Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konsult-rozp. MEN - prowadzenie dokumentacji przebiegu nauczania
strony: [ 1 ]
Jacek19-06-2017 17:57:12   [#01]

Projekt Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji.

Projekt     plik *.docx

Uzasadnienie     plik *.doc

OSR     plik *.docx

na uwagi czekamy do 17 lipca br.

rzewa20-06-2017 08:58:31   [#02]

z uwagi na brak jakiejkolwiek wzmianki o branżowej szkole I stopnia w §27 projektu, rozumiem że w szkole tej powinna zostać 1.09.2017 założona nowa księga uczniów dla uczniów przyjętych w tym roku do tej szkoły?

dotychczasowa księga uczniów zsz ma zostać zarchiwizowana gdy ostatni uczeń zsz ukończy naukę?

czy to samo dotyczy również szkoły policealnej czy przysposabiającej do pracy?

Macia21-06-2017 13:12:55   [#03]

Proponowałabym usunięcie z §2. pkt.2 "Do dziennika zajęć przedszkola wpisuje się ...................godziny przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola." Ten zapis miał dawno zniknąć. Wydawnictwa niestety nie dostosowały dzienników do tego wymogu http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=57123&pst=1#pst1

Renatka21-06-2017 14:21:52   [#04]

Popieram uwagę Maci

 

rzewa22-06-2017 08:00:08   [#05]

niejeden dostosowany dziennik widziałam...

a to, że ktoś czegoś nie dostosował nie jest żadnym argumentem -> może mi się to nie podobać, ale wiem dlaczego taki zapis jest i nie mam argumentu za tym, żeby postulować jego usunięcie

a tak dla przypomnienia: na początku tej zmiany związanej z opłatami za godzinę, zapis mówił o tym, że należy zaznaczyć obecność dziecka na każdej godzinie i to się zmieniło - zostało zastąpione tym właśnie zapisem

ola 1322-06-2017 11:56:11   [#06]

Mnie ten zapis pasuje, bo i tak muszę liczyć godziny ponad 5. I tak jak Rzewa uważam, że  lepsze to niż stawianie kresek co godzinę. :-)

Macia23-06-2017 14:38:31   [#07]

Koleżanki bardzo proszę o namiar (na priv) na taki dostosowany dziennik bo szukam już długo i nie znalazłam. Może nie umiem szukać :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]