Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konsult-rozp. MEN - dopuszczalne formy realizacji wf
strony: [ 1 ]
Jacek21-04-2017 12:54:31   [#01]
zmian w zasadzie nie ma
Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie dopuszczalnych form realizacji obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego.
na uwagi czekamy do 18 maja br.

 


post został zmieniony: 16-05-2017 13:49:39
Karolina21-04-2017 14:34:27   [#02]

Tak - w zasadzie zmian nie ma. Zapisano to, co u nas funkcjonowało od lat  - dzieci wybierały dyscyplinę nie nauczyciela, zatem mogły mieć z inną osobą klasowo-lekcyjne, z inną fakultet - ocenę ustalał ten główny. Oczywiście otrzymywał ocenę za czwartą godzinę - ocenialiśmy frekwencję, zaangażowanie i brał pod uwagę wystawiąjąc ocenę. Niestety po latach - kiedy to wszystko grało i naprawdę rozwijało - u mnie dyrektor chce z tego zrezygnować. Ze szkodą dla uczniów - dlatego wg mnie w tym projekcie powinien być zapis - by od... iluś oddziałów taki podział był obowiązkowy a nie tylko dla chętnych. Wiem, że to co napiszę będzie niepopularne i zapewne nie będzie głosem do oficjalnych uwag - ale tak - tak uważam. Uczniowie wspaniale pływają ale powiedzmy nie cierpią tanczyć lub odwrotnie. Są chętni wyłącznie na piłkę nożną a nie cierpią siatkówki, nie czują jej, ktoś uwielbia sttrzelać a inny woli wędrówki z kijkami. Oczywiście podstawy rozwija się u wszystkich ale ta czwarta godzina to możliwość pogłebiania umięjętności, realizacji swych ambicji czy dobrej zabawy. Zainteresowania i umiejętności uczniów są bardzo zróznicowane i jedyna możliwość poza systemem klasowym by móc wychowanie fizyczne bardzo lubić to jest właśnie wybór fakultetu. Jestem fanką tego rozwiązania - funkcjonowało u nas kilkanaście lat. Zawsze jest ktoś niezadowolony lub komuś nic nie pasuje. Są uczniowie, ktorzy mają tyle zajęć, że nic nie mogą spasować, są też nauczyciele, którzy uważają WF za zajęcia mało warte i umawiają się nie patrząc na grafik. Stąd problemy :(

alis14-09-2017 13:09:13   [#03]

Czy te zajęcia do wyboru są obowiązkowe od września?Mój pan nauczyciel wrócił z konferencji i powiedziano tam, że są obowiązkowe.

AnJa14-09-2017 13:31:25   [#04]

Nie są.

Choć Karolina o to apeluje:-)

alis14-09-2017 13:36:00   [#05]

Skąd w takim razie tyle rozbieżnych opinii? Powiem szczerze, ze ja się gubię w tych rozporządzeniach i przepisach:(

AnJa14-09-2017 14:31:51   [#06]

A skąd mnie wiedzieć, kto i gdzie się szkoli oraz dlaczego?

 

alis14-09-2017 14:43:24   [#07]

Noooo konsultant naszego Centrum Doskonalenia Nauczycieli:) I na szkoleniach z podstawy programowej też o tym mówił podobno;)

Ale ja się trzymam opinii OSKKO:) Dzięki AnJa

AnJa14-09-2017 15:32:15   [#08]

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=59075&pst=9#pst9

w tym cytat z dokumentu podpisanego przez WiceMEN

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]