Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwolnienia od pracy na zebrania członków zakładowej organizacji
strony: [ 1 ]
AnO09-10-2017 14:18:32   [#01]

Nauczyciel  zwrócił się  z umożliwienie mu udziału w zebraniu związkowym w tracie pracy?

Czy mogę pozytywnie odpowiedzieć? 

Mirun09-10-2017 14:30:40   [#02]

"Pracownik ma prawo do zwolnienia od pracy zawodowej z zachowaniem prawa do wynagrodzenia na czas niezbędny do wykonania doraźnej czynności wynikającej z jego funkcji związkowej, jeżeli czynność ta nie może być wykonana w czasie wolnym od pracy." - art. 31 ust. 3 ustawy z 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (tekst jedn.: Dz.U. z 2014 r. poz. 167 ze zm.).

DYREK09-10-2017 19:26:19   [#03]

istotne jest tu sformułowanie "doraźnej czynności"

zebrania są planowane (nie jest to działanie doraźne) i powinny się odbywać w czasie wolnym od pracy -> wg mnie w opisanym przypadku zwolnienie niepłatne 

ustawa o związkach zawodowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r. poz. 1881)


post został zmieniony: 09-10-2017 19:27:58

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]