Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
strony: [ 1 ]
Kaja13-11-2017 12:55:43   [#01]

Proszę o wsparcie : w połowie października złożyłam w dwóch związkach zawodowych projekt regulaminu zakładowego FŚŚ i czekałam na ich wspólne stanowisko w tym zakresie. Dziś odebrałam dwa telefony : z jednego związku, że mam stawić się w określonych godzinach i odebrać poprawki i z drugiego dotyczący wspólnie uzgodnionego terminu spotkania celem omówienia zmian.

Co w takiej sytuacji ? mam uzgadniać z każdym związkiem inne zmiany  a potem przekładać zmienione projekty ? wydawało mi się (na podst. art. 30 zw. zaw.), że to związki najpierw powinny się dogadać i uzgodnić a jeśli nie przedstawią wspólnie uzgodnionego stanowiska w terminie 30 dni, decyzję w tych sprawach podejmuje pracodawca, po rozpatrzeniu odrębnych stanowiska organizacji związkowych.

 

 

DYREK14-11-2017 11:38:10   [#02]

obowiązuje art. 30 ust. 5 ustawy o zz -> oczekujesz  wspólnie uzgodnionego stanowiska zz w terminie 30 dni albo dwu odrębnych stanowisk organizacji związkowych

organizacje związkowe mogą odnosić się wyłącznie do regulaminu przedstawionego przez dyrektora -> nie mogą pisać nowego

zadzwoń do zz i przypomnij o tym zapisie (można też wysłać stosowne pismo)

ewentualnie sens może mieć tylko wspólne spotkanie dwóch zz i dyrektora

gause715-11-2017 23:54:52   [#03]

zz muszą przedstawić uzgodnione stanowisko zgodnie z SN na jednej kartce tak na marginesie , ale też mają  prawo jeśli w poprzednim były uchybienia, wnieść swoj uzgodniny regulamin :) W mojej skromnej ocenie - nie grzecznie jest jeśli zz  nie szanują podpowiedzi SN :)  Jesli nie przedstawią wspólnego stanowiska to zgodnie z literą prawa decyzję  podejmuje pracodawca po rozpatrzeniu odrębnych stanowiska organizacji związkowych.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]