Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dziwne problemy z rozdziałem godzin w szkole specjalnej
strony: [ 1 ]
bratek25-07-2017 09:57:03   [#01]

Dzień dobry!

Ratujecie zawsze, więc może i dziś się uda:)) Choć pytania mam- jak w tytule- dziwne...

Sprawa dotyczy małej, niepublicznej szkoły podstawowej specjalnej. Na tyle małej, że w kl. 7 mamy.... 1 ucznia.

Nowe ramówki i próba zrobienia z tego grafiku sprawia, ze drzemy włosy z głowy.

Zatem przechodzę do pytań:

1. Czy można połączyć klasę 6 z 7 w szkole specjalnej, jeżeli tak to w jakim wymiarze (podstawa prawna uszczęśliwiłaby nas podwójnie:) )

2. Jaka ilość godzin rewalidacji indywidualnej trzeba zrobić w klasie 1-osobowej?  Wiem, wiem - 10. Ale: przy klasie 2- osobowej to jest 5 na ucznia. Przy klasie 10 osobowej - godzina na ucznia... Dodatkowo dotychczas (przy pełnej akceptacji KO) nakładaliśmy rewalidację na inne godziny. Czyli po prostu na lekcję do klasy wchodził drugi nauczyciel (lub brał do innej sali ucznia z którym realizował rewalidację).  Taka konieczność wynikała m.in. organizacji dojazdów.  Teraz w przypadku jednoosobowej klasy- nijak nie wytłumaczę, że 2 nauczycieli jest w tym samym czasie na lekcji u 1 ucznia.  

I ostatnie pytanie- nie ma związane bezpośrednio z ramówkami tylko bardziej ogólne: czy planując podział godzin muszę planować czas na przerwy? Czyli: czy może być szkoła bez przerw? W naszej ich nie ma- uczniowie oczywiście mają planowane "odpoczynkowe" aktywności, ale nauczyciel pracuje cały czas (ze względu na poziom funkcjonowania uczniów to konieczność). Pomimo tego dotychczas zawsze planowaliśmy w grafiku czas pracy z uwzględnieniem przerw. Zmiana tego na grafik bez przerw, bardzo ułatwiłaby nam życie układaczy grafików pracy:)) 

Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź!

DorotaN25-07-2017 16:08:31   [#02]

U nas ( umiarkowani, znaczni) zrobiliśmy oddział łączony kl. VI-VII ( 6 uczniów + 1 uczeń ) i ramówki z kl. VII, czyli 1 więcej funkcjonowania i 1 więcej kształtowania kreatywności niż w kl. VI; 10 rewalidacji na oddział (łączony)

rzewa26-07-2017 06:29:16   [#03]

można planować bez przerw ale trzeba planować nieco więcej czasu (czyli np. 55 lub 60 minutowe "lekcje") i w tym czasie tak pracować by uczniowie mieli możliwość odpoczynku w czasie dla nich właściwym

cynamonowa26-07-2017 14:25:01   [#04]

czy prawdą jest, że w szkołach specjalnych- niepublicznych,  ( umiarkowani i znaczni) -  nowa podstawa programowa wchodzi we wrześniu do WSZYSTKICH  klas I-VII?


post został zmieniony: 26-07-2017 14:31:39
Leszek26-07-2017 18:17:33   [#05]

tak - art. 274 specustawy

pozdrawiam

bratek30-07-2017 16:05:15   [#06]

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

A napiszecie jeszcze jak z tymi rewalidacyjnymi  w klasie 1 - osobowej? 

Proszę...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]