Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ewaluacja zewnętrzna po nowemu - czy ktoś miał?
strony: [ 1 ]
AndrzejW28-10-2017 19:26:47   [#01]

Czy ktoś już miał ewaluację wg nowego rozporządzenia?

Do mnie się zapowiedziała ewaluacja częściowa 4,5,8. Na stronie systemu ewaluacji nie ma materiałów wg nowego rozporządzenia. Może ktoś z Was ma? Chętnie bym sobie poczytał ;)

elkap29-10-2017 11:01:23   [#02]

Jak dotąd nowe narzędzia ewaluacji są tylko dla przedszkoli. Dla szkół będą po 1 listopada.

Stefan Wlazło02-11-2017 14:25:54   [#03]

Oczywiście, to, co piszę niżej nie ma żadnego znaczenia, ale muszę się wyżalić. Tzw ewaluacje "problemowe" (dziwna nazwa, żadnego problemu nie rozwiązują chyba że chodzi o stwarzanie problemów ewaluowanym placówkom), powinny się nazywać częściowe ,a jeszcze lepiej cząstkowe, bo takie prowadzenie częściowych  ewaluacji to błąd elementarny. MEN narzucił kuratorium następujące zagadnienia::" NABYWANIE WIADOMOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI" przez uczniów i dzieci w przedszkolach, ale  czy "UCZNIOWIE SĄ AKTYWNI/ DZIECI SĄ AKTYWNE" czyli wymaganie, które nie podlega w tym roku ewaluacji  to już nie jest nabywanie nowych wiadomości u umiejętności? A czy nabywanie wiadomości i umiejętności to nie jest także to, ze procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się, czyli pierwsze wymaganie. Związki wszystkich wymagań ze wszystkimi pozostałymi wymaganiami są widoczne, po prostu stanowią całość edukacyjną, system. Te ewaluacje "problemowe" przypomniały mi genialny rysunek Szymona Kobylińskiego sprzed wielu lat. Oto na grzbiecie olbrzymiego  słonia siedzi człowieczek i z lupą w ręku wpatruje się w jedno miejsce ciała  tego słonia i mówi: "zaraz powiem, co to jest". Pozdrawiam Stefan

noe1902-11-2017 14:41:26   [#04]

masz mojego Like!

AndrzejW15-11-2017 21:41:02   [#05]

Czy nikt nie może mi podpowiedzieć, gdzie są arkusze do ewaluacji po nowemu?

:(

malmar1515-11-2017 21:49:47   [#06]

po zalogowaniu na platformie 

https://seo2.npseo.pl


post został zmieniony: 15-11-2017 21:50:37

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]