Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przeniesienie nauczyciela
strony: [ 1 ]
mychase11-08-2017 14:29:54   [#01]

czy dla przenoszonego nauczyciela wystawiamy świadectwo pracy ? 

DYREK11-08-2017 15:37:23   [#02]

nie wystawia się świadectwa pracy

należy przekazać szkole przyjmującej akta osobowe

rzewa16-08-2017 07:24:57   [#03]

a także inną dokumentację pracowniczą - kartotekę wynagrodzeń, wykaz zwolnień lekarskich, kartę urlopową itd.

BeataGie16-08-2017 21:35:55   [#04]

W przypadku nauczyciela chyba tylko wykaz zwolnień

DYREK17-08-2017 14:41:45   [#05]

są także placówki nieferyjne:-)

małganc18-08-2017 01:15:04   [#06]

Nie trzeba wystawiać świadectwa, ale w przypadku, gdy nauczyciel miał długi staż to warto (nie ma przeszkód prawnych). Nowy pracodawca ma ułatwioną sytuację.

BeataGie18-08-2017 07:35:53   [#07]

Nauczyciel jest przenoszony do nowo powstającej SP. Z jaką data wystawić przeniesienie  - 01.09??

rzewa18-08-2017 07:45:40   [#08]

nie wystawia się świadectwa pracy nawet na życzenie pracownika - jak najbardziej są przeszkody prawne -> art 97 §1 k.p. oraz rozp. w sprawie prowadzenia akt osobowych

tak: przeniesiony z dniem 1.09

w przypadku n-la jednostki feryjnej także wszystko co wymieniłam wyżej (#03) -> bez kartoteki wynagrodzeń będzie kłopot z zapłaceniem "13", bez karty urlopowej będzie kłopot z ew. urlopami bezpłatnymi, szkoleniowymi, uzupełniającymi itd.

Ela131421-08-2017 06:05:21   [#09]

Czy ktoś mógłby napisać jaka jest procedura przeniesienia księdza do placówki do której otrzymał skierowanie. Wiem, że przeniesienia dokonuje dyrektor szkoły do której nauczyciel otrzymał skierowanie. Ksiądz, który ma do mnie przyjść był  zatrudniony przez mianowanie i miał pełny etat. Niestety u mnie będzie miał tylko 14/18. Czy w takiej sytuacji mogę dokonać przeniesienia? Może jakieś wzory pism !!!

Ela131421-08-2017 14:09:53   [#10]

Podnoszę, tym bardziej, że pomyliłam się. Ksiądz był zatrudniony nie przez mianowanie, lecz na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony i ostatnio miał w poprzedniej szkole pełny etat. Pozostałe informacje bez zmian. Czy mogę dokonać przeniesienia ????

DYREK21-08-2017 20:18:46   [#11]

jeżeli stosunek pracy na podstawie mianowania i jest dla niego pełen etat -> to przeniesienie art.18 ust. 5 KN

jeżeli umowa o pracę na czas nieokreślony -> nie ma przeniesienia

ksiądz sam rozwiązuje stosunek prac w jednej szkole i zawiera nowy w drugiej szkole

w nowej szkole umowa na czas nieokreślony (jeżeli skierowanie jest na czas nieokreślony) w niepełnym wymiarze 14/18 

 


post został zmieniony: 21-08-2017 20:20:44
Ela131421-08-2017 21:07:49   [#12]

Dziękuję za wyjaśnienia, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy  w  okresem przejściowym w powyższym przypadku nie mają zastosowania przepisy art.220 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo Oświatowe (Dz. U z 2017 poz 60). Wydaje mi się  że nie, ponieważ nie można zmieniać podczas przeniesienia warunków zatrudnienia nauczyciela ( w tym przypadku ksiądz miał pełny etat, a u mnie będzie miał tylko 14/18), ale wolę się upewnić. Poza tym mam wątpliwości czy art.220 PO dotyczy księży, którzy otrzymują skierowanie do innej placówki, a nie tracą pracy w związku z reformą oświaty.

rzewa23-08-2017 12:55:44   [#13]

oczywiście można przenieść na podstawie art 18 ust 5 KN w związku z art 220 ust 1 specustawy ale tylko wówczas gdy w szkole, do której ksiądz zostanie przeniesiony będzie miał taki sam wymiar jak w szkole obecnej

można będzie przenieść, jeśli ksiądz podpisze zgodę na zmniejszenie wymiaru na rok szk. 2017/2018

będzie wtedy zatrudnimy w pełnym wymiarze czasu pracy ale będzie realizował w roku szk. 2017/2018 tylko 14/18

Ala24-08-2017 19:29:05   [#14]

i będzie otrzymywał proporcjonalnie niższe wynagrodzenie 

joka24-08-2017 20:24:26   [#15]

Witam, proszę o pomoc w rozstrzygnięciu wątpliwości. N-l gimnazjum przeniesiony do sp, oczywiście za jego zgodą. Czy dyrektor sp daje mu nową umowę 1 września? Co z dodatkiem motywacyjnym, który miał w gimnazjum, czy sp też musi go kontynuować do końca okresu , na który był przyznany? Że gimnazjum nie wystawia świadectwa pracy, tylko przekazuje akta osobowe to już wiem. Pozdrawiam.

 

Ala24-08-2017 22:08:28   [#16]

jak przeniesienie to nie potrzeba nowej umowy

dodatek motywacyjny - moim zdaniem według zasad obowiązujących w sp

zinka31-08-2017 16:45:04   [#17]

 przeniesienie nauczyciela do innej szkoły, ale tylko na rok, za jego zgodą - jaka pp,

(nauczyciel z mianowaniem zespołu (P,SP z włączanymi kl G) - do innej SP)

rzewa01-09-2017 00:47:18   [#18]

nie ma przeniesienia tylko na rok - albo na stałe albo wcale

ale jak przeniesiemy na stałe ze szkoły A do B to oczywiście nie ma przeszkód żeby za rok przenieść na stałe ze szkoły B do A

an02-09-2017 15:22:25   [#19]

Czy przy przeniesieniu dyrektora z jednej szkoły do drugiej (inne organy prowadzące) w nowej szkole podpisuje się nową umowę (mianowanie)???

MKJ02-09-2017 16:22:31   [#20]

Nie.

zinka07-09-2017 12:24:02   [#21]

czy organ prowadzący mógł przenieść nauczyciela do innej szkoły (art 19 ust 1) w dniu 31 sierpnia 2017r, gdzie nauczyciel miałby pracować od 1 września 2017, tzn chodzi mi o to, czy w sierpniu można było zastosować art. 19

pytam, bo nauczyciel rozmyślił się i nie wyraża zgody na przeniesienie, którą wcześniej wyraził (niestety ustnie)

 

rzewa07-09-2017 14:05:55   [#22]

OP nie mógł przenieść n-la już od 25.01.2017

art 220 specustawy wszedł w życie 25.01.2017 i w tym momencie został zawieszony art 19 KN

zinka07-09-2017 21:36:02   [#23]

rzewa, potrzebuję porady, czy mogę na priva?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]