Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przerwa w realizacji stażu.
strony: [ 1 ]
jurkoz12-12-2017 10:51:23   [#01]

Być może to już było, niestety nie mogę znaleźć, więc pytam, bo to dla mnie bardzo ważne. Proszę o analizę dwoch przypadkow i pomoc.

Przypadek 1:

Nauczycielka realizująca staż zaszła w ciążę i od początku przebywała na zwolnieniu lekarskim, zwolnienie było w ciągłości. Nieobecność w pracy spowodowana niezdolnością trwała 7 miesięcy do dnia rozpoczęcia wakacji. W okresie wakacji przebywała na urlopie wypoczynkowym, po czym od 25 sierpnia uzyskała urlop związany z rodzicielstwem. Urlop ten trwał 12 miesięcy.

Moja decyzja: Kontynuacja stażu po nieobecności związanej z niezdolnością (do czasu uzyskania urlopu macierzyńskiego) i dalej kontynuacja po urlopie związanym z rodzicielstwem.

 

Przypadek 2:

Nauczycielka podobnie jak w przypadku pierwszym na zwolnieniu, ale zwolnienia były od poniedziałku do piątku. Okres trwania 8 miesięcy (także w okresie wakacji), a następnie urlop związany z rodzicielstwem przez 12 miesięcy. Łączny okres nieobecności przekracza 18 miesięcy. Nauczycielka składa wniosek o kontynuację stażu, ponieważ okres na zwolnieniu nie był jej zdaniem w ciągłości (każde zwolnienie przerwane w czasie weekendu).

Decyzja: póki co nie ma. Wątpliwości: Czy zwolnienia pięciodniowe, następujące po sobie, traktujemy jako ciągłość, czy nie?

Obie panie ubiegają się o awans na stopień nauczyciela mianowanego.

Proszę o pomoc.

 

Ala12-12-2017 13:54:45   [#02]

przypadek 2:

moje KO stwierdziło, że pięciodniowe zwolnienia z przerwą na weekend to nie jest ciągłość

nauczycielki nie było pół roku, staż bez przedłużenia 

jurkoz12-12-2017 14:38:17   [#03]

... czyli 8 miesięcy nieobecności, z przerwami weekendowymi, nie powoduje przerwy w realizacji stażu, pomimo faktycznej nieobecności nauczyciela w pracy przez ten czas? Zaliczamy cały okres do stażu, choć faktycznie nie był realizowany plan rozwoju?

Więc przedłużenie tylko o czas urlopu macierzyńskiego.

Przyznam, że to duża "falandyzacja" prawa (Polak potrafi)!

... ale bardzo dziękuję!

rzewa15-12-2017 08:24:45   [#04]

jurkoz: ja bym nie przedłużyła tego stażu - całkowity okres nieobecności przekracza 1,5 roku, więc zaczyna staż od początku -> i spotkałabym się pewnie z n-lką w sądzie - a tu jaki by był wyrok trudno orzec

póki co KO nie ma kompetencji do wydawania obowiązujących interpretacji prawa


post został zmieniony: 15-12-2017 08:25:29

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]