Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowe "siatki"
strony: [ 1 ]
laostic04-07-2017 15:00:53   [#01]

W nowych ramowych planach nauczania na ORE pojawiły się nowe przedmioty (jak bhp, omz, rys. tech itd.) mimo, że w tym zakresie rozporządzenie się nie zmieniło. Czy to jakaś moda, wynika to z innego przepisu czy można te treści realizować tak jak do tej pory w ramach innych przedmiotów?

wice05-07-2017 17:14:07   [#02]

no właśnie :( szukałam podstawy prawnej ale  nie znalazłam... może ktoś coś wie na ten temat?

Ama05-07-2017 18:44:33   [#03]

Moim zdaniem to wynika z niczego - ktoś sobie tak umyślił i tak jest - dla mnie bez sensu. Ale to może być znak, żeby się szykować do czegoś takiego w nowych podstawach. My w każdym razie zostawiamy po staremu.

laostic05-07-2017 20:53:28   [#04]

No właśnie, ktoś miał pomysł nie wiadomo czemu...

AnJa05-07-2017 22:41:26   [#05]

A to nie jest tak, że w kształceniu zawodowym najpierw jest podstawa programowa , potem programy nauczania i w nich nazwy przedmiotów i liczby godzin na nie?

Bo jeśli tak, to siatka z ORE jest do jakiś przykładowych programów nauczania powstałych na zamówienie ORE.

wice07-07-2017 10:41:19   [#06]

Pozostaje jeszcze sprawa kwalifikacji nauczycieli, którzy mieliby uczyć np. przedmiotu Organizacja Małych Zespołów czy Kompetencje Personalne i Społeczne. Są to przedmioty zawodowe. Jakie studia przygotują nauczyciela do prowadzenia tych przedmiotów i czy osoba z zewnątrz zechce przychodzić do szkoły aby uczyć 1 godziny w tygodniu tego przedmiotu...

rzewa07-07-2017 23:33:05   [#07]

ale przecież nie ma obowiązku ustalania takich przedmiotów...

Ama08-07-2017 12:14:53   [#08]

No właśnie - na razie nie ma obowiązku ustalania takich przedmiotów. Nic w zasadzie nie zmusza Was do zmiany przedmiotów - ewentualnie można przemyśleć  ich rozplanowanie w związku z egzaminami po nowemu. OMZ, KPS, BHP itp były również w dotychczasowych programach i tak na prawdę "wpisują" się we wszystkie pracownie/zajęcia praktyczne.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]