Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uzupełnienie etatu
strony: [ 1 ]
noe1929-03-2017 09:23:22   [#01]

Proszę o pomoc, bo nie mogę znaleźć. Jestem G włączane do SP

W okresie przejściowym można ograniczyć wymiar zatrudnienia poniżej 1/2 etatu to wiem.

Staż też jest kontynuowany, ale czy można takiemu nauczycielowi uzupełnić etat w innej szkole, jak u mnie nie będzie miał 1/2 etatu - nie mogę się doczytać :(

Bona Fide29-03-2017 09:36:31   [#02]

Art. 220 ust 1 pkt 3 uwppo:

3) organ prowadzący przedszkole, szkołę, placówkę i ich zespoły może nałożyć na nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania lub umowy o pracę na czas nieokreślony obowiązek podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach, a także na tym samym lub - za jego zgodą - na innym stanowisku, w celu uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych także w wymiarze większym niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, jeżeli w dotychczasowym miejscu pracy nie jest możliwe zapewnienie nauczycielowi prowadzenia zajęć w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć. Art. 22 ust. 1 zdanie drugie ustawy - Karta Nauczyciela stosuje się odpowiednio;

noe1929-03-2017 09:37:28   [#03]

dzięki, tego właśnie szukałem

zemi30-03-2017 17:16:30   [#04]

To ja zapytam o podobną sytuację ( bo słyszałam :), a nie wiem gdzie szukać (po raz pierwszy jestem wykończona 

tworzeniem arkusza):

OP nakłada na n-la obowiązek uzupełnienia etatu, jeśli jest taka możliwość. Ale .........

1. Czy to prawda, że w tym przejściowym okresie uzupełnianie nie musi być do całego etatu? Np. n-l ma 12 godz., a w drugiej szkole są dla niego 3 godziny. Może to być jako uzupełnienie? 

2. Druga szkoła w gminie ma dla n-la 10 godz., a ja mam dla niego 8 godz. Co można zrobić już na etapie tworzenia arkusza?

Wystawić te godziny na vacat i OP zobowiąże uzupełnić? Chcemy, aby konkretnie TEN nauczyciel to otrzymał, a boimy się, że jak KO zobaczy vacat to może każe te godziny zgłosić na panelu.

 

rzewa30-03-2017 20:41:53   [#05]

1. aby n-l mógł otrzymać skierowanie na uzupełnienie musi być zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy i musi otrzymać uzupełnienie w takiej liczbie godzin by łącznie był pełny wymiar -> jeśli OP nie ma tyle godzin ile brakuje n-lowi, to nie może dać skierowania na uzupełnianie

2. nie ma równości pomiędzy vacatem a wolnym stanowiskiem -> godziny, którymi OP może uzupełnić etat n-lowi nie są godzinami wolnymi. Ale na wszelki wypadek, dyrektor tamtej szkoły wykazuje vacat w arkuszu, a OP w piśmie przewodnim do KO pisze, że tyle i tyle godzin z tej czy innej szkoły potrzebuje na uzupełnienie etatu n-lom i wtedy nie będzie tego niebezpieczeństwa o jakim piszesz :-)

Danusia04-04-2017 11:31:49   [#06]

Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania w macierzystej szkole ma zaplanowane 9h. Ma uzupełniać etat 9h (za swoją zgodą) w szkole sąsiedniej. W szkole, w której uzupełnia etat, może otrzymać jeszcze 4 godziny (poza uzupełnieniem). Czy mogą to być godziny ponadwymiarowe, czy odrębna umowa na 4h? Czy 1 września musi zwrócić się o zgodę do dyrektora szkoły macierzystej o pracę w innej szkole? Czy dla nauczyciela, szkoła, w której uzupełnia etat, jest "inną" szkołą w rozumieniu przepisów uwupo?

(Jak taki przypadek rozpatrywać w kontekście art. 220 i art. 222.1?)

rzewa04-04-2017 11:42:17   [#07]

jeśli będzie miał w tej szkole osobna umowę na 4 godziny to będzie to dodatkowe zatrudnienie, na które będzie potrzebna zgoda dyrektora ale...

nauczyciel może mieć wszystko w ramach jednego stosunku pracy jeżeli:

1. zgodzi się na przeniesienie z art 18 do tamtej szkoły,

2. wyrazi zgodę na zwiększenie pensum w roku szkolnym 2017/2018 na 22 godz tygodniowo (w trybie art 42 ust 2a KN) z proporcjonalnym zwiększeniem wynagrodzenia

3. ponieważ w szkole, do której zostanie przeniesiony, będzie dla niego tylko 13 godzin otrzyma od OP skierowanie na uzupełnienie etatu w tej szkole, w której jest obecnie zatrudniony w wymiarze 9 godz, gdyż tyle mu będzie do etatu brakowało


post został zmieniony: 04-04-2017 11:42:45
Danusia04-04-2017 12:34:01   [#08]

Dziękuję.

KN426-05-2017 11:54:24   [#09]

Zaczynam się już gubić. Takiego bałaganu nie pamiętam. Mam pytanie, może ktoś wie.

Czy OP przy zatwierdzeniu arkusza, oprócz wydanych decyzji dla nauczycieli na uzupełnienie etatów na podstawie wykazanych w arkuszu wakatów (co wydaje się logiczne), może dać jednocześnie inne decyzje na uzupełnienie etatów na podstawie wykazanych w tym samym arkuszu nadgodzin?

rzepek26-05-2017 15:28:51   [#10]

A ja nadal czepiam sie kwestii technicznej: konia z rzedem dyrektorowi szkoły , który tak ułoży plan lekcji, żeby uzupełniajacy etat nauczyciel mógł dojechać do pracy konkretnie na: 1-szą godz w pn, 4-tą we wtorek, 6-tą w środę, 2-gą w czwartek i 5-tą w piątek;)) Zważywszy, że w sp będzie miał co najmniej takich 4 nauczycieli : od biologii, fizyki, chemii, geografii (przynajmniej tak jest u nas:)) Liczę tak ze 20 "okienek" dla n-li. I  np 3 godziny dla uczniów  w jednym dniu, za to 8 w drugim. Przerabiamy to, bo 2/3 n-li dojeżdża, na razie!

alis26-05-2017 23:31:15   [#11]

Rzepek, tego się właśnie obawiam, że teraz to dopiero będzie jazda, żeby ułożyć plan lekcji.

rzewa27-05-2017 01:25:33   [#12]

do #09: może o ile te godziny ponadwymiarowe nie wynikają wyłącznie z "naturalnego przekroczenia"

bobi36727-05-2017 21:56:12   [#13]

a co tam, u mnie 100% nauczycieli będzie miało uzupełnienie w innych szkołach :)))

KN427-05-2017 22:43:35   [#14]

Dziękuję bardzo "rzewa"

W takim razie planu nie ułożę.

7 nauczycieli uzupełnia etat i to przedmiotów których nie można dać na 7 czy 8 godzinie.

AnJa27-05-2017 22:52:21   [#15]

Każdy przedmiot w szkole dwuzmianowej można dać na 7 i 8 godzinie.

Pogadaj z OP - to niekoniecznie zawsze są idioci.

bialy196705-04-2018 15:38:33   [#16]

Ja natomiast otrzymałem (do wiadomości) pismo z OP nakładające na Panią X obowiązek podjęcia pracy w mojej szkole - ze wspomnianego już art. 220 ust.1 pkt 3, z tym że Pani X ma podjąć pracę w wymiarze 18/18. Jak dla mnie, to żadne uzupełnienie. A ponieważ oficjalnie do szkoły pismo nie przyszło, siedzę cicho i nie zwalniam nikogo po to, żeby się przypodobać i zdjąć odpowiedzialność z OP za znalezienie pracy dla Pani X :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]