Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przekształcenie Gimnazjum w SP- Sto pytań do...
strony: [ 1 ]
azikaj03-07-2017 08:24:22   [#01]

Mam sporo pytań  :-)

Co z SIO ? Czy mogę do SIO gdzie mam wpisane , ze jesteśmy Gimnazjum zacząć wpisywać dzieci do SP ?

Regon ? Kto tym się zajmuje : Organ prowadzący czy my ?

Pracownicy otrzymali pisma o zmianie pracodawcy , niektórzy zmniejszenie etatu, czy Ci muszą mieć aneksy do umów ?

Nie wiem od czego zacząć z tymi zmianami...:-(

rzewa03-07-2017 09:58:03   [#02]

z SIO poczekaj na 24.07 -> dopiero po tej dacie należy wprowadzać dane dotyczące tego co po reformie

a dane n-li będziemy wprowadzać dopiero po 20.09 br

będziesz wszystko co dotyczy nowej szkoły (po reformie) wprowadzać do owej jednostki, którą Ci OP po 24.07 zarejestruje w RSPO (będzie nowy nr RSPO i nowy REGON, który zostanie nadany automatycznie przy rejestracji - OP musi w RSPO wpisać, że z dniem 31.08 gimnazjum kończy swoją działalność),

w tej szkole będą zaznaczone klasy gimnazjalne, w których umieścisz obecnych uczniów gimnazjum

nowych uczniów z sp, będziesz wpisywała do nowej księgi uczniów sp oraz od nowa do nowej szkoły w SIO

nie ma aneksów, albo inaczej: w pewnym sensie aneksami są te otrzymane pisma informujące o zmniejszeniu

ale z powodu zmiany nazwy będziesz musiała wszystkich pracowników wyrejestrować z ZUS (z dniem 31.08), zarejestrować w ZUS nową jednostkę z nowym REGONEM i ew. nowym NIP*) i zarejestrować w niej wszystkich pracowników (nie zapomnij o sobie) z kodem ZUS jako pracowników przenoszonych (a nie nowozatrudnionych)

obecnie trzeba zawiadomić wszystkich kontrahentów i dostawców i bank, że jest zmiana nazwy -> od 1.09 rachunki muszą być już na sp (czy w banku będzie konieczność zamknięcia rachunku i otwarcia nowego zależy od banku)

*)może też będzie nowy NIP a może nie -> trzeba w US złożyć NIP-2 (zmiana danych) a US zdecyduje czy w związku ze zmianą nazwy konieczna jest zmiana nr NIP czy nie.

post został zmieniony: 03-07-2017 09:58:42
cynamonowa07-07-2017 13:06:51   [#03]

Czy zespół szkół ( sp i gimnazjum) - mógł zostać przekształcony ( w uchwale)  w szkołę podstawową? Czy w nazwie nie powinna widnieć nazwa " z oddziałami gimnazjum" ? Chodzi mi o konsekwencje samoistnej nazwy - szkoła podstawowa". Czy w SIO - będą nadal dane dotyczące uczniów klas II i III gimnazjum, jaką pieczątką podbijać wszystkie dokumenty dotyczące uczniów gimnazjum itp.

sońka07-07-2017 20:46:49   [#04]

1.Od kogo  dyrektor GM włączanego do SP powinien dostać zakres obowiązków jako przyszły wiec sp?

2.Dyrektor GM  do 15.05 wręczył pracownikom informacje o tym, w jakiej szkole będą pracować od 1.09. A kto powinien i czy powinien dać takie pismo dyrektorowi?

rzewa07-07-2017 23:04:41   [#05]

cynamonowa: taki zespół ulega przekształceniu w sp z mocy ustawy - art 191 specustawy - zatem uchwała OP nie powinna nic na ten temat mówić

nazwa szkoły brzmi Szkoła podstawowa nr ... im. .... w .... -> w tej nazwie nie uwzględnia się tego, że szkoła ta będzie miała klasy (nie oddziały!) gimnazjalne - podobnie jak ma o miejsce w przypadku oddziałów przedszkolnych; a ponadto te klasy będą tylko przez 2 lata, więc gdyby to umieścić w nazwie, to za 2 lata trzeba by znowu nazwę zmieniać...

W SIO będą dane dotyczące uczniów gimnazjum umieszczone w sp - miejmy nadzieję, że nowe SIO (to po 24.07.17) przypisze je samo odpowiedniej sp, bo jeśli nie trzeba będzie je wpisać :-(

wszystkie dokumenty dla uczniów gimnazjum będzie się opatrywać pieczęciami gimnazjum - art 129 ust. 9 i 10 specustawy (z pieczątki adresowej należy usunąć nr REGON oraz nr NIP, jeśli są), nadal są prowadzone dotychczasowe arkusze ocen bez żadnych poprawek jak i księga uczniów gimnazjum itd. -> ta likwidacja gimnazjum nie jest zupełna, dla uczniów gimnazjum będzie istniało do 31.08.2019 r.

sońka: 1. od dyrektora sp 1.09.2017 r. a także dokument potwierdzający to, że jest on wicedyrektorem sp w okresie od 1.07.2017 do końca okresu na jaki powierzono mu stanowisko dyrektora gimnazjum

2. takie pismo powinien każdy dyrektor przekształcanej szkoły otrzymać od OP w tym samym terminie zgodnie z art 5 ust 7 pkt 5 u.s.o.

sońka07-07-2017 23:10:06   [#06]

rzewo, co zrobić faktem, że 

1.przyszły dyrektor twierdzi, że zakres dostanę od op (?),

2.pisma od op nie otrzymałam do dziś :(

rzewa07-07-2017 23:13:52   [#07]

1. nie rozumiem - chodzi o dyrektora czy wicedyrektora?

2. to myślę, że OP wkrótce nadrobi to niedopatrzenie - to pismo jest jedynie potwierdzeniem faktu, który ma miejsce z mocy ustawy

sońka07-07-2017 23:16:58   [#08]

będę wice, mój przyszły dyrektor twierdzi, że zakres powinnam dostać od op jako że w tej chwili jestem dyr GM

rzewa07-07-2017 23:25:05   [#09]

jesteś teraz dyr gim ale 1.09 będziesz wicedyr sp i zakres wówczas musi ci dać Twój szef, którym będzie dyr sp -> i nie tylko zakres a również potwierdzenie na piśmie tego że jesteś wicedyr sp - nikt inny tego zrobić nie może

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]