Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wniosek o rozwiązanie stosunku pracy przejście na emeryturę
strony: [ 1 ]
Wodnik16-08-2017 11:34:26   [#01]

Złożyłem wniosek o rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę. Po rozmowie w ZUS - ie poinformowali mnie żebym się wstrzymał do października to będzie dla mnie korzystne. Różnica w miesięcznej emeryturze może wynosić nawet kilkaset złotych!? Niestety dyrektor poinformował mnie , że skoro złożyłem to trudno, wycofać się z tego nie mogę. Czy dyrektor " jest na prawie" i czy to , że będę pobierał niższą emeryturę to tak już być musi czy też to jest jego widzi mi się. Nie chcę stanąć przed dylematem czy mieć środki na podstawowe wydatki czy też mieć na leki.Wiem , wakacje ale gdyby ktoś mi pomógł w wyjaśnieniu w jakiej jestem  sytuacji byłbym bardzo wdzięczny .O.m.c. emeryt. Proszę.

 

DYREK16-08-2017 14:12:07   [#02]

Z nauczycielem rozwiązanie stosunku pracy następuje z dniem zakończenia roku szkolnego. W trakcie roku szkolnego (październik) jest możliwe tylko na zasadzie porozumienia stron (konieczna zgoda dyrektora i nauczyciela).

Co do zasady pracownik (w tym nauczyciel) cofnąć wypowiedzenie może tylko zgodą pracodawcy (dyrektora). Sąd także nie przywróci pracownika z powrotem do pracy, chyba że pracownik udowodni, że wypowiedzenie złożył pod wpływem błędu, podstępu czy groźby.

W opisanym przypadku warto porozumieć się dyrektorem (wystarczy np. zatrudnienie na kilka godzin we wrześniu i październiku) albo poszukać pracy w niepełnym wymiarze w innej szkole lub innym zakładzie pracy.

Wodnik16-08-2017 15:38:18   [#03]

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]