Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Arkusze ocen
strony: [ 1 ]
bik04-11-2017 19:43:11   [#01]

Czy już wiadomo co z arkuszami ocen w szkole podstawowej, proszę Was o radę, jakie zakładamy uczniom klasy pierwszej , a co dla siódmej....

Leszek04-11-2017 20:04:52   [#02]

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
z dnia 18 stycznia 2017 r.
w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych

(Dz. U. z 2017 r. poz. 170 ze zm.)

Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty /PRZEPIS NIE UCHYLONY/

53 MEN-I/37/2 dla uczniów szkoły podstawowej dla dzieci i młodzieży oraz dla słuchaczy szkoły
podstawowej dla dorosłych prowadzonej w formie stacjonarnej /NIE DO STOSOWANIA PO SPOJRZENIU W ZAWARTOŚĆ/
53a MEN-I/37a/2 dla uczniów szkoły podstawowej dla dzieci i młodzieży /NIE DO STOSOWANIA PO SPOJRZENIU W ZAWARTOŚĆ/

63b MEN-I/37b/2 dla uczniów szkoły podstawowej dla dzieci i młodzieży (WYPEŁNIANY KOMPUTEROWO) /NIE DO STOSOWANIA PO SPOJRZENIU W ZAWARTOŚĆ/

 

zatem czekamy na publikację nowych wzorów

pozdrawiam

 

Nosia10-01-2018 15:52:28   [#03]

A co z arkuszami dla szkoły branżowej ? 

Leszek10-01-2018 19:21:25   [#04]

jak wyżej

czekamy (będą potrzebne w okolicach lata)

pozdrawiam

MKJ10-01-2018 20:39:49   [#05]

Problem w tym, że już są potrzebne - § 14 ust. 1 rozporządzenia ws. dokumentacji przebiegu nauczania:

"Szkoła dla dzieci i młodzieży prowadzi dla każdego ucznia, a szkoła dla dorosłych dla każdego słuchacza,
przez okres jego nauki w danej szkole odpowiednio arkusz ocen ucznia albo słuchacza."

Chyba, że jeszcze się nie zaczął uczyć...

elkap10-01-2018 21:04:35   [#06]

MKJ masz rację, słyszę od znajomych dyrektorów, że nadzór ich uspokaja, tak jak Leszek, że arkusze dla nowych uczniów będą potrzebne do klasyfikacji rocznej. Ale paradoks tkwi w tym, że gdy w poprzednich latach w szkołach zdarzyły się kontrole dotyczące dokumentacji przebiegu nauczania, to wizytatorzy dawali zalecenia tam, gdzie nie było arkuszy dla nowych uczniów, mimo tego, że do klasyfikacji rocznej był jeszcze czas. Może w tym roku kuratoria mają inne wytyczne, chociaż przepisy się nie zmieniły.

cynamonowa10-01-2018 21:17:21   [#07]

...uczniowie też zmieniają szkoły, więc nawet z tylko tytułową , pierwszą stroną, ale arkusz powinien już być...

Leszek11-01-2018 08:00:15   [#08]

zmieniają to dostaną zaświadczenie...

ale się przywiązaliśmy do papierów...

nawet minister się nie martwi a dyrektorzy tak...

pozdrawiam

annamaria11-01-2018 08:40:37   [#09]

dzięki Leszku za zdrowy rozsądek

elkap11-01-2018 09:44:38   [#10]

Leszku, ja już jestem emerytem, więc nie muszę się przejmować tematem. Ale rozumiem dyrektorów, którym nie odpowiada sytuacja z arkuszami i nie nazwałabym tego przywiązaniem do papierów, tylko raczej przywiązaniem do przestrzegania prawa. Bo dlaczego mają teraz cierpliwie czekać i udawać, że nie ma problemu, jeśli w przeszłości za identyczną sytuację niektórzy otrzymywali zalecenia, a przepis się nie zmienił.

Areq11-01-2018 10:02:28   [#11]

No ale uczniowie, którzy są mają arkusze ocen, resztę robi się dopiero na koniec roku szkolnego. 

laostic11-01-2018 10:14:02   [#12]

Zwłaszcza, że arkusz ma być na 1 września, a dziennik elektroniczny go nie wydrukuje przy braku wzoru świadectwa.

noe1911-01-2018 10:37:21   [#13]

nie wiem jaki masz dziennik, ale nie widzę związku - arkusz ma swój wzór, a świadectwo swój.

Ja drukuje arkusz bez patrzenia się na świadectwo :)

laostic11-01-2018 10:45:42   [#14]

W moim się nie da bez wzoru świadectwa. Nawet kontakt z firmą nie pomógł.

Leszek11-01-2018 11:32:50   [#15]

do elkap

ponieważ problemu nie ma

a KO stosują to co wskaże MEN (w danym czasie - znaczy też zmienne są :-),

pozdrawiam

MKJ11-01-2018 12:15:29   [#16]

Jeżeli szkoła prowadzi arkusz przez cały okres nauki ucznia, to w dniu przyjęcia taki arkusz powinien być założony. I nie ma żadnego znaczenia, że przed ukończeniem pierwszego roku nauki wydajemy zaświadczenie o przebiegu nauczania, a nie arkusz. I nie ma żadnego znaczenia, że oceny w arkuszu pojawią się dopiero w czerwcu. MEN uniemożliwia dyrektorom przestrzeganie prawa.

Leszek11-01-2018 12:23:59   [#17]

dołóż jeszcze ministerstwo zdrowia i wszelkiej pomyślności, też uniemożliwia, dodatkowo także nauczycielom

:-)))

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]