Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konsult-rozp. MEN - organizacja roku szkolnego
strony: [ 1 ]
Jacek06-07-2017 15:12:41   [#01]

Projekt Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12300152/katalog/12444134#12444134 

na uwagi czekam do 19 lipca br.

w linku niżej porównanie

https://drive.google.com/file/d/0B5NLRK2dsip7bEpCcFZibTZxZGc/view 

rzepek06-07-2017 15:27:08   [#02]

Nadal nie jest jasno powiedziane, że w okresie  przerwy świątecznej zimowej czyli od 27 -31 grudnia nauczyciele mają pracować  i np  prowadzić zajęcia opiekuńcze. Tylko w czasie tych 8 dni wolnych od nauki ( w sp)  jest konkretnie i jasno powiedziane, że mają. Chyba, ze czegoś nie doczytałam;)

Jacek06-07-2017 15:35:55   [#03]

w KN jest określony urlop nauczyciela więc w przerwie świątecznej zimowej czyli od 27 -31 grudnia nauczyciele pracują w dni robocze, choć niekoniecznie muszą pracować w budynku szkoły :-)

didu06-07-2017 16:40:32   [#04]

a co z gimnazjami? Ja wiem, że Łódź jest jedynym miastem w Polsce, które nie przyjęło nowej siatki szkół i wszystkie gimnazja są likwidowane, ale jeszcze 2 lata istnieją, to dlaczego nie zostały uwzględnione, wie może ktoś?

Roman Langhammer06-07-2017 17:40:26   [#05]

Przy okazji pytanie - co planujecie zrobić z kolejnym weekendem majowy? 1 maja - wtorek, 3 maja - czwartek. Aż kusi zrobić cały tydzień wolny. Ale czy to jest uzasadnione? Może "potrzebami społeczności lokalnej"? ;)

Sorry za offtopic. :)

DYREK06-07-2017 18:25:40   [#06]

didu  

w likwidowanych gimnazjach dalej obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.  

gosiaes206-07-2017 22:25:10   [#07]

#5

Roman - w tym roku, w maju mieliśmy cały tydzień wolny - od 1 do 5!

Wszystkie zainteresowane strony nie zgłosiły sprzeciwu na taki układ dni wolnych!

rzepek07-07-2017 09:02:38   [#08]

U nas tak samo. Nikt nie zabronił, nie ma pp, ze nie wolno:)

MKJ07-07-2017 16:05:03   [#09]

nie ma pp, ze nie wolno

To nie jest argument - szkole wolno tylko to, na co jest pp. Ale tu akurat jest. :-)

bogda408-07-2017 18:48:08   [#10]

będzie  osiem 

malgala09-07-2017 11:51:29   [#11]

w tym 3 na rekolekcje

laostic09-07-2017 12:48:38   [#12]

Jakie rekolekcje? Przecież one wynikają z innego rozporządzenia.

malgala09-07-2017 13:13:34   [#13]

Wiem, ale przy tych ustawicznych zmianach niczego nie można być pewnym.

 

A to z uzasadnienia do projektu:

"Analogicznie do obecnie obowiązującego rozporządzenia, w projekcie rozporządzenia w § 5 ust. 1, dyrektor szkoły lub placówki, po zasięgnięciu opinii rady szkoły, a gdy rada nie została powołana – rady pedagogicznej, a w przypadku szkół również rady rodziców i samorządu uczniowskiego, biorąc pod uwagę warunki lokalowe i możliwości organizacyjne szkoły lub placówki, będzie mógł, w danym roku szkolnym, ustalić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Zmianom uległ wykaz typów szkół, w których dyrektor może ustalić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych  oraz liczba dodatkowych dni wolnych możliwych do ustalenia w poszczególnych typach szkół. W związku z czym dla:

1)      szkół podstawowych (w tym szkół funkcjonujących w placówkach) ­ustalono do 8 dni (było 6), z przeznaczeniem na: egzamin ósmoklasisty – 3 dni, rekolekcje wielkopostne – 3 dni i 2 dni ustalone na podstawie przepisów § 5 ust. 2 projektu rozporządzenia;"


post został zmieniony: 09-07-2017 13:18:59
sońka09-07-2017 22:21:27   [#14]

a egzamin gimnazjalny póki co?

Ala09-07-2017 23:32:51   [#15]

a jeśli nie zrobię dni wolnych na rekolekcje tylko zmienię wtedy organizację pracy szkoły to co co? zaoszczędzam te trzy dni i mogę zrobić je kiedy indziej?

martek28-08-2017 20:43:13   [#16]

co z tymi dodatkowymi dniami wolnymi w sp? zostawiać na rekolekcje czy nie? Już nie wiem gdzie czytać..

martek28-08-2017 20:48:50   [#17]

czy to rozporządzenie o organizacji jest podpisane ? W treści projektu rozporządzenia nie doczytałam nic o 3 dniach zarezerwowanych na rekolekcje

Jacek28-08-2017 20:56:23   [#18]

podpisane i opublikowane

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/1603/1 

rekolekcje z innego rozporządzenia

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]