Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Stan nieczynny - raz jeszcze
strony: [ 1 ]
eleonora28-05-2017 22:28:39   [#01]

Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu kwestii stanu nieczynnego dla n-la pracującego w gimnazjum na umowę o pracę na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze (jest to jego dodatkowe miejsce pracy) i zatrudnionego w szkole podstawowej (która jest podstawowym miejscem pracy) na cały etat. W związku z tym, że gimnazjum będzie od września włączone do szkoły podstawowej (innej niż m-ce pracy tego n-la), powinien on otrzymać - no właśnie co? - przeniesienie w stan nieczynny (na który nie powinien wyrazić zgody) czy od razu rozwiązanie stosunku pracy? 

Błagam o pomoc, bo już zgłupiałam i nie wiem czy podjęłam dobre kroki :((

 

Aga2728-05-2017 23:23:02   [#02]

zgodnie z art.225 ust.1 nauczyciela ... przenosi się w stan nieczynny, a jeżeli nie wyrazi zgody rozwiązuje się z nim stosunek pracy ust. 10 . Nauczyciel powinien uzyskać informację do 15 maja i w ciągu 7 dni powinien złożyć oświadczenie o odmowie przejścia w stan nieczynny, a następnie dyrektor rozwiązuje z nim stosunek pracy ust.11


post został zmieniony: 28-05-2017 23:28:44
eleonora30-05-2017 15:40:10   [#03]

Moja koleżanka stwierdziła, że n-lka, która dostała stan nieczynny w dodatkowym miejscu pracy (w gimnazjum) może go przyjąć i pobierać  pieniądze przez pół roku oraz pracować w podstawowym miejscu pracy w pełnym wymiarze czasu pracy. Motywuje to przepisami przejściowymi i dwoma odrębnymi stosunkami pracy. Ma rację?

rzewa31-05-2017 00:12:04   [#04]

nie ma racji

jakiekolwiek zatrudnienie w innej szkole w dowolnym wymiarze (nawet 1/18 etatu) powoduje natychmiastowe wygaśnięcie stosunku pracy, z którego jest stan nieczynny - art 225 ust 7 specustawy - co prawda jest tam mowa o podjęciu zatrudnienia, ale sąd prawdopodobnie zinterpretuje to tak samo jak w przypadku podobnego przepisu tj. art 73 ust 7 KN, gdzie też jest mowa o podjęciu - SN orzekł, że intencją ustawodawcy było by n-l nie miał w czasie urlopu zatrudnienia, więc podjęcie oznacza także kontynuowanie zatrudnienia

zatem jeśli ta n-ika nie złoży odmowy przyjęcia stanu nieczynnego pozbawi się tych pieniędzy - ani nie otrzyma wynagrodzenia wynikającego ze stanu nieczynnego ani odprawy

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]