Forum OSKKO - wątek

TEMAT: awans zawodowy dyrektora szkoły
strony: [ 1 ]
barbaszka21-10-2017 15:29:51   [#01]

Dzień dobry.

Mam pytanie, bo już sama nie wiem dziś... - czy dyrektor szkoły ubiegający się o stopień nauczyciela dyplomowanego oprócz sprawozdania z ostatnich 3 lat pracy składa też opis i analizę realizacji wymagań z par. 8 ust 2, czy też nie?

Jacek21-10-2017 15:40:30   [#02]

Tak

MalMiz23-10-2017 15:11:31   [#03]

podepnę się pod wątek ze swoim pytaniem  - nauczyciel w trakcie stażu na dyplomowanego wygrał konkurs na dyrektora przedszkola  czy dyrektor kontynuuje staż ? czy dyrektor jednak nie stażuje a jedynie potrzebuje nieprzerwanego okresu pracy wynoszącego 3 lata?  czy wniosek dyrektora do organu prowadzącego o zgodę na kontynuacje stażu jest zasadny czy nie bo dyrektor nie stażuje jak zwykły nauczyciel?

ReniaB23-10-2017 18:03:40   [#04]

Wg mnie stażuje (ale fajne słówko) tylko po co mu zgoda OP na staż; niech złoży częściowo ten nauczycielski z oceną cząstkowa i resztę jako dyrektor; myślę,, że komisja poradzi z właściwą oceną całości

MKJ23-10-2017 21:31:08   [#05]

Art. 9e KN:

"1. Dyrektor szkoły posiadający na tym stanowisku nieprzerwany okres pracy wynoszący co najmniej 3 lata, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora co najmniej 2 lata oraz legitymujący się wyróżniającą oceną pracy, może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego po upływie 4 lat od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora po upływie 3 lat.

(...)

5. Jeżeli w okresie stażu nauczycielowi powierzono stanowisko dyrektora szkoły, zatrudniono go na stanowisku, na którym wymagane są kwalifikacje pedagogiczne, urlopowano go lub zwolniono z obowiązku świadczenia pracy, do nieprzerwanego okresu, o którym mowa w ust. 1–3, zalicza się okres odbytego stażu."

I § 9 ust. 2 rozp. ws. awansu:

"Dokumentacja składana przez nauczycieli, o których mowa w art. 9e ust. 1–3 Karty Nauczyciela, załączona do wniosku
o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, obejmuje:
1) poświadczone kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe, a w przypadku nauczyciela
kontraktowego lub nauczyciela mianowanego także poświadczoną kopię aktu nadania stopnia awansu zawodowego;

(...)

3) w przypadku nauczyciela mianowanego – dokumentację, o której mowa w ust. 1 pkt 3;
4) w przypadku nauczyciela, któremu powierzono stanowisko dyrektora szkoły – sprawozdanie z ostatnich 3 lat pracy
obejmujące w szczególności charakterystykę i rozwój kierowanej przez niego szkoły w tym okresie, z uwzględnieniem
efektów kształcenia i wychowania, a także wyróżniającą ocenę pracy uzyskaną w okresie zajmowania stanowiska dyrektora szkoły, z zastrzeżeniem pkt 7;

(...)
7) w przypadku nauczyciela, o którym mowa w art. 9e ust. 5 Karty Nauczyciela – odpowiednio dokumenty, o których
mowa w pkt 4–6, a także:
a) zaświadczenie dyrektora szkoły o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie lub
rodzaju prowadzonych zajęć w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu
zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze niższym
niż połowa obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązkowego wymiaru
zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu,
b) zatwierdzony plan rozwoju zawodowego nauczyciela oraz sprawozdanie z jego realizacji."

rzewa24-10-2017 06:30:39   [#06]

a tak krótko -> dyrektor nie "stażuje" tylko dyrektoruje

a jak podyrektoruje taki okres, że łącznie z okresem odbytego stażu przed powierzeniem stanowiska będzie 3 lata (pełne) oraz uzyska już na stanowisku wyróżniającą ocenę pracy, to może złożyć wniosek na komisję awansową

Kasiao27-10-2017 12:45:26   [#07]

To ja właśnie podyrektorowałam...

Poszukuję wzoru zaświadczenia pracodawcy do składania wniosku o awans na dyplomowanego przez dyrektora, który w trakcie stażu został przeniesiony służbowo i powierzono mu stanowisko dyrektora. Wg wzoru wniosku na stronie PKO powinnam złożyć:

dokumenty potwierdzające powierzenie i zajmowanie stanowiska dyrektora szkoły/placówki (potwierdzone kopie) - zaświadczenie pracodawcy o okresie pracy na stanowisku dyrektora,

Jak takie zaświadczenie ma wyglądać, kto je wystawia, mój OP nie wie, ja też...Kto ma potwierdzić moje dokumenty - bo od czerwca też się coś pozmieniało?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :-)

Roman Langhammer27-10-2017 13:16:13   [#08]

U nas w KO śląskim sami potwierdzają za zgodność z oryginałem.

Kto Ci zaświadczenie wystawi? Wójt/burmistrz/prezydent. Nie ma wzoru - "Zaświadcza się, że p........ pełni funkcję dyrektora ............................ od ........................ do nadal."

Kasiao27-10-2017 13:27:28   [#09]

Dzięki piękne.

Zaświadczenie, że jestem zatrudniona na stanowisku nauczyciela (wskutek przeniesienia służbowego) i od tego samego dnia powierzono mi stanowisko dyrektora?

Roman Langhammer27-10-2017 16:22:31   [#10]

Moim zdaniem tak.

ReniaB02-11-2017 10:24:52   [#11]

U mnie wystawia OP

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]