Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czy rozp.o innowacjach jest aktualne?
strony: [ 1 ]
aleksandra200802-09-2017 20:43:26   [#01]

Już się pogubiłam. Prawo oświatowe mówi o eksperymentach, a co z innowacją. Czy to rozporządzenie z 2002 roku jest aktualne? Czy rada podejmuje uchwałę? 

malmar1502-09-2017 21:22:06   [#02]

Od 1 września 2017 r. przestały obowiązywać przepisy rozporządzenia MENiS z 9 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej..., a także przepisy ustawy o systemie oświaty odnoszące się do innowacji.

Zmiany polegają na:

- zniesieniu konieczności zgłaszania innowacji pedagogicznej kuratorowi oświaty i organowi prowadzącemu,

- zniesieniu wymagań formalnych warunkujących rozpoczęcie działalności innowacyjnej.

W świetle ustawy PO, działalność innowacyjna jest integralnym elementem działalności szkoły. Zaproponowane w ustawie regulacje prawne dotyczące działalności innowacyjnej określają m.in. obowiązek tworzenia przez szkoły i placówki warunków do rozwoju aktywności, w tym kreatywności uczniów (art. 44 ust. 2 pkt 3).

 


post został zmieniony: 02-09-2017 21:23:01
aleksandra200802-09-2017 22:10:49   [#03]

Czyli rada nie ma ku temu żadnych kompetencji?

 

AnJa02-09-2017 22:13:26   [#04]

Innowacji zwykle oparta jest na programie- a ten RP opiniuje.

Jeśli nie jest programowa- to pewnie organizacyjna - a taką też RP opiniuje.

rzewa02-09-2017 23:05:32   [#05]

tryb wprowadzania innowacji warto opisać w statucie

juasia12-09-2017 19:49:56   [#06]

Wg mnie nie ma potrzeby opiniowania przez RP, mozna w celu inpisracji poinformować radę. Nie zawsze innowacja bedzie wiązała się z programem- np. innowacja organizacyjna. Wg mnie nie ma potrzeby tworzenia nowych bytów. Chodzi o to , aby działania innowacyjne były naturalną działalnoscią nauczycieli, bez niepotrzebnych formalności

AnJa12-09-2017 22:16:35   [#07]

Oczywiście.
Ale jeśli ktoś lubi formalizować?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]