Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje - przedmioty zawodowe
strony: [ 1 ]
wojciechm17-05-2017 19:25:53   [#01]

Czy nauczyciel po ekonomii (mgr ekonomii), który ukończył podyplomówke "Dietetyka i planowanie żywienia" ma kwalifikacje do nauczania przedmiotów zawodowych w zawodzie kucharz i technik żywienia i usług gastronomicznych?? Czy może uczyć przedmiotów zawodowych praktycznych? np: pracowni gastronomicznej, czy teoretycznych np: technologii gastronomicznej lub wyposażenia zakładów gastronomicznych??

Ja już zgłupiałem - mój wizytator jest na nie, a koleżanki nauczycielki z tej podyplomówki, które pracują w innym województwie (inne kuratorium)  mają bez problemu zaakceptowane przydziały powyższych przedmiotów

rzewa17-05-2017 19:59:34   [#02]

uważam, że nie ma kwalifikacji do przedm. zawodowych w zawodzie kucharz (może ew. uczyć PDG)

natomiast w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych może realizować kwalifikację T.15.1 "Planowanie i ocena żywienia" czyli w programie przedmiotowym prowadzić np. przedmiot teoretyczny: "zasady żywienia" i/lub praktyczny: "Planowanie żywienia i produkcji gastronomicznej"

wojciechm17-05-2017 20:19:39   [#03]

dziękuję rzewa

wojciechm18-05-2017 07:26:02   [#04]

Czyli ważna jest nazwa studiów (to co jest napisane na pierwszej stronie) a nie "zawartość" studiów. Na studiach miała przedmioty typu technologia gastronomiczna, wyposażenie zakładów, obsługa konsumenta. Rozumiem, że literalnie " studia podyplomowe w zakresie......"

rzewa18-05-2017 09:11:57   [#05]

w przypadku studiów podyplomowych ważna jest nazwa

w przypadku kierunkowych - zawartość

:-)

bosia19-05-2017 14:29:44   [#06]

Zgadzam się z Rzewą, ale tylko w przypadku przedmiotów ogólnokształcących - tutaj jest jasność co do nazw

natomiast w zawodowych to inaczej interpretuję zapis:

studia podyplomowe w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć

Po pierwsze w zdecydowanej większości nie ma studiów podyplomowych odpowiadających danemu przedmiotowi zawodowemu,

Po drugie nazwy przedmiotów zawodowych ustala dyrektor szkoły, a związku z tym to co po pierwsze.

W mojej ocenie nauczyciel ma kwalifikacje do nauczania w zawodzie kucharz (to jest zawód na poziomie robotniczym).

Jeżeli masz wątpliwości przeanalizuje efekty właściwe dla zawodu kucharz (ewentualnie PKZ) i porównaj z tym co nauczyciel miał na podyplomówce. Zrób sobie takie krótkie zestawienie efektów z PPKZ (przypisanych do danego przedmiotu) i tego co było na podyplomówce.

Wiem, że przyjmujemy za uznanie kwalifikacji przydzielenie nauczycielowi przedmiotu w arkuszu, jednak takie krótkie zestawienie ułatwi życie w razie kontroli. U mnie wizytatorowi akurat się spodobało i nie miał się do czego przyczepić, bo uznał, że dyrektor szczegółowo przeanalizował PPKZ przed przydzieleniem nauczycielowi zajęć;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]