Forum OSKKO - wątek

TEMAT: drugi komplet pieczęci urzędowych
strony: [ 1 ]
ktosik10-10-2017 12:40:27   [#01]

Czy szkoła mieszcząca się w dwóch budynkach może zamówić drugi komplet pieczęci urzędowych??

DYREK10-10-2017 13:11:26   [#02]

Pieczęć urzędowa (metalowa) jest szczególnego rodzaju pieczęcią, której wygląd, wymiary, sposób używania, przechowywania, zamawiania i wyrobu określają przepisy ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej  oraz  przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 1955 r. w sprawie tablic i pieczęci urzędowych. 

w rozporządzeniu mamy taki zapis:

"§ 20. Zamówienie większej liczby egzemplarzy pieczęci urzędowej tego samego rodzaju jest dopuszczalne tylko w przypadkach uzasadnionych wielkością jednostki organizacyjnej, warunkami rozmieszczenia jej biur lub wymaganiami organizacji pracy. Mennica Państwowa opatruje każdy wtórnik pieczęci kolejną numeracją rozpoznawczą stosownie do treści zamówienia."

 


post został zmieniony: 10-10-2017 13:14:11
Ala10-10-2017 13:30:17   [#03]

ja bym nie zamawiała

pieczęci urzędowych używa się stosunkowo rzadko - legitymacje, świadectwa

zwykłych pieczątek można mieć więcej ale też trzeba to przemyśleć

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]