Forum OSKKO - wątek

TEMAT: godziny ponadwymiarowe dla ogólnych
strony: [ 1 ]
gronostaj15-08-2017 16:22:12   [#01]

Mam pytanie-może głupie...ale jak to jest w tym nadchodzącym roku szkolnym z ponadwymiarówkami u nauczycieli przedmiotów ogólnych - czy mogą je mieć? Koleżanka w sąsiedniej szkole przydzieliła swoim matematykom po 26 godzin. Czy można tak zrobić? nie ukrywam ze u siebie też chciałabym tak zrobić ale w końcu nie wiem czy to przejdzie.....

Jacek15-08-2017 18:52:20   [#02]

mogą. Przepisy specustawy mówią tak

Art. 221. W roku szkolnym 2019/2020:

1) w szczególnych wypadkach, podyktowanych wyłącznie koniecznością realizacji programu nauczania, nauczyciel zatrudniony w szkole ponadpodstawowej prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego może być zobowiązany do odpłatnej pracy w godzinach ponadwymiarowych zgodnie z posiadaną specjalnością; średnia liczba godzin ponadwymiarowych przypadających na etat nauczyciela w danej szkole nie może przekroczyć średniej liczby godzin ponadwymiarowych przypadających na etat nauczyciela w tej szkole w roku szkolnym 2016/2017;

2) ograniczenie, o którym mowa w pkt 1, nie dotyczy nauczycieli przedmiotów teoretycznych w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe oraz na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, nauczycieli praktycznej nauki zawodu oraz nauczycieli przedmiotów artystycznych w szkołach artystycznych;

3) do nauczycieli, o których mowa w pkt 1, przepisy art. 35 ust. 2, 3 i 4 ustawy – Karta Nauczyciela stosuje się odpowiednio.

cynamonowa15-08-2017 20:55:25   [#03]

a co z podstawówkami.....do dziś nie zgłosiła się nikt na wiele przedmiotów, których godziny wrzuciłam na stronę KO....rozumiem, ze już teraz robiąc aneks przydzielam je jako ponadwymiarowe....?

AnJa15-08-2017 21:03:35   [#04]

Podstawówek to ograniczenie nie dotyczy i nie będzie dotyczyło - chyba, że coś się zmieni.

 

rzewa16-08-2017 07:59:15   [#05]

i ograniczenie to w szkołach ponadpodstawowych będzie dotyczyło tylko roku szkolnego 2019/2020

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]