Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pedagog i rewalidacja
strony: [ 1 ]
BeataGie22-10-2017 23:51:24   [#01]

Czy pedagog, któremu przydzielono zajęcia rewalidacyjne realizuje je w ramach swojego pensum czy jako godziny ponadwymiarowe?

Roman Langhammer23-10-2017 05:08:35   [#02]

Ktoś Ci powie, że w ramach pensum. Ja uważam, że jako ponadwymiarowe - i tak postępuję. :)

rzewa23-10-2017 07:51:39   [#03]

hm... nie można czegokolwiek realizować jako godziny ponadwymiarowe -> jeśli n-lowi zostało przydzielone np 25 godzin a jego pensum wynosi 20, to realizuje on 5 godzin ponadwymiarowych z tym, że nie można w żaden sposób ustalić, które z tych godzin, to ponadwymiarowe

wobec tego rozumiem Romanie, że u Ciebie pedagog ma przydzielone tyle godzin pedagoga ile wynosi jego pensum, a ponadto jeszcze x godzin zajęć rewalidacyjnych -> wobec tego Twój pedagog ma więcej niż wynosi jego pensum godzin wspomagania, a to oznacza, że naruszyłeś art 35 ust 1 KN

Nie wiem ile w szkole BeatyGie jest godzin pedagoga, ale jeśli jest mniej niż etat, to nie ma przeszkód by pedagog otrzymał godziny rewalidacji w ramach pensum -> będzie miał w ten sposób więcej godzin po prostu (i może i tak być ich w sumie za mało by miał pensum)

BeataGie23-10-2017 08:22:32   [#04]

Pensum pedagoga wynosi 24 godziny. Rewalidacja została przydzielona jako dodatkowa godzina. Tak samo zajęcia logopedyczne. Do tej pory traktowałam je jako nadgodziny, ale natrafiłam na artykuł w necie (teraz nie mogę go znaleźć), w którym sugerowano, że zajęcia specjalistyczne pedagog powinien wykonywać w ramach swojego pensum.

ergo23-10-2017 13:19:50   [#05]

Artykuły umieszczone gdzieś w necie są źródłem prawa dla dyrektora ?

izael23-10-2017 13:24:31   [#06]

nie

mogą być impulsem do poszukiwania przepisów i sprawdzenia, co "twardo" zapisano

mogą być impulsem do budowania argumentów w danym temacie

mogą utwierdzać nas w rozwiązaniach, które przyjęliśmy

mogą doprowadzić do olśnienia "kurde, nie tak to powinno być"

itd...

:)

 

BeataGie23-10-2017 15:18:38   [#07]

ergo... co mi poradzisz zgodnie z literą prawa? Oczywiście tego chcę się trzymać. Będę wdzięczna

ergo23-10-2017 17:35:48   [#08]

Pedagog ma swoje zadania określone w rozporządzeniu, ma co robić w szkole w ramach swojego pensum.

Jeśli masz dla niego cały etat, to rewalidacja, logopedia, czy inne są  ponadwymiarowe.

Ja tak mam, organ płaci i nie ma zastrzeżeń.

W razie wątpliwości nie  bałabym się pytać w KO czy MEN.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]