Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak wynająć?
strony: [ 1 ]
SławekL30-04-2002 09:23:48   [#01]
Szkoła wynajmuje pracownię komputerową osobie prywatnej (prowadzenie kursów).
Jak to się ma do licencji na oprogramowanie zainstalowane w pracowni (Windows, Ofice)?
Czy ktoś mi coś poradzi?
Mariola30-04-2002 09:59:50   [#02]

Sławku

jeżeli szkoła nie posiada licencji na oprogramowanie to nie może wynajmować pracowni
natomiast jeżeli posiada to już nie ma zanczenia kto pracuje na danym oprogramowaniu (czy jest to uczeń czy osoba dorosła) - przynajmniej z tego co mi wiadomo
bo nie ma innego oprogramowania dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą a innego dla osób firzycznych
ale nie wiem czy chodzi Ci o taką odpowiedź czy o akty prawne?
majra30-04-2002 11:13:08   [#03]

nie szukać dziury w całym

Oprogramowanie jest na stanowisko komputerowe, przecież ja mogę odsprzedać komputer wraz z oprogramowaniem. Czasami Drodzy Dyrektorzy, juz przesadzacie z tzw. czepianiem się. Najgorsze, że to sobie utrudniacie i komplikujecie życie.Rozumiem też, że w naszej pięknej ojczyźnie jest tak wiele absurdów, iż można od tego zgłupieć. Nie ubliżając nikomu. Miłego i leniuchowatego wolnego.
beera30-04-2002 11:23:02   [#04]

żebyś wiedziała...

majra..a jak nas się czepiają :-(((

Dziś moja w-fistka ćwiczyła w sali gimnastycznej. Troje dzieci nie miało strojów- pozwoliła im wyjśc na podwórko. Gdy przyjechalam jeden z delikwentów siedział na plocie. Rozmawiam ja Ci z tą w-fistką- swoją drogą świetną dziewczyną-, a czytam w jej oczach " Ale się czepiasz , kobieto.." Mowię do niej i widzę te slowa i co więcej- sama wiem, ze się czepiam :-)

Ale czepiam się w obawie o jej i swój tyłek ;-)

Nie mówiąc już o stłuczonym tyłku delikwenta ...

Czasem potrafią z powodu byle czego rozpętać burzę..

A z powodu wynajmowania sal- na bank.

W związku z teorią CWD czasem może się wydawać , że przeginamy., czasem nam samym nam się tak wydaje ..:-))

mamy szuflasdy regulaminów, instrukcji, zarządzeń.

Absurdy - kiedy są niepotrzebne. Gdy nie powstaje problem. I Gdy on sie pojawia, te absurdy potrafią zadusić niejednego fajnego dyrka i belfra.

Szkoda, że tak- pewnie.

Oj! A to leniuchowanie- jak najbardziej :-))

SławekL30-04-2002 12:18:12   [#05]

nie szukam dziury

Majro,
tak się dziwnie złożyło że nie jestem dyrektorem, a więc dziura której niby szukam nie jest moja?
Ja poprostu chcę wiedzieć czy jeżeli szkoła posiada licencję na oprogramowanie, to czy wynajmując pracownię wraz z programowaniem osobie prywatnej, która to oprogramowanie będzie wykożystywać do celów edukacyjno-zarobkowych, nie łamie prawa.
Co innego zbycie praw wraz ze sprzętem, a co innego odnajmowanie praw, na co jest zapis w licencjach.
Wiedza na ten temat potrzebna mi jest do innych celów, niż  "dziurowanie". :-)))
majra30-04-2002 14:13:02   [#06]

no to przepraszam

Jestem szczera. Gdybym sie przejmowała takimi rzeczami. Mam w pracowni co nieco bez licencji. Może to drobiazgi Zipek, jakaś gierka. To mogłoby byc gorsze, ale inni sa lepsi mają i Corela. Wątpię, żeby szkoła miała licencję. Zresztą uczę w kl 1-6. Bez programów edukacyjnych i czasami i mądrych gier byłaby kicha, a tak troszkę pokorzystamy, wyrzucamy i znów gazetka z CD w ruchu.
HenrykB30-04-2002 14:16:43   [#07]

Zależy

A co, jeśli zakup oprogramowania był obwarowany zasadami wykorzystywania go (np. tylko edukacja)?

Sprawdźcie, zanim wykorzystacie to oprogramowanie komercyjnie, czy cel wynajmu mieści się w zasadach udzielonej licencji.

Czepiam się i już. Też wynajmuję.

beera30-04-2002 14:18:35   [#08]

Majra?

A z jakich programów korzystasz do nauki informatyki?

Zbieram tu informacje- mam kilka od Jerzyka i anib, ale gdybyś i Ty podpowiedziala- byłabym wdzięczna...

Od wrzesnia zaczynam, a poruszam się w próżni.

Nie wiem jaki program wybrać, nie mamy żadnych systemów oceniania, planów przykladowych- nic. Za każdą pomoc będę wdzięczna...

SławekL30-04-2002 14:20:29   [#09]

majro

Nie ma sprawy. Nie musisz przepraszać.:-))))
pozdrowienia
Sławek
beera30-04-2002 14:22:11   [#10]

a tam!!

Niech przeprasza :-)))

Sławek- schrzaniłam Ci lekko wątek załatwiając własne, partykularne interesy :-))

Ale żebyś wiedział, jak mi się nie chce dzis pracować :-)

Łażę więc po forum :-))

HenrykB30-04-2002 14:28:23   [#11]

Skąd ja to znam

Mnie się chce pracować.

Zajrzycie do Listy obecności, jak się napracowałem.

Mariola30-04-2002 14:31:10   [#12]
widziałam :-)
majra30-04-2002 14:47:19   [#13]

ale Was ruszyłam

Trochę Was ruszyłam, bo już zasypialiście jak niedźwiedzie na te wolne dni.
beera30-04-2002 18:23:21   [#14]

No...

Majra- jestes jak plaster miodu, bo tylko to rusza niedźwiedzie ;-)))

A za wiadomośc dziękuje- odezwę się po dniach wolności :-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]