Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konsult-rozp. MEN - wczesne wspomaganie rozwoju dzieci
strony: [ 1 ]
Jacek30-06-2017 14:39:18   [#01]

Projekt Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizowania wczesnego wspomagania rozwoju dzieci.

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12300001/katalog/12443007#12443007 

na uwagi czekamy do 17 lipca br.

A tu porównanie dla łatwiejszego czytania co się zmienić ma

https://drive.google.com/file/d/0B5NLRK2dsip7UUVCbmVFWnduOWs/view 


post został zmieniony: 10-07-2017 20:43:01
Kasia201230-06-2017 15:10:21   [#02]

Uwielbiam takie kwiatki, które wpadają z dnia na dzień... ale do meritum - zapis w par. 8 pkt 3 - . W przypadkach uzasadnionych potrzebami dziecka i jego rodziny, za zgodą organu prowadzącego, miesięczny wymiar godzin zajęć w ramach wczesnego wspomagania może być wyższy niż określony w ust. 1.  - tutaj myślę, że niekoniecznie dobry jest zapis za zgodą organu prowadzącego - jest to ważne ale np. u mnie w Placówce dajemy 2 godziny zajęć tygodniowo dla dziecka - niektóre miesiące nie są równe i np. wychodzi dziecku 9 lub 10 godzin zajęć - bo np. jest 5 czwartków i piątków - jeśli zostanie taki zapis za każdym razem pisać - prosić op o zgodę na więcej zajęć? Przy większej ilości dzieci w terapii ciężko będzie ten zapis zrealizować jeśli ktoś działa tak jak u nas na grafiku, który jest przygotowany np. na semestr.

Niepokoi mnie także ta współpraca z OPS i przedmiotami leczniczymi - lekarze nie są chętni do współpracy a trzeba będzie się z niej jakoś rozliczyć - my kierujemy do specjalistów dzieci, prosimy o opinie - ale to rozporządzenie szerzej traktuje temat - podobnie z OPS współpraca - niekoniecznie rodzice dzieci się na taką współpracę zgodzą.


post został zmieniony: 30-06-2017 15:13:04

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]