Forum OSKKO - wątek

TEMAT: legitymacje szkolne
strony: [ 1 ]
ewitex14-07-2017 20:12:54   [#01]

Proszę o odpowiedzi:

1. Do szkoły podstawowej zostało włączone gimnazjum. Którą pieczątką w nowym roku szkolnym należy podbić legitymacje uczniów klas gimnazjalnych – pieczątką szkoły podstawowej czy pieczątką gimnazjum?

2. Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2017/2018 będą uczęszczali do klasy VII na posiadanych dotychczas legitymacjach szkolnym nie mają już miejsca na potwierdzenie realizacji obowiązku szkolnego. Na jakich zasadach należy wymienić im legitymacje?

Ala15-07-2017 07:55:58   [#02]

1. pieczęcią gimnazjum, dla nich jest wszystko po staremu :)

2. wydać nowe legitymacje z pieczęciami sp :) nieodpłatnie oczywiście :) i z aktualnym zdjęciem ;)

Danusia25-07-2017 09:55:53   [#03]

Czy wzory legitymacji zostają te same? Wg załącznika do nowego rozporządzenia - tak. Ale druga strona jest na sześc lat. Czy coś słychać o zmianie?

Leszek25-07-2017 10:07:03   [#04]

Jest zapowiedź zmiany rozporządzenia w spr. świadectw...

pozdrawiam

Danusia25-07-2017 10:09:44   [#05]

Czyli - czekać. Dziękuję. Pozdrawiam.

Kasiao02-10-2017 15:53:09   [#06]

Zespół szkoła podstawowa i gimnazjum przekształcił się w szkołę podstawową.

Czy muszę rzeczywiście wymienić wszystkim legitymacje?

Szkoła podstawowa dostała imię gimnazjum, gimnazjum dalej ma swoje imię...

W nazwie szkoły podstawowej nie ma już słowa publiczna, ale w nazwie gimnazjum zostało. Pieczątki na legitymacjach były:

Zespół ...

Publiczna Szkoła Podstawowa

i druga

Zespół...

Publiczne Gimnazjum im.....

Informacje o wymianie wszystkich legitymacji znalazłam na portalu oświatowym, może ktoś ma inną interpretację?

rzewa02-10-2017 16:13:22   [#07]

Cóż... formalnie niby mają rację, ale...

ja bym tych legitymacji nie wymieniała (poza klasą VII, której trzeba wystawić nowe - już z właściwą pieczątką, bo nie ma miejsca w tych, co są, na ich przedłużenie)

pozostałym dotychczasowym uczniom przedłużyłabym legitymacje, te które są i czekała czy mi ktoś (i ważne jest też kto :-)) tego nie zakwestionuje

a tak na marginesie: moim zdaniem uczniowie szkół wchodzących w skład zespołu na legitymacji powinni mieć w nazwie szkoły pominiętą nazwę zespołu, tak jak w przypadku pieczęci urzędowej, którą się legitymację przedłuża i nie byłoby takich problemów - przy zmianie rozporządzenia w sprawie świadectw trzeba by zapostulować by odpowiedni zapis się w nim znalazł

post został zmieniony: 02-10-2017 16:13:51
Kasiao02-10-2017 17:24:57   [#08]

Dzięki, pieczęcie z zespołem zastałam, nazwę publiczna/e też. A i tak sp OP zaopatrzył w imię, więc trudno - wymieniamy.

Myślę tylko o tych 400 zdjęciach, drukach itd., a za moment ktoś sobie przypomni o tym, że potrzebny jest nowy wzór i co - cała zabawa od początku.

cynamonowa02-10-2017 18:07:56   [#09]

Też jestem z byłego zespołu....wymienilismy wszystkie 700, bo na pieczęciach była nazwa zespół szkół...:(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]