Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwolnienie a ciąża nauczycielki
strony: [ 1 ]
Zbig6023-06-2017 16:10:37   [#01]

Sprawa dotyczy Zespołu Szkół. Nauczycielka w ostatnim roku szkolnym pracowała w przedszkolu mając umowę na czas nieokreślony (oczywiście nie robiłem jej nadziei na długotrwałe zatrudnienie informując, że może być problem z jego kontynuacją). Uprzednio była zatrudniona w szkole podstawowej na zastępstwo za nauczyciela przebywającego na długotrwałym zwolnieniu a obecnie na UDPZ. Ponieważ w zeszłym roku, w związku z możliwościami nieklasyfikowania i tym samym powtarzania klasy pierwszej część uczniów nie przeszła do klasy drugiej nauczycielce zaproponowano pracę we wspomnianym przedszkolu (jako placówce nie feryjnej).

Obecnie nauczycielce przygotowano miesięczne wypowiedzenie z pracy po wykorzystanym urlopie z dniem 1 sierpnia br. Ale nauczycielka przedłożyła właśnie zaświadczenie lekarskie o fakcie bycia w ciąży (rozwiązanie w lutym 2018). Niestety "kończą" pracę z klasami trzecimi dwie dyplomowane nauczycielki pracujące od zawsze (jedna pójdzie po zerówkę) wobec tego nie będę miał pracy dla tej (obecnie) ciężarnej. Co w takim razie mogę zrobić, aby nie skrzywdzić jej i rozwiązać ten problem?

rzewa26-06-2017 01:04:36   [#02]

tej n-lce przysługuje 3-miesięczne wypowiedzenie, którego nie można jej wręczyć, a jeśli takowe już otrzymała to stało się no bezskuteczne

albo zwolnisz innego n-la albo znajdziecie z OP pracę dla tej n-lki

joszka28-06-2017 10:38:56   [#03]

Tak było:

1.zwolniła się nauczycielka w lutym,

2.na jej miejsce do końca roku szkolnego na 5/18 zatrudniłem z innej szkoły jedna nauczycielkę

3.na jej miejsce zatrudniłem druga nauczycielkę na 7/18 również do końca roku

i było tak:

Pani nr 1  poszła na zwolnienie 22 czerwca (ciąża)

Pani nr 2 zakończyła prace 23 czerwca  i okazuje się że też jest w ciąży

W związku z powyższym Pani nr 1 jest NADAL pracownikiem - do momentu rozwiązania

A Pani nr 2 nie ma z nami już żadnego związku.

Co będzie,jeżeli lekarz z jakiegoś powodu uzna ,ze Pani nr 1 jest zdolna do pracy - czy w arkuszu muszę zapewnić godziny /do rozwiązania/?

A może pierwszy dzień po zwolnieniu będzie dniem rozwiązania umowy?

A co z druga Panią - czy nie należy Jej cofnąć rozwiązania umowy na czas określony ?

rzewa30-06-2017 11:22:00   [#04]

a jaki stopień awansu mają obie n-lki?

joszka03-07-2017 23:52:37   [#05]

Gapa ze mnie -obie mianowane-problem się rozwiazał sam w przypadku Pani pierwszej -ma zwolnienie do końca ciązy!

rzewa04-07-2017 03:13:23   [#06]

w takim razie obie są zatrudnione na czas nieokreślony...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]