Forum OSKKO - wątek

TEMAT: projekt
strony: [ 1 ]
mychase13-11-2017 10:41:43   [#01]

Od września 2017 r. w naszej szkole będzie realizowany projekt unijny. W związku z tym nauczyciele zatrudnieni w naszej szkole otrzymają za prowadzenie tych zajęć wynagrodzenie jak za godziny ponadwymiarowe w sposób określony w art. 35 ust. 3 KN. Czy to wypłacone wynagrodzenie będzie wchodziło do podstawy zasiłku chorobowego, ekwiwalentu za urlop, nagrody jubileuszowej i dodatkowego wynagrodzenia rocznego ? Nie mogę nigdzie doczytać, czy bez znaczenia jest to że to środki unijne i trzeba to traktować jak normalne wynagrodzenie ? bardzo proszę o podpowiedź

tema13-11-2017 13:17:05   [#02]

W mojej szkole za taki projekt unijny nauczyciele otrzymywali wynagrodzenie na podstawie dodatkowej umowy.

mychase13-11-2017 14:09:22   [#03]

no u nas niestety nie

flisegi13-11-2017 14:44:21   [#04]

mychase, brak umów z nauczycielami w tzw. "nowym rozdaniu wsparcia unijnego" wynika z innych zapisów i wymogów, a nie z widzimisię organu prowadzącego lub dyrektora.

 

mychase14-11-2017 09:46:56   [#05]

Oczywiście masz rację ,może poradz coś na moje pytanie

DYREK14-11-2017 10:35:40   [#06]

W przypadku projektów unijnych (zakładam, że pytanie dotyczy szkoły dla której OP to jst) korzystamy:

Prawo oświatowe (jeżeli nie mamy  zatrudnionego takiego nauczyciela)

Art. 16. 1. W celu realizacji zajęć w ramach programów finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w szkole lub placówce publicznej może być zatrudniony nauczyciel, który nie realizuje w tej szkole lub placówce tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, posiadający kwalifikacje określone w przepisach wydanych na podstawie art. 9 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela oraz spełniający warunki
określone w art. 10 ust. 5 pkt 2–4a tej ustawy. Potwierdzenie spełnienia warunków, o których mowa w art. 10 ust. 5 pkt 4 i 4a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, następuje odpowiednio w trybie art. 10 ust. 8a i 8b tej ustawy.
2. Nauczyciela, o którym mowa w ust. 1, zatrudnia się na zasadach określonych w ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, z tym że za każdą godzinę prowadzenia zajęć, o których mowa w ust. 1, nauczycielowi przysługuje wynagrodzenie nie wyższe niż wynagrodzenie za jedną godzinę prowadzenia zajęć ustalone w sposób określony w art. 35 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela dla nauczyciela dyplomowanego posiadającego wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny oraz realizującego tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć, o którym mowa w art. 42 ust. 3 w tabeli w lp. 3 tej ustawy.

albo

Karta nauczyciela (jeżeli nauczyciel już jest zatrudniony w szkole)

Art. 35a. 1.  Nauczycielom wymienionym w art. 1 ust. 1, którzy w ramach programów finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej prowadzą zajęcia bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, za każdą godzinę prowadzenia tych zajęć przysługuje wynagrodzenie w wysokości ustalonej w sposób określony w art. 35 ust. 3.

2. Zajęcia, o których mowa w ust. 1, są przydzielane za zgodą nauczyciela. 

3. Zajęcia, o których mowa w ust. 1, nie są wliczane do tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz. 

4. Wynagrodzenia nauczycieli, o którym mowa w ust. 1, nie uwzględnia się przy obliczaniu kwot wydatkowanych na średnie wynagrodzenia nauczycieli, o których mowa w art. 30 ust. 3. 

W jednym i drugim przypadku realizacja zajęć w ramach projektu unijnego  odbywa się w ramach stosunku pracy, a nie odrębnej umowy cywilnoprawnej. Zatem wlicza się do wszystkiego co jest związane ze stosunkiem pracy np. trzynastki. 


post został zmieniony: 14-11-2017 10:40:54
DYREK14-11-2017 11:41:25   [#07]

i kilka dni wcześniej :-)

wątek: praca nauczyciela w projekcie


post został zmieniony: 14-11-2017 11:43:21
Ela131417-11-2017 08:31:38   [#08]

W poprzednim wątku prosiłam o wzór umowy z nauczycielem, który w mojej szkole będzie realizował zajęcia z projektu unijnego, lecz niestety nie jest zatrudniony w mojej szkole.  Może w tym wątku  ktoś się zlituje i podeśle wzór takiej umowy zawartej  z KP.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]