Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nagrody z okazji DEN a opinia Związków Zawodowych
strony: [ 1 ]
zapolska01-10-2017 22:09:06   [#01]

Czy nagrody dla nauczycieli i dyrektorów szkół które przyznaje Burmistrz powinny być opiniowane przez Związki Zawodowe?Czy jest na to jakaś podstawa prawna?

robson01-10-2017 23:28:21   [#02]

A po co?

Jot02-10-2017 00:43:38   [#03]

Upewniam się: Rozumiem, że Rada Pedagogiczna nie opiniuje nagród Dyrektora, które przyznaje z okazji KEN tj nie podejmuje uchwały w tej sprawie? Rozumiem, że opiniuje ale np propozycje dyrektora, co do nagrody burmistrza?

Ala02-10-2017 01:10:50   [#04]

tak :)

olaszyma02-10-2017 10:27:33   [#05]

Mam pytanie, czy można przyznać nagrodę dyrektora nauczycielowi, który na zasadzie przeniesienia zmienił pracodawcę ale w poprzedniej szkole miał osiągniecia które do tej nagrody by go kwalifikowały. Czy można mu przyznać w "dawnej szkole" ?

rzewa02-10-2017 10:38:38   [#06]

jeśli był przeniesiony to nie ma formalnych przeszkód

olaszyma02-10-2017 11:01:25   [#07]

A kiedy by takie były? Gdyby został zwolniony?

rzewa02-10-2017 11:50:15   [#08]

nagrodę n-l może otrzymać dopiero po przepracowaniu w danej (bo przyznaje ją dyrektor) szkole co najmniej 1 roku - art 49 ust 2 KN

gdyby była to nagroda burmistrza, mógłby być zwolniony i zatrudniony ponownie, o ile obie szkoły byłyby prowadzone przez ten sam OP

zetm02-10-2017 12:06:53   [#09]

Nauczyciel w ubiegłym roku uzupełniał etat (8 godz.), od września jest zatrudniony na pełny etat w tej szkole, w której uzupełniał.

Czy nauczyciel ten spełnia wymóg określony w art 49 ust. 2 KN?

Jot02-10-2017 14:11:53   [#10]

Dzięki Ala:-)

olaszyma05-10-2017 13:48:21   [#11]

Ten problem był już wałkowany wielokrotnie ale chcę się upewnić, czy mam/nie mam racji: rada pedagogiczna NIE opiniuje nagród dyrektora. Kompetencja opiniująca z uoso i upo zgodnie z którą rp opiniuje wnioski o przyznanie nagród nauczycielom dotyczy nagród innych (kuratora, burmistrza, ministra). Przecież dyrektor nie pisze sam do siebie wniosku o nagrodę dyrektora dla nauczyciela Kowalskiego, który potem rp ma zaopiniować.

No chyba że mój tok myślenia jest błędny...

Jacek05-10-2017 14:30:59   [#12]

nie opiniuje

Katina05-10-2017 16:51:10   [#13]

A co zrobić, gdy w uchwale OP jest napisane, że: "Nagrodę dyrektora szkoły przyznaje nauczycielowi dyrektor szkoły na swój wniosek [...] po uzgodnieniu z radą pedagogiczną." 

Jaką przyjąć formę uzgodnienia? Czy to może być opinia?

zetm05-10-2017 18:36:50   [#14]

W tym wypadku wystarczy domniemanie.

A wracając do #09 zapytam inaczej: Czy można przyznać nagrodę dyrektora nauczycielowi, który w roku ubiegłym pracował w szkole w wymiarze 8 godz. (uzupełnienie), a od września pracuje na pełny etat?

rzepek05-10-2017 19:35:12   [#15]

Jaka jest pp, że nagrody dyrektora z okazji DKEN opiniują i podpisują związki??

cynamonowa05-10-2017 19:51:07   [#16]

A podstawa prawna, że RP opiniuje wnioski dyrektora o Nagrodę Burmistrza?

Roman Langhammer05-10-2017 20:42:05   [#17]

Cynamonowa:

art. 70 ust. 2 pkt 3 Prawo oświatowe:

Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności: (...)  wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień

cynamonowa05-10-2017 22:00:37   [#18]

Roman, dziękuję :)

bobi36706-10-2017 12:14:54   [#19]

u nas podstawą opiniowania Nagrody Dyrektora przez RP i ZZ jest regulamin OP w którym jest zapis że dyrektor ma obowiązek występować o te opinie :)

olaszyma06-10-2017 12:31:09   [#20]

A czy zapis w regulaminie OP nie jest przypadkiem niezgodny z prawem wyższego rzedu ?

bobi36706-10-2017 12:53:20   [#21]

też zadałam to pytanie :)

ale odpowiedzieli, żebym się nie wtrącała, bo nie ja jestem od tworzenia regulaminów w OP

..... dodam, że i tak nie występuję o opiniowanie wniosków o Nagrodę Dyrektora mówiąc, że przecież sama do siebie wniosków pisać nie będę. No chyba, że o taką nagrodę z wnioskiem wystąpią np. ZZ wtedy wystąpię o opinię do RP

MKJ07-10-2017 12:07:30   [#22]

Proponuję przesłać uchwałę OP do wojewody. W Warszawie też kiedyś był taki zapis w regulaminie przyznawania nagród, ale wojewoda go uchylił.

zetm08-10-2017 16:07:15   [#23]

Do trzech razy sztuka.

Proszę o wypowiedź: jak zrobilibyście w sytuacji o której piszę w #14? Przyznalibyście nagrodę, czy też nie? 

Roman Langhammer08-10-2017 16:43:43   [#24]

Nagrodę można przyznać po przepracowaniu co najmniej roku w szkole. Uzupełnienie też jest pracą - co prawda nie ma w tej szkole umowy, ale praca jest i jest to na papierze zapisane, że taki a taki nauczyciel pracuje w szkole. Myślę, że można przyznać.


post został zmieniony: 08-10-2017 16:46:16
rzewa09-10-2017 11:01:29   [#25]

podzielam zdanie Romana :-)

mim212-10-2017 17:16:42   [#26]

Czy nauczycielowi bedącemu od września w stanie nieczynnym można przyznać nagrodę dyrektora z okazji DEN, czy będzie to w zgodzie z prawem?

 

beba112-10-2017 18:45:26   [#27]

czy nauczycielowi należy się dzień wolny na odebranie nagrody, medalu, orderu itp.?

DYREK12-10-2017 19:13:55   [#28]

zobacz:-)

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=53974 

http://oskko.eu/forum/watek.php?w=18980 


beba112-10-2017 19:27:38   [#29]

Dziękuję:)

ulabbr13-10-2017 09:38:32   [#30]

Ja również w kwestii nagrody dyrektora. Czy na wręczanym nauczycielowi dyplomie powinna być wpisana wysokość kwotowa tej nagrody??

Do tej pory uważałam, iż ze względu na ochronę danych, tej kwoty być nie powinno i jej nie wpisywałam. W tym roku usłyszałam z OP że to błąd.

AnJa13-10-2017 09:58:42   [#31]

Nigdy nie wpisywałem.

Ala13-10-2017 10:05:41   [#32]

nigdy nie wpisywałam i nie będę wpisywać :)

ulabbr13-10-2017 10:20:10   [#33]

Dziękuję bardzo, również pozostanę przy swoim :)

Już myślałam, że coś przegapiłam ;)

ewa13-10-2017 18:55:12   [#34]

raczej "sugerujący, że to błąd" coś przegapił

:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]