodzeniu za urlop jeszcze nie jest podpisane - a ferie już trwają, gdzieniegdzie. Czy to znaczy,że niektórzy "załapią się" na urlop płatny "po staremu", a inni już tylko "po nowemu'?

 

DYREK22-01-2018 16:55:08   [#147]

Najlepiej powierzenie skrócić np. do dnia zakończenia zajęć. Będzie mniej niż 10 miesięcy i wtedy urlop w wymiarze i w czasie ferii:-) 

 

AnJa22-01-2018 17:34:57   [#148]

Ano - a na przyszłość nie dawać na 10 miesięcy tylko 9 miesięcy i 29 dni:-)

befana23-01-2018 10:02:10   [#149]

#47

A tak można - zmieniać konia podczas biegu?

AnJa23-01-2018 10:28:24   [#150]

Konia podczas biegu to nie:-)

Ale tu nie z biegiem przecież mamy do czynienia- więc wydaje mi się, że można- jeśli jest zgodna wola stron.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ]